Букерівська премія — 2024 оголосила шорт-лист із найбільшою кількістю авторів-жінок за всю історію

Уперше за 55 років існування премії в короткий список потрапили п’ять жінок та лише один чоловік


АВТОР:

ФОТО: Instagram: @thebookerprizes

опубліковано: 17 вересня 2024

Реклама

16 вересня було оголошено короткий список номінантів на одну з найпрестижніших літературних нагород світу: Букерівську премію — 2024. Щоразу це подія, якої з нетерпінням чекають літературні критики, автори та авторки, читачі та читачки по всьому світу. 

ЩО ТАКЕ БУКЕРІВСЬКА ПРЕМІЯ?

Букерівська премія — одна з найпрестижніших нагород у світі англомовної літератури, яка щорічно відзначає найкращий роман, написаний англійською мовою, початково уродженцями Британії. Десять років тому правила премії змінилися, і тепер номінантами можуть бути автори з будь-якої країни, якщо їхні книги написані англійською мовою. Заснована в 1969 році, премія давно стала символом літературної майстерності.

Кожного року короткий список містить у собі шість найсильніших романів, обраних експертною комісією, які змагатимуться за головний приз — £50 000 та міжнародне визнання.

КОРОТКИЙ СПИСОК 2024 РОКУ

До короткого списку цьогоріч увійшли такі твори: 

  • The Safekeep («Сховище»), Яель ван дер Вуден;
  • James («Джеймс»), Персіваль Еверетт;
  • Held («У полоні»), Енн Майклз;
  • Stone Yard Devotional («Служба камʼяного подвірʼя»), Шарлотта Вуд;
  • Orbital («Орбітальний»), Саманта Гарві;
  • Creation Lake («Озеро творення»), Рейчел Кушнер. 

Кожен з авторів та авторок, що потрапили до короткого списку, отримують £2500 та спеціальне видання своєї книги.

Цього року до короткого списку увійшли двоє американців — Персіваль Еверетт і Рейчел Кушнер, канадійка Енн Майклз, австралійка Шарлотта Вуд, нідерландка Яель ван дер Вуден та британка Саманта Гарві.

Уперше за 55 років існування премії в короткий список потрапили п’ять жінок та лише один чоловік. Троє із шести авторів та авторок раніше вже були номіновані на Букерівську премію, а двоє — Персіваль Еверетт та Рейчел Кушнер — уже потрапляли у короткий список. Для Яель ван дер Вуден, уродженки Тель-Авіва, це перший дебютний роман, і, окрім цього, вона стала першою нідерландською авторкою в історії премії.

Схожі статті
Реклама
Культура
ПОПУЛЯРНІ