Книжкові покупки жовтня від авторки Telegram-каналу «Непозбувний книгочитун» Тетяни Гонченко

Поповнення твоєї книжкової полиці


АВТОР:

ФОТО: Сайти українських видавництв та книгарень; особистий архів героїні

опубліковано: 21 жовтня 2024

Реклама

Вітаємо у новому випуску рубрики «Книжкові покупки місяця», куди ми запрошуємо тих, хто не уявляє свого життя без книг. Героїнею нашого жовтневого випуску стала Тетяна Гонченко — авторка книжкового Telegram-каналу «Непозбувний книгочитун», блогерка, журналістка та пристрасна читачка.

«Видавництва самі присилають мені свої новинки на огляди. Щоб не потонути в книжках, прошу присилати тільки те, що відповідає моїм смакам, — тобто те, що я б і сама купила. Ось кілька моїх цінних книжкових надбань у жовтні (усі — найсвіжіші новинки)», — зазначила Тетяна.

Читай та зберігай!

«Барва пурпурова», Еліс Вокер

Книжка, на яку давно чекали і про яку я дуже багато чула — пишуть, що, попри складну тему, читається на одному диханні. Це роман у листах, який отримав Пулітцерівську премію у 1983 році. Він про життя афроамериканок на початку 1900-х. Сексуальне насильство, примусовий шлюб, дуже ранні вагітності, відбирання дітей, експлуатація жінок, чоловік-тиран: цю книжку не назвеш «легкою прогулянкою». Але вона дуже динамічна, глибока, і в ході написання листів героїнею ми прослідковуємо, як вона змінюється. Люблю таку літературу, тому ця книжка у мене найближча в черзі на читання.

До речі, цей роман колись екранізував Стівен Спілберг, а головну роль зіграла Вупі Голдберг. Але краще читай!

«Сім Місяців Маалі Алмейди», Шехан Карунатілака

Ще одна моя давня бажанка з тих, до яких очі тягнуться прямо вже. Ця книжка починається з того, що герой прокидається і розуміє, що він мертвий і хтось його вбив. Він опиняється між «тим» та «цим» світом і має дуже небагато часу, щоб з’ясувати, що сталося, а ще передати важливе повідомлення своїм близьким — це повідомлення може змінити всю ситуацію в країні.

За описом схоже на детектив, але насправді це глибокий текст про громадянську війну у Шрі-Ланці. Ця книжка отримала Букерівську премію у 2022 році — а таку премію за легкі книжки не дають. За погані теж. Треба читати!

«Наші тіла — їхнє поле бою», Крістіна Лемб

Ще складніша (за темою) книжка — про зґвалтування як інструмент тиску і приниження під час війн у всьому світі. Авторка понад 30 років працювала як репортерка у різноманітних зонах бойових дій: Сирії, Іраці, Боснії, Конго, Нігерії, Бірмі, Аргентині, провела сотні інтерв’ю і врешті написала книжку про використання жіночих тіл як зброї та про силу постраждалих, деякі з яких потім намагаються добитися справедливості, відшукати винних і покарати їх.

Для читання такої книжки ще треба набратися духу, але це дуже важлива робота. До того ж українське видання дуже стильно оформлене, а авторка місяць тому особисто приїжджала в Україну — на Форум видавців.

«Чоловік, якого я, здається, знаю», Майк Ґейл

Щоб читати в жовтні не тільки важке, зверни увагу на цю новинку — це добра і тепла історія про дружбу двох чоловіків, які колись разом училися. Обидва мали б бути успішними, бо закінчили елітний коледж. Один був бізнесменом, інший мав великі перспективи розвитку кар’єри. Але перший пережив нещасний випадок і отримав серйозну травму мозку, а другий почав спиватися після раптової втрати сестри. Життя зводить їх разом, і це допомагає обом вибратися з прірви. Цю книжку порівнюють з романами Фредріка Бакмана, отже, очікую чогось легкого і зворушливого.

«Життя спочатку», Річард Єйтс

Ще одна книжка, яка отримала багато премій, а ще була екранізована — і головні ролі зіграли Леонардо Ді Капріо та Кейт Вінслет (а пам’ятаєте ж, що Ді Капріо у поганих фільмах не знімається?).

Це історія про «американську мрію», якої начебто досягнула одна сімейна пара — але щось пішло не так. У їхню свідомість починає закрадатися думка: чи справді це те, чого вони хотіли? Це роман з настроєм Нью-Йорка 50-х, дуже атмосферний, і в ньому є над чим замислитися. Хоча й легкою та приємною цю книжку, кажуть, не назвеш — місцями може зробити боляче. Як і більшість вартісних книжок.

У мене вона вже лежить на приліжковій тумбочці, бо планую розпочати читати якнайшвидше.

«Ти», Керолайн Кепнес

Імовірно, ти також дивилася серіал «Ти» від Netflix? Бо я дивилася, і це один з тих небагатьох серіалів, сюжет якого не вивітрився з моєї голови відразу після перегляду, а лишився в пам’яті на роки. Так от, це книжка, за якою він був знятий (принаймні перший сезон). Це історія про сталкера, який полює на жінок, що йому подобаються. А на довершення він ще й працює у книжковому магазині.

Здавалося б, про сталкерство вже написано багато, але тут є родзинка — оповідь ведеться від імені самого маніяка, ніби з його голови. Кажуть, що психологічно цей роман ще моторошніший і деталізованіший, ніж серіал. Ух, мої нерви вже готові полоскотатися.

Схожі статті
Реклама
ПОПУЛЯРНІ