7 способів, як зняти напругу і подолати безсоння
Ефективні поради, як легше засинати вночі
Усі ми знаємо, яка важлива гігієна сну (більше читай про це тут!). Але що робити, коли ти вже в ліжку, але все ніяк не можеш розслабитися і заснути? Для тебе ми зібрали дієві поради, як легко відійти до сну та набратися сил.
1. Встань з ліжка і розімнися
Якщо тобі не вдається заснути протягом 15-20 хвилин, не треба далі залишатися в ліжку. Встань, провітри кімнату, випий декілька ковтків води, розімни тіло. А потім повернися до постелі та спробуй заснути «з новими силами».
2. Не дивися на годинник
Якщо часто перевіряти, яка зараз година, це може лише додавати тривожності й фокусувати твою увагу на невдалих спробах заснути.
@sherylmphy
3. Почитай або подивися щось не надто захопливе
Ти часто починаєш куняти, коли читаєш якусь книжку в жанрі нонфікшн або ніяк не можеш додивитися документальний фільм? Це можна застосувати на власну користь, якщо тебе мучитиме безсоння: або як джерело нових знань, або як «снодійне»!
4. За годину до сну перестань працювати чи виконувати інші завдання, що вимагають розумового напруження
Треба починати готуватися до засипання плавно і заздалегідь — якщо впасти в ліжко одразу після виконання термінових робочих завдань, шанси на нормальний здоровий сон суттєво зменшуються.
5. Повністю розслабся
Подумки проскануй все своє тіло — часто ми неусвідомлено тримаємо мʼязи в напрузі. Поступово розслабся від обличчя і шиї до пʼят, буквально розчинися в ліжку, лежачи в максимально комфортному положенні. Це допоможе краще відчувати саму себе, заспокоїтися і заснути.
@keziacook
6. Спробуй дихальні вправи
Дихай за технікою 4-7-8. Видихни через рот, вдихни через ніс, рахуючи подумки до 4, затримай дихання на 7 та із шумом видихай ротом на 8. Повтори не більше 4 циклів.
7. Подбай про максимально комфортні умови для сну
Прохолодна і гладенька на дотик шовкова наволочка, зручна та красива піжама чи інший одяг для сну, який не сковує рухів, аромаспрей для постелі із заспокійливим ароматом (або, навпаки, відсутність зайвих запахів, якщо вони можуть заважати тобі спати), приглушене освітлення у спальні перед сном і щільні штори — усе це прояви турботи про себе, які важливі, щоб створити позитивні асоціації зі сном.