8 книг, з якими ти мандруватимеш, не встаючи з ліжка

Твоя наступна подорож вже чекає на тебе — без квитків і зборів, лише з цими книгами


АВТОР:

ФОТО: Instagram: @keziacook

опубліковано: 5 лютого 2025

Реклама

Іноді, щоб вирушити в подорож, не потрібно далеко їхати. Книги мають здатність перенести нас у найвіддаленіші куточки світу, відкрити нові горизонти й подарувати враження, які не потребують паспортів і авіаквитків. У цьому списку шукай 8 книг, що відправлять тебе в подорожі без будь-яких труднощів і клопотів. Ну хіба не ідеальний спосіб подорожувати?

«Зорі над островом Пасхи», Макс Кідрук

Ця книга Макса Кідрука об'єднує чотири його захопливі тревелоги (жанр мандрівної прози): «Мексиканські хроніки», «Подорож на Пуп Землі», «Любов і піраньї» та «На Зеландію!». Кідрук надає читачеві можливість відчути атмосферу своїх подорожей, описуючи не лише екзотичні місця, а й моменти, які його здивували або змусили замислитись. Його розповіді наповнені несподіваними зустрічами, досвідом, що змінює погляд на звичні речі, та детальними враженнями, які виходять за межі туристичних кліше. Книга доповнена ексклюзивними фотографіями з подорожей, що додають ще більше яскравості кожному опису.

«Я, Побєда і Берлін», Кузьма Скрябін

Літературний дебют українського співака Андрія Кузьменка (Кузьми), лідера групи «Скрябін». Книга складається з двох повістей: «Я, Побєда і Берлін» та «Місто, в якому не ходять гроші», а також текстів пісень гурту. Перша повість розповідає про пригоди Кузьми та його друга Барда, які подорожують на старій машині «Побєда» з України до Берліна, де вони намагаються обміняти авто на дорогий «Мерс». Що насправді чекає на героїв після того, як вони виявлять, що їхнім планам не судилось «піти по плану»?

«Шантарам», Ґреґорі Девід Робертс

Пригодницький роман Грегорі Девіда Робертса, заснований на його реальному житті. Головний герой, австралійський втікач і колишній наркоман, ховається від правосуддя в Бомбеї під фальшивим ім'ям Ліндсі Форд. У місті він заводить друзів, зокрема Прабакера, який дає йому індійське ім'я Шантарам. Події охоплюють життя героя в бідних кварталах Бомбея, його взаємодію з місцевою мафією, роботу землеробом, лікарську діяльність у нетрях, участь у збройних операціях і велике кохання. Роман відомий своїми детальними описами Індії та її культури.

«Чорнильне серце», Корнелія Функе

Перший роман трилогії Корнелії Функе, у якому розповідається про дванадцятирічну Меґі та її батька Мортімера, який має здатність оживляти героїв книг, читаючи про них вголос. Одного дня з його розповідей виходить небезпечний злочинець Каприкорн, а замість нього в книзі опиняється мати Меґі. Разом з Мортімером, Меґі і їхніми новими друзями, такими як Вогнерукий та тітка Елінор, вони намагаються знайти спосіб звільнити матір та зупинити Каприкорна, який хоче знищити всі копії книги. Хоча в книзі немає традиційної подорожі, тут є мандрівка між реальним світом і вигаданим книжковим всесвітом, яка інколи захоплює не менше, ніж розповідь про мандри реальними локаціями. 

«В дорозі», Джек Керуак

Роман Джека Керуака, що вважається найважливішим зразком літератури біт-покоління. У книзі описано подорожі двох молодих людей, письменника Сала Парадайза та його друга Діна Моріарті, які подорожують автостопом та автобусами через США і Мексику. Вони шукають свободи, пригод, поєднуючи поезію, секс, наркотики і джаз. Роман зачіпає теми Американської мрії, особистої свободи і самоідентифікації, зображуючи відчайдушний пошук сенсу життя серед нескінченних доріг, нічних розмов і пригод.

«Саме час знову запалити зірки», Віржіні Ґрімальді

Анна — жінка, яка, здається, вже втратила все: кар'єра на межі краху, борги, проблеми з дочками-підлітками. Її життя набуває нових обертів, коли вона вирішує здійснити незвичний крок — втекти від всього, щоб побачити північне сяйво. Вона бере з собою доньок і вирушає в подорож. І хоча на їхньому шляху буде чимало непорозумінь, саме ця мандрівка стає шансом для родини віднайти втрачену близькість.

«Свято, яке завжди з тобою», Ернест Гемінґвей

Спогади Ернеста Гемінґвея про його життя в Парижі в 1920-х роках. Книга відтворює атмосферу післявоєнного Парижа, описуючи паризькі кафе, вулички, музеї, художні виставки й кінні перегони. Автор згадує свої літературні початки, життя з першою дружиною Хедлі та знайомства з іншими митцями того часу, такими як Ґертруда Стайн, Езра Паунд, Френсіс Скотт Фіцджеральд, Джеймс Джойс та багато інших. Центральними місцями є Париж, зокрема готель «Рітц», а також різноманітні культурні простори міста, що стали частиною творчого процесу Гемінґвея.

«У дикій глушині», Джон Кракауер

Документальний роман Джона Кракауера, який розповідає про Кріса Мак-Кендлесса, молодого чоловіка, що вирішив відмовитися від звичного життя, кар'єри та родини, щоб пережити самітницьке життя в дикій природі Аляски. Книга досліджує його мандрівки по США та Мексиці, а також його шлях до Аляски, де він оселився в старому автобусі, намагаючись вижити тільки завдяки природним ресурсам. Кракауер аналізує мотиви Кріса, його прагнення до незалежності та подолання труднощів, а також наслідки цього вибору.

Схожі статті
Реклама
ПОПУЛЯРНІ