10 wellness-звичок, які вже за місяць покращать твоє самопочуття
Кроки, які можна зробити вже зараз, щоб зміцнити своє здоров’я
АВТОР: Анастасія Леонова
ФОТО: Gettyimages, Світлину надано героїнею матеріалу
опубліковано: 27 березня 2025
Wellness — це не лише про догляд за собою, а й про системний підхід до здоров’я та балансу енергії. Екоактивістка, засновниця компанії Glossary Organic Products та екофонду Glossary Foundation, амбасадорка міжнародної організації No More Plastic Анастасія Цибуляк ексклюзивно для Cosmopolitan Ukraine розповіла про 10 звичок, які справді покращують самопочуття та допомагають жити в гармонії з тілом.
1. Збалансоване харчування
Раціон — це основа твого гарного самопочуття та тонусу тіла. Ось мої рекомендації щодо складання щоденного меню:
- сніданок — 50% клітковини, 20% білка, 20% жирів;
- обід — 50% клітковини, 35% білка, 15% жирів;
- вечеря — 75% клітковини, 25% жирів (ідеально — без білка, якщо хочеш підтримати детокс).
Також обов’язково включай у раціон жовчогінні збори (відвари з шипшини, меліси, м’яти, деревію, ромашки, календули) та ферментовані продукти (усі квашені та мочені продукти, йогурти без добавок із «живими культурами», кефір, закваска, чай пуер, квашена капуста, кімчі, морква по-корейськи, місо-паста, сир тофу, соєвий соус, темпе і напої на основі чайного гриба комбучі) — вони підтримують мікробіом і допомагають травленню.
2. Контрастний душ — турбота про наднирники
Полюби приймати контрастний душ вранці. Зміна температур загартовує організм і забезпечує приплив сил, якого тобі вистачить на весь день. Крім того, ця корисна процедура служить неймовірно потужним прискорювачем метаболізму. А також це неоціненна звичка, яка допомагає тонізувати тіло, покращує циркуляцію крові, підтримує роботу наднирників, які часто виснажуються через стрес.
3. Лімфодренаж та міофасціальний реліз
Лімфатична система — одна з найважливіших в організмі. Саме вона відповідає за його якісне та своєчасне очищення. Після очищення вода активно виходить з міжклітинного простору, а разом з нею і всі «відпрацьовані» речовини. Твої союзники для підтримки збалансованої роботи лімфатичної системи: м’ята (притупляє відчуття голоду), імбир (допомагає травленню), вода (пити потрібно постійно і багато, щоб позбутися токсинів).
Масаж сухою щіткою (або «драйбрашинг») ідеальний для боротьби із целюлітом, детоксу та зняття набряків. Роби його перед душем і починай від низу, переміщуючись вверх: спочатку гомілки, потім стегна, живіт, спина і плечі. Це мультифункціональний метод, який допомагає підвищити пружність і еластичність шкіри.
А міофасціальний реліз допомагає знімати затиски у м’язах — чотири рази на тиждень користуйся спеціальним масажним роликом.
4. Ранкова руханка з правильним балансом
Щоденна фізична активність (мінімум одна година) має включати:
- розминку;
- силові вправи з резинками та вагою власного тіла;
- кардіо;
- розтяжку.
5. Інфрачервона терапія
Інфрачервоний килимок зменшує запалення, покращує кровообіг, знімає напругу. Інфрачервона маска ідеальна для детоксикації та покращення стану шкіри. А інфрачервона сауна активізує процеси очищення організму, допомагає при втомі та стресі.
6. Голковколювання — моє п’ятничне перезавантаження
Аплікатор Ляпко ідеальний для підвищення якості та глибини сну, підтримання гормонального балансу та глибокого розслаблення.
Також раз на тиждень я роблю сеанс акупунктури, причому це стало традицією — я їжджу на голковколювання разом з донькою. Це чудовий спосіб знімати напругу та стрес, підтримувати баланс енергії та покращувати роботу органів.
7. Робота з тілом — остеопатія
Остеопатія — це метод ручного впливу на різні структури організму з метою вивільнення їх від функціональних блоків та покращення якості життя. В основі такого лікування лежить наша здатність до самовідновлення, а весь організм сприймається як єдине ціле. Не дивно, що в наші дні, коли усвідомленість і вивчення себе стали частиною життєвої філософії багатьох людей, методики остеопатії набувають дедалі більшої популярності.
Регулярні курси остеопатії допомагають позбутися внутрішніх блоків, вирівняти поставу і нормалізувати кровообіг та рух спинномозкової рідини.
@brit_harvey
8. Apollo Neuro — гаджет для балансу нервової системи
У сучасному світі ми постійно піддаємося стресу, тому варто підтримувати блукаючий нерв. Я рекомендую пристрій Apollo Neuro, який використовує вібраційні частоти, що впливають на блукаючий нерв — саме він керує практично всіма твоїми внутрішніми органами та природно призводить до стабілізації їхньої роботи, повного розслаблення розуму і тіла.
Цей девайс допомагає зменшувати рівень стресу, покращувати сон і врівноважувати нервову систему. Гаджет особливо корисний для людей, які працюють на «високих обертах» і потребують підтримки ресурсного стану.
9. Ванни з магнієм — мінеральне перезавантаження
Магнієві ванни знімають м’язову напругу, покращують сон і зменшують запальні процеси в організмі. Завдяки вмісту магнію оздоровчі ванни цілюще впливають на роботу серця, нервової системи, значно покращують якість сну та знімають м’язову напругу. До речі, за останню здатність професійні спортсмени та адепти фітнесу люблять магнієві ванни — вони чудово допомагають зняти кріпатуру після інтенсивних тренувань.
10. Масаж — профілактика стресу та напруги
Регулярний релакс-масаж або лімфодренажний масаж допомагає підтримувати гнучкість тіла й емоційний баланс та виводити токсини. Навіть якщо немає можливості часто ходити на масаж, можна використовувати масажні ролики або м’ячики для точкового масажу вдома.
Як впровадити wellness-звички в життя?
Секрет у послідовності та системності. Почни хоча б із трьох звичок, поступово додаючи нові. Через місяць ти вже відчуєш зміни у рівні енергії, тонусі тіла та загальному самопочутті.
Велнес — це не про миттєві результати, а про довгострокову турботу про себе. І ти точно варта цього!