Майстерність нетворкінгу, або Як заводити корисні знайомства без стресу

Поради, які допоможуть тобі розширити коло професійних контактів і, можливо, навіть отримати від цього задоволення


АВТОР:

ФОТО: Instagram: @lilyjcollins

опубліковано: 22 жовтня 2024

Реклама

Нетворкінг — це не лише про знайомства, а й про розвиток професійних відносин, обмін досвідом та підтримку. Однак незалежно від того, чи ти інтроверт, екстраверт або десь посередині, нетворкінг може бути викликом. Утім, є способи зробити цей процес менш стресовим і більш ефективним. Ось кілька порад, які допоможуть тобі розширити коло професійних контактів і, можливо (але не точно), навіть отримати від цього задоволення.

ПІДГОТУЙСЯ ЗАЗДАЛЕГІДЬ

Перед відвідуванням заходу або зустрічі варто підготуватися заздалегідь. Спершу досліди тему заходу та учасників, щоб мати уявлення, з ким ти можеш познайомитися. Корисно також підготувати кілька цікавих запитань, які здатні стати гарним початком розмови. 

Установи реалістичні цілі для себе, наприклад познайомитися з двома-трьома новими та цікавими тобі людьми. Такий підхід допоможе уникнути стресу і зробить процес нетворкінгу більш природним.

ПОЧНИ З ОНЛАЙН-НЕТВОРКІНГУ

Соціальні мережі — чудовий старт для побудови нових контактів. Приєднуйся до колег зі своєї сфери у LinkedIn, бери участь у дискусіях на форумах за своєю спеціальністю. Коментуй пости експертів у своїй галузі, і це дасть тобі змогу привернути увагу до себе і встановити контакти з людьми, з якими у вас схожі інтереси та/або професійний досвід.

ВИКОРИСТОВУЙ СВОЇ СИЛЬНІ СТОРОНИ

Кожен має свої переваги у спілкуванні. Якщо ти хороша слухачка, використовуй цю навичку та став відкриті запитання, що допоможуть людям розповісти про свою діяльність більше. Якщо ж ти любиш говорити, поділися цікавими історіями зі своєї професійної практики, щоб зацікавити співрозмовників. Головне — будь щирою у спілкуванні незалежно від того, який стиль комунікації тобі ближчий.

@emily.the.recruiter Networking only works if your gosl is to learn #networkingtips #careertips #careergoals ♬ original sound - Emily The Recruiter

ОБЕРИ КОМФОРТНИЙ ФОРМАТ

Це можуть бути великі конференції, невеликі галузеві зустрічі, воркшопи або майстер-класи. А якщо ти більше цінуєш індивідуальне спілкування, організуй зустріч за кавою з людиною, яка тебе цікавить.

ВІДВІДУЙ ЗАХОДИ З КОЛЕГОЮ АБО ДРУГОМ / ПОДРУГОЮ

Ви зможете підтримувати одне одного, а також представляти новим людям, що значно полегшить процес нетворкінгу. Це також створює можливості для групового спілкування, що здатне знизити тиск від інколи незручних індивідуальних розмов.

ЗОСЕРЕДЬСЯ НА ЯКОСТІ, А НЕ НА КІЛЬКОСТІ

У нетворкінгу важливо зосереджуватися на якості знайомств, а не на їхній кількості. Краще мати кілька глибоких розмов, ніж безліч поверхневих контактів, які можуть швидко забутися. Розвивай довгострокові професійні відносини та підтримуй зв’язок з людьми, з якими у тебе є спільні інтереси.

ПРАКТИКУЙ САМОВІДНОВЛЕННЯ

Нетворкінг може бути виснажливим, тому важливо давати собі час для відпочинку після заходів. Плануй перерви та не перевантажуй свій графік занадто великою кількістю зустрічей. Прислухайся до свого внутрішнього голосу, щоб не перенапружуватися і зберігати баланс між роботою та відпочинком. І нехай ніхто не сміє засуджувати тебе за те, що після інтенсивного нетворкінгу ти практикуєш інтенсивне «спілкування» хіба що з ліжком та чашкою чаю.

@nourejfl

My safe place

♬ original sound - TEMPLATES HERE - fypTEMPLATES
Схожі статті
Реклама
Стиль життя
ПОПУЛЯРНІ