Пробіотики та пребіотики в косметиці: чим вони корисні

Компоненти, незамінні для здоров’я мікробіому шкіри


АВТОР: Анастасія Леонова

ФОТО: офіційні сайти брендів, instagram: @nikki_makeup

опубліковано: 29 квітня 2024

В останні роки питання турботи про мікробіом шкірного покриву стало напрочуд актуальним. Усе більше брендів випускають косметичні продукти, спрямовані на підтримку нормального мікробіому — адже якщо кількість корисних бактерій, дріжджів і грибків, які живуть на поверхні шкіри, знижується, а патогенні організми активно розмножуються, це призводить до запальних процесів, загострень хронічних шкірних хвороб і дискомфорту. Засоби з пробіотиками й пребіотиками якнайкраще підходять для того, аби зберігати мікробіом стабільним і зміцнювати його. 

Різниця між цими схожими між собою групами компонентів така: пробіотики — це культури корисних бактерій, а пребіотики — речовини, які є їжею для цих бактерій і створюють для них поживне середовище. Далі ми розглянемо цінні властивості цих інгредієнтів та косметичні продукти, на які варто звернути увагу. 

Пробіотики: властивості й ефект від застосування

Пробіотики — це «хороші» бактерії, споріднені з нашим мікробіомом. У косметичних засобах через законодавчі норми й особливості виробничих технологій не використовуються живі бактерії, здатні розмножуватися, адже це питання гігієни та безпеки для здоров’я. Тож у косметиці всі пробіотики містяться у формі лізатів, тобто продуктів перероблення бактерій, які за своєю сутністю є постбіотиками. У складі засобів шукай такі компоненти:

  • Bifida Ferment Lysate;
  • Lactobacillus;
  • Lactoccocus;
  • Microccocus.

Косметика з пробіотиками незамінна для догляду за сухою, подразненою, жирною чи проблемною шкірою, що робить її майже універсальною.

Пробіотики впливають на стан епідермісу таким чином:

  • перешкоджають розвиткові патогенної мікрофлори;
  • усувають запалення, свербіж і почервоніння;
  • знижують чутливість;
  • сприяють підтриманню нормального pH;
  • пом’якшують шкірний покрив;
  • зміцнюють природний захисний бар’єр.

Швейцарський космецевтичний бренд Meder особливу увагу приділяє розробці засобів, які підтримують мікробіом шкіри. Наприклад, інтенсивний зволожувальний концентрат Hydra-Fill містить заспокійливі пребіотики, пробіотик Pseudoalteromonas Ferment Extract, що вже протягом перших двох тижнів використання покращує структуру шкіри й тонізує її, та три типи молекул гіалуронової кислоти, які утримують вологу в глибинних шарах епідермісу. Засіб якнайкраще підходить для відновлення й подовження молодості шкіри, а також для підтримки здорового різноманітного мікробіому. 

Сироватка Bifida Biome Complex Ampoule від бренду Manyo на основі комплексу лізату біфідобактерій (72%) активізує регенеративні процеси, заспокоює шкіру, насичує її вологою, вирівнює колір обличчя та надає йому сяйво. Косметичний продукт розгладжує дрібні зморшки й робить шкірний покрив пружним і підтягнутим.

Пребіотики: як їх позначають у косметиці та які вони мають функції

Пребіотики створюють сприятливе поживне середовище для корисних бактерій на поверхні епідермісу, слугуючи для них їжею. Вони посилюють зволожувальні властивості інших компонентів, перешкоджають подразненню та зневодненню шкірного покриву, запобігають атопії й посилюють захисний бар’єр шкіри.

Пребіотики представлені в косметичних продуктах у вигляді фрукто- та галактоолігосахаридів. Це такі компоненти, як:

  • Alpha-Glucan Oligosaccharide;
  • Bioecolia;
  • Fructose;
  • Galactoarabinan; 
  • Glucose;
  • Inulin;
  • Maltodextrin;
  • Sucrose; 
  • Xylitol.

Бустер Prebiotics & Niacinamide Pore Refining Booster від Allies of Skin містить пробіотики та пребіотики, що нормалізують мікробіом шкірного покриву, зволожувальну гіалуронову кислоту, антиоксидантний комплекс із коензиму Q10, екстракту зеленого чаю, астаксантину, ерготіонеїну й вітаміну Е та 10%-й ніацинамід, який має протизапальні й відновлювальні властивості. Косметичний продукт нормалізує роботу сальних залоз, перешкоджає появі висипів, освітлює гіперпігментацію і робить шкіру гладенькою й шовковистою.

Для власниць жирного типу шкіри, схильної до запалення, підійде легкий крем на безолійній основі Equa-Derm від Meder: він містить авокутин, рослинний ретинолоподібний компонент із кісточок, що знижує вироблення шкірного сала на 30% уже впродовж 14 днів, екстракт гриба агарикона, який звужує пори, і пребіотик Bioecolia, який сприяє підтримці здорової мікрофлори та пригнічує ріст бактерій, що провокують акне. 


Багатофункціональний кремовий тонер із пребіотиками Everything What Your Skin Will Love від бренду SkinTra нормалізує pH і гідроліпідний баланс, запобігає появі лущення, висипів і подразнення, захищає епідерміс від шкідливого впливу вільних радикалів і глибоко зволожує шкіру, даруючи тривале відчуття комфорту.

Схожі статті
Реклама
cosmopolitan banner
Краса та здоров’я
ПОПУЛЯРНІ