Книжкові покупки листопада від акторки та авторки поетичного проєкту #дашачитає Даші Трегубової
Поповнення твоєї книжкової полиці
ФОТО: Сайти українських видавництв та книгарень; особистий архів героїні
опубліковано: 1 листопада 2024
Ласкаво просимо до нового випуску рубрики «Книжкові покупки місяця», куди ми запрошуємо людей, для яких книги — невіддільна частина життя. У листопаді своїм книжковим вішлистом ділиться Даша Трегубова — українська телеведуча, акторка, сценаристка та авторка найбільшого поетичного проєкту України #дашачитає.
Щоб не «розкисати» восени й не впускати холод у душу, маю кілька книг про силу. Силу дружби, силу кохання і ту внутрішню, яка є в кожному з нас і допомагає зібратися докупи для маленьких кроків у великому житті.
«Я покажу тобі Ріо», Крістіна Нґуєн
Радію, що в моєму житті трапляється стільки талановитих і глибоких людей. Колись я читала своїй доньці дитячі книжки Крістіни, а тепер із задоволенням читаю її перший «дорослий» роман. Я навіть написала до нього анотацію, настільки він мене вразив. Це історія про самотність і справжню дружбу, про «бути, а не здаватися», про щирість і жертовність, про силу бути собою та віддавати себе тому, хто цього потребує. Такі історії варто екранізувати, адже вони нагадують про важливість доброти в холодному й байдужому світі.
«Маленьке життя», Ганья Янаґігара
Цієї осені настав час відкрити цю величезну книгу. Видатна сага із шорт-листа Букерівської премії розповідає про чотирьох колишніх однокласників, які шукають і втрачають себе у бурхливому вирі Нью-Йорка. Це історія про силу дружби, що більша за любов, про пошук себе і своїх, про дитячі травми, які намагаються підкорити доросле життя, і про те, як їм протистояти.
«Книга Love»
Вірші — невіддільна частина мого особистого та професійного життя. У найбільшому поетичному проєкті України #дашачитає я збираю найкращі з них. Поезія — це мов фастфуд для розвитку емоційного інтелекту. Ця збірка віршів про кохання 46 українських поетів та поетес упорядкована чудовою Катериною Бабкіною. Це дуже добрі вірші дуже хороших поетів, які хочеться завжди тримати десь поруч на книжковій полиці — на випадок кохання, розлуки або просто осені.
«Вибір», Едіт Еґер
Про цю книгу, напевно, чули всі. І багато хто її читав. Тож саме час перечитати її, щоб нагадати собі про неймовірну і нездоланну силу, яка живе всередині нас. Едіт Еґер пережила жахливі тортури та втрати у концтаборі. Вона, як ніхто інший, знає, що в житті неможливо уникнути страждань. Але у кожного є вибір: жити як жертва обставин чи як людина, що вціліла і перемогла смерть. Це книга про те, як переживати негативний досвід і перетворювати його на міцні конструкції подальшого життя.
«Нові стоїки», Массімо Пільюччі, Ґреґорі Лопес
Цю книгу мені у подарунок прислав фонд військового, якому я допомагала з організацією збору. «Боже, дай мені спокій прийняти те, чого я не можу змінити, сміливість змінити те, що можу, і мудрість, щоб відрізняти перше від другого». Автор цього вислову — Епіктет, один із провідних представників філософії стоїцизму. Стоїцизм — це про зрілість, як особисту, так і суспільну. Ми поважаємо людей із сильним характером і залізною волею. Ця книга вчить, як виховувати ці якості в собі, практично використовувати наявні ресурси, навіть обмежені, на користь собі та іншим. Це книга про самовдосконалення, доступне кожному, про те, як залишатися спокійним під тиском обставин і не впадати в емоційні крайнощі. Актуально, чи не так? 52 вправи — кожна на тиждень, і за рік ваш характер зміниться.
«Чисті двері», Хелена Андрейчикова
Ще одна талановита українська письменниця, яку я маю щастя знати особисто. Її тексти — це сучасна іронічна проза, що завоювала чимало прихильників і прихильниць. Головна героїня нового роману «Чисті двері» — одеситка (як і авторка книги), «маленька звичайна людина, про яку ніколи не напишуть книгу». Вона розповідає про одеське життя під час війни: відверто, щиро, іронічно та дуже вітально. Так, що навіть у похмурому листопаді хочеться жити й закохуватися.