Які овочі їсти взимку: смачні та корисні для імунітету продукти
Як харчуватися смачно та різноманітно цілий рік
У теплий сезон не виникає питань, як наповнити свій раціон овочами, фруктами та зеленню. Якщо зараз ти перебуваєш у пошуку ідей, як їсти якомога більше рослинних продуктів узимку, коли здається, що немає із чого обирати, — читай далі, адже ми зібрали для тебе ідеї, чим можна поласувати в холодні місяці з максимальною користю для здоров’я.
Свіжі овочі
Загальне правило полягає в тому, що влітку ми їмо вершки, а взимку — корінці. Наповни свій раціон сезонними коренеплодами, з яких ти зможеш приготувати багато різних поживних, зігрівальних і корисних страв.
До них належать:
- морква;
- картопля;
- батат;
- топінамбур;
- ріпа;
- редька;
- буряк;
- селера;
- пастернак.
Ці коренеплоди мають безліч цінних для здоров’я властивостей: вони містять антиоксиданти, нормалізують роботу ШКТ, при низькій калорійності ефективно насичують і забезпечують організм вітамінами, мінералами, пектинами і клітковиною.
Серед інших зимових овочів зверни увагу на різноманітні види капусти, гарбуз, цибулю та часник. Не забувай про зелень — як зрізану, так і пророщену, з якою приготовані тобою страви будуть ще кориснішими та яскравішими. І хоч холодні місяці не є сезоном для огірків, помідорів і перцю, проте й ці тепличні овочі чудово смакують цілий рік.
Заморожені овочі
Спаржева квасоля, броколі, цвітна та брюссельська капуста, горошок, шпинат, перець, кукурудза — і заморожені окремо, і в готових сумішах незамінні для того, щоб швидко приготувати смачну овочеву страву. Так овочі збережуть свої корисні властивості, а тобі не доведеться витрачати багато часу на очищення й нарізання продуктів.
Ферментовані продукти
Квашена капуста, кімчі, огірки, помідори, хрін, буряк, редька, оливки, паста місо — це продукти, з якими твій раціон буде не тільки різноманітним і смачним, але й набагато кориснішим, адже вони:
- збагачують мікробіоту кишківника;
- регулюють кислотність у шлунка;
- полегшують перетравлення їжі;
- забезпечують тривале відчуття ситості;
- захищають організм від оксидативного стресу.
Як бачиш, варіантів багато, і якщо ти ще не куштувала топінамбур та не готувала страви з пастернаком, то, можливо, саме час спробувати!
Міцного здоров’я!