Книжкові покупки липня від СЕО видавництва Vivat Юлії Орлової

Поповнення твоєї книжкової полиці


АВТОР:

опубліковано: 1 липня 2024

Реклама

Вітаємо у другому випуску нашої нової рубрики «Книжкові покупки місяця», де ми дізнаватимемося, які книжки обирають відомі блогерки, буктюберки, власниці читацьких ком’юніті, видавчині та інші затяті книгоманки та книгомани.

Цього місяця нашою героїнею стала Юлія Орлова, СЕО видавництва Vivat, одного з трьох найбільших видавництв України.

«Жоден мій день не проходить без книжок уже багато років. У липні я встигла придбати і запланувала покупки художніх книжок, біографій і нонфікшну, який допомагає впоратися зі стресом та напругою», — проанонсувала добірку Юлія.

«Я бачу, вас цікавить пітьма», Ілларіон Павлюк

Ілларіон Павлюк —  мій близький знайомий, я прочитала всі його книжки, окрім «Я бачу, вас цікавить пітьма». Цей роман Павлюка захоплює з перших сторінок і не залишає читачів байдужими. «Я бачу, вас цікавить пітьма» — гостросюжетний роман, що поєднує елементи психологічного трилера, містики та філософії. А персонажі роману мають унікальні історії, свої страхи та надії, які переплітаються в загадковому світі пітьми

Рекомендую читати цю книжку під час літньої відпустки, коли зʼявиться трохи більше часу для дозвілля.

«Освічена», Тара Вестовер 

Я думаю, що такі книжки роблять наш світ кращим і змушують замислитися про те, як функціонує патріархальне суспільство.

«Освічена» — це мемуари, реальна історія дівчини, яка виросла у віддаленій місцевості Айдахо, де її сім’я жила в ізоляції від сучасного світу. Тара не могла навчатися разом з іншими дітьми чи звернутися до лікаря, бо її батько був тираном і фанатиком.

У 17 років вона вирвалася із цього полону і почала здобувати освіту. Тара і її історія — це приклад тієї незламності та непохитної віри, яку всі ми зараз відчайдушно шукаємо. Тарі Вестовер вдалося, бо її мемуари — бестселер The New York Times. І нам усе вдасться.

«Моє життя», Ґолда Меїр

Нещодавній фільм про Ґолду Меїр мотивував купити її автобіографію. Ми у Vivat видавали у 2020 році книжку Елінор Баркетт «Ґолда». Я прочитала її з великим задоволенням, а тепер вирішила звернутися до першоджерела і прочитати мемуари першої жінки — прем’єр-міністерки Ізраїлю.

Вона народилася і провела дитинство у Києві. Згодом переїхала в Ізраїль та очолила молоду державу, оточену ворогами. Те, як ця жінка-очільниця бере на себе відповідальність за перемоги та поразки, — приклад для всіх жінок, які живуть і щодня приймають рішення у війні. 

Якось Ґолда сказала: «Ми хочемо жити. Наші сусіди хочуть бачити нас мертвими. Це залишає не надто багато простору для компромісу». І ця її фраза живе зі мною повсякчас, коли починаються обстріли у рідному Харкові. 

«Мистецтво мислити масштабно», Девід Дж. Шварц / «Мистецтво мислити системно», Донелла Медовз

Існує три складові мислення: масштаб, системність і критичність. Я прочитала дві книжки з трьох: про масштабне і системне мислення, адже ці якості дуже потрібні, коли керуєш великим видавництвом. Вирішила придбати їх у друкованому форматі, щоб завжди мати змогу погортати та повернутися за порадою.

Ці книжки надихають на серйозні рішення, забезпечують навичками глибокого аналізу й ефективного управління командою. З ними ризикувати простіше, бо ризики вже прораховані. 

«Що з тобою сталося?», Брюс Д. Перрі, Опра Вінфрі / «Тіло веде лік», Бессел ван дер Колк

Я хотіла б, щоб ці дві книжки про психологію були настільними в кожного з нас. Ми часто нехтуємо своїм ментальним здоровʼям, а про нього подекуди треба піклуватися навіть більше, ніж про фізичне.

«Тіло веде лік» і «Що з тобою сталося?» — це фундамент здорового ставлення до себе та екологічних стосунків з іншими. Ці книжки допомагають боротися з травмою і шукати шляхи зцілення. А також вони стануть важливим ресурсом для покращення психічного здоров’я і знаходження внутрішньої гармонії. 

«Моя темна Ванесса», К. Е. Расселл

У цій історії авторка намагається переосмислити історію дівчинки-підлітки, яка мала стосунки зі своїм учителем. Він був набагато старшим за неї, а вона — неповнолітньою. І може, вона б згадувала про ці стосунки лише уві сні, але її колишнього звинувачують у сексуальних домаганнях. І вже доросла Ванесса має зрозуміти, чи був її звʼязок з тим чоловіком щирим коханням, чи її просто використали.  

«Моя темна Ванесса» — ще одна художня книжка, яку я планую прочитати у цьому місяці, бо вона торкається теми, яка раніше було табуйованою.  

«Її війна. 25 історій про сміливість, силу і любов», Євгенія Подобна

«Її війна» — це збірка 25 історій про жінок, до яких прийшла війна. Євгенія Подобна ділиться дуже різними, але однаково болючими історіями матерів, дружин і дочок, які пережили найстрашніше і тепер говорять про майбутнє з упевненістю. 

Ця книжка допоможе пережити травму і втрату. Вона не вилікує наші рани, проте її героїні переконають усіх нас, що життя триває. І наше завдання — прожити його з гідністю

Це дуже щемка книжка, її важко і боляче читати, але я не хочу забувати й відгороджуватися від того, що коїть Росія. А моє завдання як видавчині — розмовляти з майбутніми поколіннями мовою книжок

Схожі статті
Реклама
Культура
ПОПУЛЯРНІ