Книжкові покупки червня від засновниці Telegram-каналу How to book Дани Окоманюк

Поповнення твоєї книжкової полиці


АВТОР: Анастасія Якубишин

опубліковано: 20 червня 2024

Реклама

Світ літератури прекрасний і безмежний, а наш час — обмежений. Як не розгубитися у безмежжі книг та знайти саме те, що припаде до душі тобі?

У новій рубриці «Книжкові покупки місяця» від Cosmo ми відкриватимемо двері до книжкових поличок відомих блогерок, буктюберок, власниць читацьких ком’юніті та інших пристрасних книгоманок та книгоманів.

Щомісяця ми запрошуватимемо тих, хто не уявляє свого життя без книг, щоб дізнатися про їхні улюблені книжкові покупки місяця. Нашою першою героїнею стала Дана Окоманюк, засновниця каналів How to book, goodjob та організаторка книжкових клубів.

In Memoriam, Alice Winn

In Memoriam, вона ж українською «Пам’яті…», безперечно, улюблена книга 2023 року, яку я не лише винесла на обговорення у своєму книжковому клубі, але й встигла прочитати вже тричі. Це оповідання про двох британських однокласників, які дорослішають, закохуються та втрачають все найважливіше в період Першої світової війни.

Тож, як тільки видавництво #книголав оголосило передзамовлення, я відразу її замовила, бо хочеться вчетверте прочитати цю надзвичайну книгу в українському перекладі.

Soldier Sailor, Claire Kilroy

Однозначно найочікуваніша для прочитання книга цього місяця.

Soldier Sailor — це розповідь мами своєму сплячому сину про роки його життя, які він не пам’ятатиме. Про те, як вона народила сина, як почала за ним доглядати та як разом з початком материнства закінчилося її старе життя.

Мені дуже подобається, що з кожним роком з’являється все більше й більше книг про реалії материнства (з його післяпологовою депресією, втратою ідентичності, збентеженням тощо), які далеко не завжди настільки прекрасні, якими їх малює суспільство.

The Garden Against Time, Olivia Laing

Ще одна книга, яка от-от має вийти в українському перекладі у видавництві «Ще одну сторінку».

Нещодавно в Instagram я побачила, що її читає (та рекомендує) поет Шон Г’юїтт, та одразу зрозуміла, що терміново потрібно її придбати. Наразі її в австралійських книжкових магазинах ніде немає (розкупили), тому цілком імовірно, що я вже незабаром прочитаю її англійською в електронній версії, а фізичну книгу придбаю тоді, коли вона буде доступна українською.

Про що вона: про історію справжніх та міфічних садів, від Едему й до садів сучасної Європи, та про те, яке значення вони мали для людства.

«Живі. Зрозуміти українську літературу», Олександр Михед, Павло Михед

Також у моїх планах на червень — електронна книга «Живі. Зрозуміти українську літературу» від «Видавництва Старого Лева». Цьогоріч я прагну познайомитися глибше з українською літературою через призму життя її письменників і письменниць. «Живі», здається, допоможе зробити саме це, бо книга обіцяє розповісти нам про становлення наших класиків, про те, які у них були відносини з батьками, чи свідомо вони обрали писати українською, яким було їхнє життя, коли вони підлітками, коли їм було років двадцять, тридцять.

The Story Game, Shze-Hui Tjoa

Хоча я апріорі обожнюю мемуари, саме жіночі мемуари займають особливе місце в моєму серці.

The Story Game звучить як назва книги, в яку я неодмінно закохаюся. Вона досліджує силу особистої та сімейної історії, роль очікувань у нашому житті й те, що означає бути людиною. Найбільше мене в ній заінтригувало те, як і кому авторка розповідає свою історію, а саме — лежачи на матраці у темній кімнаті, вона говорить з маленькою дівчинкою.

Хочеться скоріше знайти відповіді на запитання: про що ця історія, чому авторка в цій кімнаті та хто ж ця маленька дівчинка?

«Оринин. Роман про стелепного чоловіка», Сашко Столовий

А ось і ще одна книга про сім’ю та традиції в моєму червневому списку! «Оринин. Роман про стелепного чоловіка» від «Лабораторії» — це книга про українську культуру, говірки та забобони.

Власне, мені навіть розповідати про цю книгу нічого не потрібно, бо «Лабораторія» наводить непогані аргументи щодо того, чому нам усім варто прочитати її. Ця книга:

  • розкриває локальні звичаї та регіональні культурні особливості України;
  • біографічна історія, яка в межах життя однієї родини відкриває скриню культурного колориту й мовного багатства, яке приховують етнокультурні регіони;
  • життєствердна, іронічна й легка оповідь, яка спонукає людей ставати ближчими й вивчати свою власну, особисту історію.
Схожі статті
Реклама
Культура
ПОПУЛЯРНІ