6 доречних запитань для вдалої співбесіди

Обирають не лише тебе, але й ти


АВТОР: Анастасія Якубишин

опубліковано: 9 квітня 2024

Не зважаючи на твою сферу діяльності, цілі чи кар’єрні амбіції, є одна річ, якої не вийде оминути при отриманні роботи — співбесіда. Так, співбесіда — це справжній іспит на вміння швидко мислити, адаптуватися до нових ситуацій і проявляти свої професійні якості.

І, хоча, на перший погляд, може здатися, що це момент, коли твоя доля залежить лише від твоїх відповідей, насправді це чудова можливість поставити запитання рекрутеру. Під час співбесіди можна дізнатися багато важливої інформації про компанію, її корпоративну культуру, твою майбутню роль та можливості для розвитку. Тож, використай цей час ефективно і не соромся ставити свої запитання; вони можуть виявитися ключем до успішного проходження співбесіди.

Ось шість питань, які можуть допомогти тобі отримати цінну інформацію під час співбесіди з рекрутером:

1. Які конкретні критерії успіху для цієї посади?

Що конкретно очікується від тебе і як тебе будуть оцінювати на цій посаді? На перший погляд, може здатися, що все очевидно і детально прописано у посадових обов’язках. Однак, часто успішність на певній посаді й обов’язковий мінімум можуть суттєво відрізнятися.

2. Які найбільші виклики цієї позиції?

Це допоможе тобі зрозуміти, наскільки відповідна посада підходить тобі й чи готова ти впоратися з потенційними труднощами. У когось сильною стороною є стресостійкість, ще хтось легко впорається з монотонними одноманітними задачами, хтось — дуже відповідально ставиться до своєї роботи. Відштовхуючись від того, що вдається тобі найкраще, а що — найгірше, легко передбачити, як ти почуватимешся на пропонованій позиції.

3. Можете описати типовий робочий день чи тиждень для цієї посади?

Як буде виглядати твоя робота в повсякденному житті та на яких завданнях тобі потрібно буде зосереджувати свою увагу? Чи впливатиме це на твій стиль й темп життя? Чи готова ти його змінювати? Це гарна нагода подумати.

4. Як довго перебував на цій посаді попередній співробітник? Яка середня тривалість перебування на цій посаді?

Стабільність або ж нестабільність у команді допоможе виявити проблеми, які призвели до швидкої зміни працівників. Поганий менеджмент? Високий рівень стресу? Занадто багато обов’язків? Люди готові пробачати щось з цього, але не усе відразу. Тому, якщо команда часто змінюється, а люди не планують затримуватися, вважай це червоним прапорцем.

5. Яких досягнень очікують від мене за перші шість місяців та перший рік на цій посаді?

Більшість сучасних компаній готові здійснювати перегляд заробітної плати або ж давати підвищення лише у випадку, якщо ти досягаєш навіть більшого, ніж те, про що вони тебе просять. Якщо це твоя ціль, то подумай, чи вдасться тобі досягати більшого на цій позиції?

6. Чому вам подобається працювати у цій компанії?

У тебе унікальна можливість поспілкуватися з людиною, що вже працює в омріяній тобою компанії. І ти можеш дізнатися справді багато з того, як інтерв'юери реагують на це запитання. Люди, які справді насолоджуються своєю роботою, зазвичай можуть навести хоч кілька причин, і вони звучатимуть щиро. Якщо ж ти помітиш опущені очі або байдужий погляд, то подумай, чи не почуватимешся так само з часом?

Запам'ятай, що співбесіда — це можливість не тільки вражати своїм досвідом і навичками, але й можливість отримати інформацію, необхідну для прийняття правильного рішення про твою майбутню кар'єру. Тож не соромся ставити запитання і пам'ятай про те, що обирають не лише тебе, але й ти.

Схожі статті
Реклама
cosmopolitan banner
Стиль життя
ПОПУЛЯРНІ