6 фентезі-фільмів про чарівних створінь

Від фантастичних звірів Ньюта Скамандера до малюка Очі, що живе у Карпатських горах


опубліковано: 23 квітня 2025

Реклама

Уже 24 квітня українські глядачі матимуть змогу поринути у чарівний світ Карпат під час перегляду фентезійної стрічки «Очі: Легенда Карпат». Цей фільм обіцяє не лише захопливу історію, але й знайомство з абсолютно чарівним малюком Очі — фантастичною тваринкою, котра вже встигла підкорити серця перших глядачів. Мила зовнішність та зворушлива історія Очі надихають на те, щоб згадати інших магічних створінь, які стали справжніми улюбленцями як дітей, так і дорослих.

Від елегантного ведмедика з Перу до неймовірних звірів із чарівної валізи, від уявних друзів дитинства до мешканців Нарнії та навіть суперспритного синього їжака з космосу — ці фільми нагадують нам про важливість доброти, дружби та віри в диво, готуючи до знайомства з новим кінодивом: малюком Очі.

«Пригоди Паддінгтона»

Скажеш, ведмідь — не магічне створіння? А як щодо ведмедика, який вміє розмовляти, має манери справжнього британського джентльмена і просто неймовірно добрий? Кінофраншиза «Пригоди Паддінгтона», створена на основі книжок Майкла Бонда, розповідає про перуанського ведмедика, що прибуває до Лондону в пошуках дому і стає частиною родини Браунів, отримавши ім’я на честь залізничної станції, де Брауни його знайшли.

У першому фільмі (2014) Паддінгтон відкриває для себе життя в місті та рятується від жорстокої таксидермістки. У другій частині (2017) він шукає подарунок для тітки Люсі, але потрапляє в халепу через підступного злодія. У третій (2024) Паддінгтон і Брауни вирушають до Перу, щоб знайти зниклу тітоньку, — і випадково зазнають пригод, пов’язаних з пошуками міфічного Ельдорадо.

«Фантастичні звірі і де їх шукати»

Усі три фільми серії «Фантастичні звірі», створеної на основі книги Джоан Роулінг, зняв Девід Єйтс — режисер фінальних частин поттеріани. Він зберіг атмосферу магії, знайому фанатам «Гаррі Поттера».

У серії романів про Гаррі Поттера книга «Фантастичні звірі і де їх шукати» авторства Ньюта Скамандера, відомого магічного зоолога, є підручником з дисципліни «Догляд за магічними істотами». У нашому світі її написала, звісно ж, Джоан Роулінг, але саме так, як це зробив би Ньют: вона виклала у ній описи 75 різних фантастичних звірів з усього світу, інформація про яких зібрана Скамандером протягом багатьох років спостережень та подорожей по п’яти континентах.

Творці фільму додали до розповіді історію самого Ньюта, який у процесі своєї роботи потрапляє в центр протистояння між Ґелертом Ґріндельвальдом і Албусом Дамблдором. Паралельно він закохується в Тіну Ґольдштейн, знаходить друга-магла Якоба Ковальського і постійно намагається втримати своїх невловимих звірів.

До серії входять три фільми: «Фантастичні звірі і де їх шукати» (2016), «Злочини Ґріндельвальда» (2018) та «Таємниці Дамблдора» (2022).

«Уявні друзі» 

Ця сімейна комедія — спільна робота Джона Кразінські та Раяна Рейнольдса: перший виступив сценаристом, режисером і актором другого плану, другий виконав головну роль у дуеті з юною Кейлі Флемінґ.

Після смерті матері й госпіталізації батька 12-річна Беа переїжджає до бабусі в Нью-Йорк. Там вона раптом починає бачити дивних істот — уявних друзів, які допомагали дітям долати страхи, а тепер забуті, бо діти подорослішали. З такою ж здатністю живе її сусід Келвін. Разом вони знайомляться зі спільнотою цих створінь і намагаються знайти їм нових дітей. Але зрештою розуміють: врятувати уявних друзів можна, лише якщо допомогти дорослим згадати, ким вони були в дитинстві.

