7 фільмів про виживання, від яких перехоплює подих
Ці історії показують, наскільки далеко може зайти людина, коли на кону її життя
АВТОР: Анастасія Якубишин
опубліковано: 12 лютого 2025
Фільми про виживання завжди тримають у напрузі, змушують затамувати подих і запитувати себе: «А чи змогла б я так?». Від пустельних каньйонів до холодних вершин, від безкраїх океанів до безлюдного Марсу — ці історії показують, наскільки далеко може зайти людина, коли на кону її життя.
Лови підбірку із семи захопливих стрічок, які випробують твої нерви на міцність і змусять співпереживати кожному герою та героїні.
«127 годин»
Арон Ралстон вирушає наодинці у пустельні каньйони Юти, не повідомивши нікому про свій маршрут. Безтурботна пригода обертається боротьбою за виживання, коли величезний валун затискає його руку в скельному розломі. 127 годин без води, їжі та надії на допомогу — лише власні страхи, спогади й відеощоденник, у якому він фіксує свою повільну втрату сил. Чи зможе Арон знайти у собі відчайдушну рішучість зробити неможливе, щоб вирватися з пастки й вижити?
«Мілина»
«Мілина» розповідає про студентку медичного коледжу Ненсі, яка намагається залікувати душевні рани після смерті матері, вирушивши на віддалений пляж у Мексиці. Її спокій та насолоду серфінгом руйнує неочікувана атака велетенської білої акули, і тепер дівчина змушена виживати на маленькій скелі посеред моря. Без зв’язку із зовнішнім світом та з важким пораненням, Ненсі проявляє неймовірну кмітливість, аби вибратися з пастки, яку влаштував невблаганний хижак. Чи достатньо в неї сили волі, щоб урятуватися від небезпеки, що чаїться за кількасот метрів від берега?
«Життя Пі»
Після корабельної аварії, що забрала життя його родини, 16-річний Пі опиняється посеред океану у шлюпці разом з кількома тваринами із сімейного зоопарку, але виживає лише він і бенгальський тигр Річард Паркер. Протягом 227 днів вони дрейфують у відкритому морі, долаючи шторм, голод і страх, поки не потрапляють на загадковий острів. У Мексиці хлопця рятують, але його розповідь про неймовірні пригоди викликає сумніви. Чи каже Пі правду?
«Марсіанин»
Після катастрофічної піщаної бурі на Марсі екіпаж місії «Арес-3» змушений евакуюватися, залишивши інженера Марка Вотні, якого вважають загиблим. Проте він виживає і використовує свої знання з ботаніки, щоб вирощувати їжу, шукає спосіб зв’язку із Землею та намагається протриматися до наступної місії. У той час NASA і його колишні колеги розробляють ризикований план порятунку, який може коштувати їм життя. Чи вдасться Вотні повернутися додому, чи Марс стане для нього місцем смерті?
«Легенда Г’ю Гласса»
1823 рік, сувора зима. Група мисливців за хутром тікає від ворожих індіанців, коли один з них, Г’ю Гласс, стає жертвою нападу ведмедиці. Ледь живого його залишають на вірну смерть, а найманець Джон Фіцджеральд убиває сина Гласса й покидає його в лісі. Проте Г’ю виживає — він повзе, їсть сиру рибу та перетинає сотні кілометрів крізь сніжні бурі, аби повернутися й помститися.
«Арктика»
Пілот Гакслі виживає після катастрофи вертольота в суворих умовах Арктики, де температура опускається нижче -70°C, а їжа та укриття — розкіш. Щоб зберегти життя, він пристосовується до екстремального середовища: полює, розставляє пастки, облаштовує тимчасовий табір. Але все ще більше ускладнюється, коли він знаходить важкопоранену пасажирку збитого гелікоптера. Її терміново потрібно доставити до найближчого притулку, і Гакслі вирушає в небезпечну подорож через безкраї сніги, тягнучи жінку на імпровізованих санях.
«Гора між нами»
Після аварії літака хірург Бен і журналістка Алекс залишаються єдиними, хто вижив у засніжених горах Юти. Відрізані від світу, без зв’язку, з обмеженими запасами їжі та посеред смертельного холоду, вони змушені покладатися одне на одного, щоб вибратися із цієї пастки. Алекс отримала серйозну травму, а пошуки допомоги серед безкрайніх гір можуть стати фатальними. Часу обмаль, сили на межі, і кожне рішення може виявитися останнім.