Pumpkin season: 7 корисних властивостей гарбуза

Чому варто додати до свого раціону смачний та корисний гарбуз просто зараз


АВТОР:

ФОТО: Gettyimages

опубліковано: 17 жовтня 2024

Реклама

Осінній настрій неможливо уявити без гарбуза, настільки широко він представлений і в кулінарії, і в масовій культурі: від запашних прянощів pumpkin spice і ароматного гарбузового лате до тематики Геловіну. Окрім цієї неповторної cozy естетики і чудового смаку, гарбуз має безліч цінних властивостей для здоров’я, і для тебе ми зібрали 7 основних причин, чому слід якомога частіше ласувати гарбузовою м’якоттю і насінням. 

1. Покращує здоров’я серцево-судинної системи. Гарбуз містить фітостероли, які виводять «поганий» холестерин, а також калій і магній, які зміцнюють серцевий м’яз і нормалізують артеріальний тиск, завдяки чому цей овоч знижує ризик розвитку атеросклерозу, тромбозу, інфаркту й інсульту. А вітамін К у складі гарбуза бере участь в утворенні тромбоцитів, поліпшує згортання крові та запобігає анемії.

2. Корисний для сечостатевої системи. Завдяки протизапальним властивостям гарбуз профілактує розвиток циститу, пієлонефриту та інших захворювань органів малого таза. А для чоловічого організму гарбуз незамінний тим, що він багатий на цинк, який бере участь у сперматогенезі, та покращує потенцію.

3. Поліпшує зір. До складу гарбуза входить бета-каротин, який при вживанні наш організм перетворює на вітамін А, необхідний для гостроти зору й укріплення рогівки очей.

4. Допомагає при схудненні. Гарбуз багатий на клітковину, яка надовго насичує, і при цьому містить мало калорій (лише 26,1 ккал на 100 г продукту), тому він чудово підходить для підтримання здорової ваги та для схуднення. Також високий вміст клітковини нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту: формує сприятливе середовище для життєдіяльності корисних бактерій у кишківнику та запобігає закрепам.

чим корисний для здоров'я гарбуз, корисні властивості гарбуза

5. Зміцнює імунітет. Вітаміни С і Е, залізо (гарбуз є рекордсменом за вмістом заліза: 0,4 мг на 100 г продукту) та фолієва кислота покращують імунітет, допомагаючи уникнути сезонних захворювань та загострення хронічних хвороб і алергій.

6. Покращує роботу нервової системи. Гарбуз багатий на вітаміни групи В, калій і магній. Він сприяє виробленню серотоніну та допомагає боротися з тривожністю, порушеннями сну, апатією та хронічною втомою.

7. Омолоджує. Вітаміни A, C, E і РР у складі гарбуза захищають клітини від ушкодження вільними радикалами, тим самим подовжуючи молодість організму. Регулярне вживання гарбуза може зробити шкіру більш пружною та еластичною, а тон обличчя свіжим і сяйливим.

Схожі статті
Реклама
ПОПУЛЯРНІ