«Їжак Сонік»

Цю японсько-американську серію фільмів створили студія Paramount Global і компанія Sega Sammy Group на основі відеоігор Sonic the Hedgehog. За анімацію — і передусім за образ головного героя, супершвидкого космічного їжака на ім’я Сонік, — відповідали Blur Studio та Sega Marza Animation, яка також створює більшість комп’ютерної графіки для ігор про Соніка.

До серії входять три фільми: «Їжак Сонік» (2020), «Їжак Сонік 2» (2022) та «Їжак Сонік 3» (2024). Компанію «блакитному згустку суперенергії» на екрані склали відомі земні актори Джим Керрі та Джеймс Марсден.

«Хроніки Нарнії»

Франшиза знята на основі культового циклу романів Клайва Стейплза Льюїса про пригоди Пітера, Сьюзен, Едмунда і Люсі, які крізь чарівну шафу потрапляють у Нарнію — світ, де панує магія, говорять тварини й добро перемагає зло.

Із семи книг циклу наразі екранізовано три: «Лев, Біла Відьма та шафа» (2005), «Принц Каспіан» (2008) і «Подорож Досвітнього мандрівника» (2010), екранізації разом зібрали понад $1,5 млрд. Невдовзі вийде новий фільм від Netflix, над яким працює Ґрета Ґервіґ. За контрактом вона має зняти щонайменше дві стрічки.

Відомо, що прем’єра першого фільму відбудеться 26 листопада 2026 року. Перед онлайн-релізом на стримінговій платформі стрічка вийде в кінотеатрах у форматі IMAX. І це саме той випадок, коли варто дивитися фільм в оригінальному озвучуванні — адже є велика ймовірність, що лева Аслана, ключову постать Нарнії, озвучить оскарівська рекордсменка, єдина і неповторна Меріл Стріп.

«Очі: Легенда Карпат» 

Фільм, який надихнув на створення цієї добірки, своєю чергою, є натхненим Україною, адже предки режисера та автора сценарію Ісаї Саксона походять саме з Карпатського регіону. 

Це емоційна і фантастично красива історія, події якої розгортаються у віддаленому селі в Карпатах. Там живе дівчина-підліток на ім’я Юля, котру, як і решту дітей у селі, ростили у страху перед невловимими магічними істотами, яких місцеві мешканці називають Очі. Люди вважають Очі, які живуть у навколишніх лісах, втіленням зла. Але одного разу Юля знаходить пораненого та покинутого малюка Очі та розуміє, що це — ніякий не монстр, а просто налякана й розгублена дитина, котрій потрібна допомога. Тож, порушуючи всі правила та заборони дорослих, дівчина тікає разом з маленьким Очі в гори, щоб допомогти малюку повернутися додому.

У фільму суперзірковий склад. Чотириразовий оскарівський номінант Віллем Дефо («Носферату», «Бідолашні створіння») грає Максима – суворого батька Юлі, ватажка загону мисливців на Очі. Маму дівчини Дашу зіграла дворазова номінантка на «Оскар» Емілі Вотсон («Розсікаючи хвилі», серіали «Чорнобиль», «Дюна: Пророцтво»). А образ Петра, зведеного брата дівчини й одного з мисливців на Очі, втілив Фінн Вулфгард — зірка фільмів «Воно», «Щиголь», «Мисливці на привидів» та суперхітового серіалу Netflix «Дивні дива». Саму ж Юлю зіграла 16-річна німецька акторка Гелена Зенгель, яка розпочала кар’єру 2020 року у вестерні Пола Грінграсса «Новини з усього світу» з Томом Генксом у головній ролі й отримала за цю роботу номінації на «Золотий глобус» та на премію Гільдії кіноакторів США у категорії «Найкраща актриса другого плану».

Сам чарівний малюк Очі не намальований на комп’ютері, а дбайливо фізично створений талановитими художниками-постановниками й анімований за допомогою ляльководів, так само як інший чарівний малюк, «бебі Йода» (Ґроґу) із серіалу «Мандалорець». 

Найсправжнісінькими у фільмі є й величні Карпатські ліси — щоправда, румунська, а не українська їхня частина. Натомість українського колориту фільму додають наші пісні. А побачити й почути всю цю красу в кінотеатрах України ми зможемо вже з 24 квітня. 

Схожі статті
Реклама
Культура
ПОПУЛЯРНІ