6 книжок у жанрі нон-фікшн, які варті твоєї уваги

Достойне поповнення твоєї бібліотеки


АВТОР:

ФОТО: Instagram: @_jessicaskye

опубліковано: 6 вересня 2024

Реклама

З першими осінніми днями приходить не лише свіже повітря, а й новий запал знову поринути у читання. Пропонуємо тобі відкрити для себе шість книг у жанрі нон-фікшн, які можуть надихнути, здивувати та подарувати нові перспективи.

«Есенціалізм. Мистецтво визначати пріоритети», Ґреґ Маккеон

Ця книга стане справжнім відкриттям для тих, хто постійно відчуває, що життя сповнене надмірних обов’язків та справ. Ґреґ Маккеон розкриває концепцію есенціалізму — мистецтва зосереджуватися на головному і відсікати все зайве. Він навчає, як правильно визначати пріоритети, щоб не розпорошуватися і залишатися продуктивними, але не перевантаженими. Книга сповнена практичних порад та прикладів, які допоможуть навести лад у своєму житті та звільнити час для справді важливих речей.

«Тіло веде лік», Бессел ван дер Колк

Книга присвячена впливу травматичних подій на людське тіло та психіку. Автор — один із провідних світових спеціалістів у галузі психічного здоров’я — пояснює, як травми змінюють структуру мозку і чому ці зміни можуть призводити до різних психічних розладів. Бессел ван дер Колк також пропонує методи зцілення, які допоможуть відновити психічне та фізичне здоров’я. Це дослідження травми, яке проливає світло на складні процеси, що відбуваються в людському тілі після важких випробувань.

«Східно-західна вулиця», Філіп Сендс

Глибоке дослідження витоків сучасного міжнародного права, яке починається з особистої подорожі Філіпа Сендса до Львова — міста, де жив його дідусь. Автор відкриває для себе історію найвидатніших юристів-міжнародників Герша Лаутерпахта і Рафала Лемкіна, чиї роботи заклали основу для включення понять «злочини проти людяності» та «геноцид» до міжнародного судочинства. Поєднуючи особисті спогади з історичними фактами, Сендс створює подорож у минуле, розкриваючи зв’язок між великими історичними подіями та особистими трагедіями, що залишили сліди крізь покоління.

«Це не пропаганда. Подорож на війну проти реальності», Пітер Померанцев

Пітер Померанцев, британський журналіст з українським корінням, у цій книзі розповідає про сучасні інформаційні війни та маніпуляції, які формують світогляд мільйонів людей. Як працює пропаганда в епоху цифрових технологій і що ховається за зовнішньою картинкою інформаційного простору? Складна мережа маніпуляцій. Це книжка про те, як розпізнавати неправду і зберігати критичне мислення в сучасному інформаційному світі.

«Дофамінове покоління», Анна Лембке

У чому феномен сучасної залежності від дофаміну — нейромедіатора, що відповідає за відчуття задоволення? У часи, коли технології та соціальні мережі постійно змагаються за нашу увагу, все більше людей стають заручниками нескінченного циклу винагороди. Авторка пояснює, як ця залежність впливає на наше життя, знижуючи здатність отримувати задоволення від простих речей. Вона також пропонує стратегії, як повернути контроль над своїм життям і знову знайти справжню радість.

«Ukraїner. Країна зсередини 2», Богдан Логвиненко та команда Ukraїner

У наших добірках ми часто згадуємо першу книгу від Ukraїner. Проте цього разу радимо прочитати й другу частину книжкового проєкту, що досліджує Україну зсередини. У виданні зібрані історії про унікальні місця, людей і традиції різних регіонів України, які часто залишаються поза увагою мейнстримних медіа. Книга сповнена чудових фотографій та інсайтів, які допомагають краще зрозуміти культуру, історію та сучасне життя України. Це видання стане справжнім джерелом натхнення для тих, хто хоче дізнатися більше про свою країну та відкрити її для себе з нових ракурсів. У книги є ще одна місія, зазначена на сайті видавництва:

«З початком розв’язаної Росією загарбницької війни у цієї книжки з’явилась ще одна важлива мета: показати Україну такою, якою вона була до 24 лютого, зберегти її в пам’яті, щоби після перемоги відбудувати та зробити ще кращою».

Схожі статті
Реклама
Культура
ПОПУЛЯРНІ