Знати & любити: 10 українських брендів, що створюють сучасний етноодяг

Ідеальний баланс традицій та актуальних форм


ФОТО: @etnodim

АВТОР: Юлія Чуєнок

опубліковано: 16 березня 2024

Знати & любити: 10 українських брендів, що створюють сучасний етноодяг

Сьогодні ми, як ніколи, усвідомлюємо важливість збереження та примноження нашої культури та традицій — в усіх сенсах та проявах. Ми читаємо українське та українською, обираємо та підтримуємо свої бренди. Не лише тому, що любимо, а й тому, що знаємо — вони кращі, адже створюють речі з великою любов’ю.

Коли ми говоримо про українську культуру та її прояв у наших гардеробах, то маємо на увазі не лише класичні вишиванки. Сьогодні надзвичайно багато класних українських брендів час від часу звертаються до етнотематики, даючи свіжий погляд, створюючи нові форми та доводячи: етно — це стильно та актуально завжди.

Українські бренди вишитого одягу: де придбати вишиванку

Вишиванка наповнена особливим символізмом. Це саме той предмет гардероба, який можна зберігати та передавати в межах родини. І вона завжди буде актуальною — це, можна сказати, класика на всі часи.

Де придбати вишиванку від українських брендів? Etnodim — популярний бренд українського етнічного одягу, де можна знайти чоловічі, дитячі й жіночі вишиванки та вишиті сукні. Бренд влучно поєднує традиційні орнаменти із символами новітньої історії України. «Ми звертаємось до минулого для того, аби творити стиль нової генерації», — саме так формує свою місію бренд. І їм чудово це вдається: фасони виробів водночас традиційні та сучасні, а вибір кольорів та різноманіття вишивки змушує хотіти все й одразу.

Ще один відомий бренд не лише в Україні, а й у світі — VITA KIN. Час від часу ми бачимо ці неймовірні вишиті сукні на зірках світового рівня й стильних інфлюенсерах, як от Леандра Медін. Цікаво, що бренд починався саме з української вишивки та аплікацій, проте зараз пропонує значно більше, експериментуючи з традиційними техніками з усього світу. 

Gunia Project заявляють про себе як про бренд виняткових речей, вироблених на основі традиційних етнічних культур. Ми абсолютно згодні, що винятковість — головна ознака кожного виробу Gunia. В асортименті бренду можна знайти не лише унікальні сорочки та сукні, а й прикраси, кераміку та домашній декор. До слова, саме цей бренд можна часто бачити на Першій Леді України, Олені Зеленській.

Придбати традиційну українську вишиванку можна в асортименті Varenyky Fashion. Бренд прискіпливо ставиться до вишивки та сенсів, тому розробляє кожен візерунок у співпраці з етнографами. Їхні вишивки наповнені символами-оберегами: «Ми повертаємо вишивці її сакральний зміст — захист тіла та душі».

Gaptuvalnya — ще один бренд, що пропонує класний вибір традиційних вишиванок. Народжений у Івано-Франківську, бренд вишитого одягу Ґаптувальня оспівує самобутність аутентичної української вишивки. Створені багато поколінь тому традиційні візерунки мають в собі набагато більше, ніж суто естетичну складову: це «маніфест любові до українських традицій та цінностей». До речі, бренд надав клієнтам ексклюзивну можливість придбати семпли, представлені в єдиному примірнику та за зниженою ціною, на своєму Telegram-каналі.

Інший наш фаворит — вишиванки ​​EmbroideredGem. Бренд робить ставку на натуральні тканини, зокрема, льон. Та дає можливість клієнтам кастомізувати виріб «під себе». 

Етномотиви в колекціях українських брендів

Тренд на популяризацію всього українського потужно вплинув на роботу українських брендів одягу. Все частіше наші мас-маркет та люксові бренди звертаються до українських традицій та делікатно вплітають етномотиви у свої колекції. 

Як носити сучасне етно? Бренд ByMe регулярно експериментує з українською тематикою. Остання колекція бренду присвячена театру «Березіль» та його видатним діячам. Раніше бренд представив дроп, натхненний візерунками Косівської кераміки.

Бренд JUL відомий не лише класним базовим одягом, а й дропом «Червона рута». Сукні з цією магічною квіткою майже миттєво стають sold out щоразу, коли бренд перевипускає дроп. Інший приклад: «Українська хвиля» — лінійка футболок бренду як спосіб популяризувати українські гурти.

Ще один приклад сучасного бачення етномотивів — колекція Diadia x Willna, куди увійшли сорочки, футболки та світшоти, прикрашені деревом життя та з зображенням гуцулів, що грають на трембітах. Лаконічний дизайн та делікатна вишивка допомагають дуже легко імплементувати такі речі у свій гардероб.

В асортименті бренду O.TAJE є два особливі світшоти, створені спеціально до Дня Незалежності. Родзинка виробів — вони повністю заповнені вишивкою з різних регіонів України, як символ того, що всі ми — разом.

Схожі статті
Реклама
cosmopolitan banner
Мода
ПОПУЛЯРНІ