Вплив сухого повітря на шкіру та здоров’я і 5 порад, як підвищити вологість повітря вдома
Як захиститися від негативного впливу сухого повітря на здоров’я та красу
Сухість повітря надворі та в приміщеннях завжди може спричиняти дискомфорт, і особливо ця ситуація стає явною в холодний сезон, коли через низьку температуру повітря та опалення вологість повітря падає. Нормальним рівнем вологості повітря в приміщеннях є 40-60%, а якщо вдома є маленькі діти, рекомендованим значенням є 50-65%. Проте часто цих показників не вдається досягнути, і повітря стає пересушеним. Для тебе ми написали про основні фактори, які впливають на рівень вологості повітря, його вплив на стан організму, волосся та шкіри і підібрали 5 дієвих порад, як створити вдома здоровий і приємний мікроклімат.
Чому повітря стає сухим
- Погода. Чим холодніше повітря, тим воно є сухішим.
- Опалення. Опалювальні прилади відчутно знижують вологість повітря.
- Кондиціонери. Під час охолодження чи нагрівання повітря кондиціонери забирають з нього вологу.
- Побутова техніка. Деякі побутові прилади, наприклад кухонна витяжка, здатні підвищувати сухість повітря.
Чим сухе повітря шкідливе для здоров’я та краси:
- подразнює слизові та провокує почервоніння очей і відчуття «піску»в них, чхання, утруднення дихання;
- підвищує ризик виникнення респіраторних захворювань через пересихання слизових оболонок;
- організм зневоднюється;
- сильніше відчуваються втома, апатія, стає складніше фокусувати увагу через зниження рівня кисню в сухому повітрі;
- шкірний покрив стає сухішим: з’являється відчуття стягненості, активніше продукується себум для змащення шкіри, і це спричиняє появу жирного блиску, може виникати почервоніння, лущення і тріщинки;
- зростає ризик загострення хронічних чи появи гострих шкірних захворювань через зниження імунітету, порушення бар’єрної функції епідермісу і наявність тріщинок шкіри;
- шкіра стає менш пружною, гладенькою та еластичною;
- волосся пересихає, стає неслухняним, легше сплутується, можуть з’явитися ламкість і посічені кінчики;
- повітря накопичує статичну електрику, через що волосся сильніше пушиться.
5 способів підвищити вологість повітря в приміщенні
Щоб створити вдома комфортний мікроклімат, достатньо виконати декілька простих кроків. І не забудь придбати компактний термогігрометр, який показуватиме поточний рівень температури і вологості повітря!
1. Частіше провітрюй. У холодний сезон повітря надворі є сухим, але короткочасні провітрювання необхідні, щоб наситити повітря в приміщенні киснем.
2. Регулярно роби вологе прибирання і протирай поверхні від пилу.
3. Придбай зволожувач повітря: вони бувають ультразвуковими, паровими і холодного типу та можуть мати різні рівні потужності. Обирай прилад за типом роботи, енергоспоживанням і рівнем гучності, а також такий, що підійде до площі кімнати, в якій ти будеш його ставити. Деякі навіть мають функцію додаткової ароматизації!
4. Окрім / замість зволожувача можна користуватися традиційними методами: розставити у кімнаті ємності з водою, розпилювати на штори воду, розвішувати вологі рушники чи постіль.
5. Заведи кімнатні рослини. Наприклад, алое, драцена та фікус не лише прикрашають кімнату, виділяють кисень і навіть знижують рівень статичної електрики — поливання й обприскування квітів водою також сприятиме нормалізації мікроклімату вдома.
А щоб волосся і шкіра завжди тішили тебе своїм виглядом, не забувай пити достатньо води, різноманітно харчуватися і зволожувати їх доглядовими засобами: наприклад, добірку поживних батерів для тіла ти знайдеш тут.