7 головних екранізацій 2023 року, які ти могла пропустити

«Вбивці квіткової повні», «Бідолашні створіння» та інші


АВТОР: Юлія Николайчук

ФОТО: Кадр з фільму «Бідолашні створіння»

опубліковано: 18 квітня 2024

Що б ми не казали про 2023 рік, але він приніс нам немало першокласних екранізацій: від довгоочікуваного фільму «Ти тут, Боже? Це я, Марґарет» навесні, «Оппенгеймера» — влітку, стрічки «Вбивця квіткової повні» — восени та хіта «Бідолашні створіння» — на завершення.

Ми склали невеликий список найяскравіших екранізацій минулого року, включаючи хіти, що вийшли на початку року, а також довгоочікувані адаптації, які закривали кінорік.

«Вбивці квіткової повні»

Остання стрічка Мартіна Скорсезе, заснована на переконливому бестселері, що розповідає про особливо похмуру главу недавньої американської історії. Фільм, адаптований за мотивами нехудожнього твору Девіда Ґренна, розповідає про таємничі вбивства, які відбувалися з початку 1920-х до 1930-х років в індіанському поселенні Осейдж в Оклахомі, де було відкрито родовище нафти. У книжці викладено нові подробиці з розслідувань ФБР, судових процесів і вироків, винесених тим, хто стояв за цим жахливим геноцидом. Це, мабуть, найпрестижніша екранізація книги минулого року, в якій Скорсезе знову об'єднав своїх постійних кінопартнерів Леонардо Ді Капріо та Роберта Де Ніро, а також Лілі Ґледстоун.

«Бідолашні створіння»

Фантастична мелодрама «Бідолашні створіння» є вільною адаптацією романа Аласдера Грея, а також своєрідним переосмисленням «Франкенштейна» Мері Шеллі.

До лондонської лабораторії доктора Годвіна Бакстера (Віллем Дефо) привозять тіло вагітної жінки. Прагнучи вкоротити собі віку, вона стрибнула у річку. Експерименти доктора Бакстера доволі сміливі — він повертає жінку до життя, видаливши їй мозок та замінивши його мозком її ненародженої дитини. Белла (Емма Стоун), а саме так назвав її Годвін, поводиться як маленька дитина.

Втім, героїня швидко розвивається і зовсім скоро стін палацу-лабораторії їй стає замало. Тому Белла збирає свої сукні з пишними рукавами й тікає з багатим ловеласом Дунканом Веддерберном (Марк Руффало) у велику і цікаву подорож.

«Ти тут, Боже? Це я, Марґарет»

Художній фільм режисерки Келлі Фрімон, знятий за однойменним романом американської письменниці Джуді Блум, розповідає історію шестикласниці Маргарет. Їй майже виповнилося 12, коли вона переїхала з Нью-Йорка до Нью-Джерсі. Завести друзів виявляється непросто, тому коли дівчинка знайомиться з Ненсі, Гретхен і Джені, вони утворюють таємний клуб, де пліткують про дівочі клопоти, зокрема про бюстгальтери, хлопців і перші місячні. Батько Маргарет — іудей, а мама — християнка. Вони ніколи не нав'язували дочці свою релігію, тому Маргарет має самостійно визначитися з вірою. У вирі життєвих обставин та періоду дорослішання дівчинка постійно звертається до Бога, намагаючись отримати відповіді на свої запитання.

«Оппенгеймер»

Оскароносний фільм Крістофера Нолана є екранізацією біографії під назвою «Американський Прометей: Тріумф і трагедія Роберта Оппенгеймера» яку написали Кай Берд і Мартін Шервін.

Всесвітньо відомий фізик очолював команду вчених, які працювали над Мангеттенським проєктом — експериментом зі створення атомної бомби. Біографія розповідає про Оппенгеймера від початку його кар'єри до його ролі у Холодній війні. Історія фізика розкриває питання намірів, моралі та наслідків, що постають перед ним у гонитві за науковим прогресом.

«Бункер»

Серіал, заснований на серії однойменних книг Г'ю Гоуї, розповідає історію останніх 10 тисяч людей на планеті. Вони живуть у бункері, який знаходиться на 144 поверхи вниз під землею, але як і чому вони там опинилися, залишається загадкою. Кожна спроба з'ясувати це прирікає їх на загибель. Головна героїня, інженерка Джульєтта (Ребекка Фергюсон), намагається докопатися до суті й в підсумку відкриває кілька дивовижних таємниць, через що опиняється у небезпеці…

«Привиди Венеції»

Це третій фільм Кеннета Брана про культового детектива Еркюля Пуаро за мотивами оригінального твору Агати Крісті «Вечірка на Гелловін».

Дія відбувається в 1947 році напередодні Гелловіна у Венеції, де живе знаменитий детектив Еркюль Пуаро. На прохання своєї старої знайомої професіонал, який вийшов на пенсію, неохоче відвідує спіритичний сеанс самопроголошеного медіума Джойс Рейнольдс, яку потрібно викрити як шахрайку. Незабаром після сеансу жінка-медіум трагічно гине, що змушує присутніх в особняку гостей повірити в існування злих духів. Проте Пуаро переконаний, що сталося сплановане вбивство, яке йому належить розкрити.

«Чудова історія Генрі Шуґара»

Вес Андерсон застосував унікальний підхід до адаптації збірки оповідань Роальда Даля «Дивовижна історія Генрі Шуґара та ще шість оповідань». Андерсон представив чотири з цих історій як окремі короткометражні фільми на Netflix, почавши з найдовшої частини «Генрі Шуґар», надалі послідовно представивши також «Лебедя», «Ловця щурів» та «Отруту».

Генрі Шуґар — багатий чоловік, який захоплюється азартними іграми. Одного разу він натрапляє на книжку з лікарським звітом про людину на ім'я Імдад Хан, який стверджував, що може бачити без допомоги очей. Зацікавившись долею Імдада, Генрі продовжує досліджувати його життя і дізнається, що чоловік розвинув незвичайну навичку за допомогою своєрідної методики медитації. Практикуючи медитацію, якою користувався Хан, протягом трьох років, головний герой розвиває в собі дивовижну здатність бачити крізь гральні карти...

Текст: Катерина Романів

Схожі статті
Реклама
cosmopolitan banner
Культура
ПОПУЛЯРНІ