Що читали головні герої та героїні серіалу «Друзі»

Нова рубрика, у якій обговорюватимемо книги, які читали відомі герої книг, фільмів та серіалів


АВТОР:

ФОТО: Сайти українських видавництв; кадри з серіалу «Друзі»; Instagram

опубліковано: 19 вересня 2024

Реклама

Уяви, ти заходиш у відому нью-йоркську кав’ярню Central Perk і бачиш Моніку, заглиблену в книгу, Роса, що гортає енциклопедію, чи Чендлера, який нервово переглядає сторінки журналу. Які ж твори літератури захоплювали розум та серця персонажів культового серіалу «Друзі»?

Як гадаєш: вибір книг є радше випадковим і служить більшою мірою реквізитом? Чи літературні уподобання вигаданих персонажів відображають їхні риси характеру, життєвий шлях і дають нам можливість краще їх зрозуміти?

В ефірі рубрика, у якій обговорюємо книги, які читали відомі герої книг, фільмів та серіалів, і міркуємо, чому творці обрали саме ці книги.

«Сто років самотності», Ґабріель Ґарсія Маркес

3-й сезон, 3-й епізод, «Той, що із джемом»

Роман «Сто років самотності» — magnum opus (у мистецтві: найкраща або найбільш значна робота письменника, художника чи композитора) Ґабріеля Ґарсія Маркеса. Автор описує історію життя родини Буендіа впродовж ста років. Роман досліджує теми циклічності часу, впливу минулого на сьогодення та неминущості самотності. Читач знайомиться з ексцентричними персонажами, які борються з любов’ю, втратою, самотністю та прокляттям, яке, здається, висить над їхньою родиною.

Чендлер упродовж серіалу постійно стикається зі своїм страхом близькості та стосунків. Чи прагнув він, чи боявся «ста років самотності»?

«Маленькі жінки», Луїза Мей Олкотт

3-й сезон, 13-й епізод, «Той, де Моніка і Річард просто друзі»

Четверо сестер — Мег, Джо, Бет та Емі народилися в заможній родині, а нині потерпають від бідності. Зіткнувшись із бідністю та відсутністю батька, який воює на фронті, дівчата вчаться покладатися одна на одну та знаходити щастя в простих речах. Роман описує дорослішання сестер Марч, їхні стосунки одна з одною, з друзями та залицяльниками, та й навіть із самими собою. Цей роман — один з найвідоміших творів американської літератури для юнацтва.

Рейчел ділиться із Джоуї, що це та книга, яку вона перечитувала безліч разів, і радить спробувати прочитати йому. Та тема смерті, яка теж присутня у книзі, лякає його, і він навіть хоче сховати книгу «в морозилку», як він звик робити з усіма страшними книгами.

«Сяйво», Стівен Кінг

3-й сезон, 13-й епізод, «Той, де Моніка і Річард просто друзі»

У тому ж епізоді, у якому Джоуї знайомиться з романом «Маленькі жінки», Рейчел читає один з найвідоміших жахастиків у світі літератури — культове «Сяйво» Стівена Кінга. «Сяйво» — це психологічний роман жахів, написаний Стівеном Кінгом і вперше опублікований у 1977 році. Історія розгортається в засніженому готелі «Оверлук», де письменник Джек Торренс залишається на зиму із сім’єю, погодившись на роботу доглядача. Готель володіє незвичайною силою, яка впливає на людей, роблячи їх схильними до параної та жорстокості. Джек, який бореться з алкоголізмом і письменницькою кризою, поступово піддається впливу готелю, і його психічний стан погіршується.

«Вельветовий кролик», Марджері Вільямс

4-й сезон, 6-й епізод, «Той з брудною дівчиною»

Фактично цю книгу не читають у серіалі, а купують на подарунок. Чендлер, таємно закоханий у дівчину Джоуї Кеті, купує їй перше видання «Вельветового кролика», адже це улюблена дитяча книжка дівчини. Кеті одразу ж здогадується, що це подарунок від Чендлера, і зворушена його жестом.

Казка розповідає про хлопчика, який на Різдво отримує в подарунок вельветового кролика. Книжка торкається таких тем, як дорослішання, втрата та пошук себе, що робить її актуальною для читачів будь-якого віку.

«Буремний перевал» Емілі Бронте та «Джейн Ейр» Шарлотти Бронте

5-й сезон, 9-й епізод, «Той із сендвічем Роса»

Рейчел та Фібі разом відвідують уроки літератури, та Рейчел не ставиться до цього занадто серйозно. Тим часом для Фібі це шанс довчити все, що вона пропустила у шкільній програмі через складне дитинство, тому вона ставиться до занять серйозно.

«Буремний перевал» — це єдиний роман англійської письменниці Емілі Бронте. Твір досліджує темні сторони людської природи та ставить питання про природу кохання, помсти та соціальної справедливості.

«Джейн Ейр» — готичний роман англійської письменниці Шарлотти Бронте, сестри Емілі Бронте. Роман розповідає історію Джейн Ейр, сироти, яка з дитинства зазнає жорстокого поводження та зневаги. Після низки випробувань вона знаходить роботу гувернанткою в маєтку Торнфілд, де закохується в його господаря, містера Рочестера. У романі переплітаються теми кохання, зради, вірності та пошуку себе.

Схожі статті
Реклама
Культура
ПОПУЛЯРНІ