15 причин, чому якісний сон важливий для гарного самопочуття
Подбай про своє здоров’я, красу і продуктивність упродовж дня
Уночі хочеться подивитися ще одну серію, прочитати ще кількадесят сторінок книжки і мати більше часу на свої справи та відпочинок, перш ніж лягати спати? Це бажання знайоме кожній, проте системне недосипання лише додає клопотів удень і ускладнює виконання важливих завдань. Читай далі про 15 причин, чому здоровий сон є настільки важливим для здоровʼя, продуктивності та гарного настрою.
1. Твої місячні не такі болючі. Якщо ти маєш проблему з болем під час менструації — а для багатьох з нас це так, — згадай, скільки ти спала минулої ночі... і позаминулої ночі... і... Помітила закономірність? Доведено, що неякісний сон посилює менструальні болі. Зроби собі послугу, поспавши ще кілька годин!
2. Ти менше хворієш. Якщо ти будеш спати 8 годин (або більше, якщо зможеш), значно зросте вірогідність, що ти не захворієш на ту ж саму застуду, що й усі навколо. Дослідження показують, що більша тривалість сну означає сильніший імунітет — навіть коли ти безпосередньо піддаєшся впливу вірусів під час сезону ГРВІ.
3. Ти рідше припускаєшся помилок. Захисти себе від невиконаних завдань і робочих листів, ненароком відправлених неправильному адресату. Наука стверджує: ми робимо набагато більше помилок, коли втомлені.
4. Ти краще справляєшся зі стресом. Після повноцінного нічного сну ти значно менш чутлива до викликів повсякденного життя. Неприємний погляд, який хтось кинув на тебе дорогою на роботу сьогодні вранці? Повідомлення від колишнього? Ти будеш набагато краще підготовлена, щоб упоратися із цими дрібними хвилюваннями, якщо пройдеш через достатню кількість фаз сну.
@jessicadeoliviera
5. Ти маєш свіжіший вигляд. Здоровий нічний сон запобігає появі набряків і темних кіл під очима і робить колір обличчя більш рівним і сяйливим.
6. Ти менше реагуєш на гамір. Сирени. Автомобільні гудки. Балакучий колега. Чужий телефонний виклик. Недосипання робить нас набагато чутливішими до шуму. Висипляйся частіше або лягай спати раніше — і ти побачиш, що ці звукові подразники турбують тебе менше.
7. Ти охочіше виходиш із зони комфорту. Коли ми не висипляємося, звичайні речі здаються нам більш ризикованими. Коли ми у стані хронічного стресу, який посилюється недосипанням, ми менш схильні пробувати щось нове і розважатися.
8. Ти менше тривожишся. Недосипання може зробити нас більш підозріливими й тривожними, нагнітаючи думки, що люди навколо погано до нас ставляться. Подумай, скільки ти відпочивала, перш ніж дійти висновку, що дівчата за сусіднім столиком у кав’ярні шепочуться про твою зачіску.
@kristin_rodin
9. Ти охочіше допомагаєш іншим. Коли мозок не отримує достатньої кількості циклів швидкого сну, це може зробити нас менш альтруїстичними. І це логічно, адже ми не можемо ефективно допомогти комусь іншому, якщо спочатку не допомогли собі.
10. Ти можеш сконцентруватися. Чим менше годин ти спиш, тим більша ймовірність того, що ти відволікатимешся на дрібниці та будеш прокрастинувати. Недосипання руйнує твою здатність зосередитися на всіх поточних завданнях — як на роботі, так і на розвагах. Спи більше і підвищуй свої шанси згадати, де ти залишила свій телефон (або що придбати подрузі на день народження, про який ти не забула).
11. Тобі простіше контролювати вагу. Регулярний достатній сон зменшує ризик ожиріння, частково тому, що ми менш схильні до переїдання, коли відпочиваємо. А також тому, що маємо більше енергії та гарного настрою для тренувань і повсякденної фізичної активності.
12. Твоє серце здоровіше. Сон — це ключ до нормального кров’яного тиску та захисту від серцево-судинних захворювань.
@leach_v
13. Рівень цукру в крові більш збалансований. Лише одна ніч поганого сну може підірвати здатність нашого організму регулювати рівень цукру в крові. Постарайся засинати раніше, щоб не допустити різких стрибків рівня цукру.
14. Тебе менше спокушають солодощі та junk food. Існує причина, чому шоколадки здаються набагато смачнішими, коли ми виснажені. Ми менш здатні контролювати себе, коли нам не вистачає енергії, необхідної для ухвалення рішень. А також їжа, що асоціюється в нас із задоволенням, збуджує центри винагороди нашого мозку більше, коли ми не виспалися.
15. Ти рідше сваришся з людьми, яких любиш. Кращий відпочинок означає кращі стосунки. Коли ми маємо більше енергії, ми стаємо терплячішими і не так ризикуємо зірватися на партнера або друга в нервові моменти. До того ж нас не так легко роздратувати після ночі якісного сну.
За матеріалами cosmopolitan.com