Від Опри Вінфрі до Міуччі Пради: 10 правил бізнесу від успішних жінок
Поради, що змінюють життя
Хоча успіх є суб’єктивним і зазвичай не регулюється сталими правилами, багато успішних жінок поділяють спільні принципи та бізнес-правила, які сприяли їхнім досягненням. Пропонуємо твоїй увазі кілька порад від успішних жінок: від Мішель Обами до Мелінди Гейтс.
Важливий інгредієнт у рецепті успіху від Першої леді США з 2009 до 2017 року Мішель Обами — формувати навколо себе сильне, наснажливе оточення.
«Немає межі тому, чого ми, жінки, можемо досягти. Найголовніше — оточити себе людьми, які піднімуть тебе ще вище».
Успіх не завжди приходить з першого разу. Та рано чи пізно омріяні вершини все ж підкорюються стійким та наполегливим, впевнена американська телеведуча, письменниця, філантропка Опра Вінфрі.
«Зроби одну річ, яку, на твою думку, ти не можеш зробити. Зазнай невдачі. Спробуй ще раз — цього разу зроби краще. Ніколи не падають лише це ті, хто ніколи не залізає на канат».
Голова ради директорів, президентка і генеральна директорка компанії IBM, перша жінка — керівниця компанії Вірджинія Рометті наголошує на необхідності постійного навчання, вміння адаптуватися до нових реалій та самовдосконалення.
«Темп змін тільки прискорюється. Завжди вчися. Що більше ти знаєш, то краще зможеш орієнтуватися у складнощах бізнесу».
Горіти своєю справою — важливо, проте водночас необхідно дотримуватися здорового балансу між роботою та особистим життям, вважає колишня гендиректорка одного з найбільших світових продавців одягу H&M Гелена Гельмерссон.
«…Це не лише питання особистого добробуту. Це також сприяє підвищенню продуктивності та креативності».
Робити ставку на якість на противагу кількості — девіз італійської дизайнерки одягу Міуччі Пради.
«Якість пам’ятають ще довго після того, як забувають про ціну. Зосередься на створенні цінності через досконалість».
Прокачувати сміливість та готовність до будь-яких викликів радить співзасновниця та колишня головна редакторка інтернет-видання The Huffington Post Аріанна Гаффінгтон.
«Безстрашність — це як м’яз. Я знаю з власного життя: що більше я його треную, то природніше стає не дозволяти страхам керувати мною».
Важливість невпинного саморозвитку, допитливості та навчання підкреслює й мільярдерка, засновниця компанії інтимного одягу Spanx Сара Блейклі.
«З надзвичайною уважністю сприймай те, чого ти не знаєш, особливо на початку, тому що те, чого ти не знаєш, може стати твоїм найбільшим активом. Це гарантує, що ти будеш робити речі, які абсолютно відрізняються від того, що роблять усі інші».
Ти не можеш бути успішною, якщо не впевнена в тому, що робиш, і не маєш власного голосу, зазначає американська бізнесвумен і філантропка Мелінда Гейтс.
«Жінка з голосом за визначенням є сильною жінкою. Але пошук цього голосу може бути надзвичайно складним».
Здатність зберігати стійкість та залишатися з командою навіть у моменти найбільших викликів — те, що визначає успішного керівника чи керівницю, вважає голова правління та виконавча директорка компанії General Motors, перша жінка — виконавча директорка великого автовиробника Мері Барра.
«Остаточне мірило лідера — це не те, де він стоїть у моменти комфорту і зручності, а те, де він стоїть у моменти викликів і суперечок».
Зробити захоплення власною справою стилем життя радить колишня топменеджерка Apple Анжела Арендтс (звісно ж, водночас не забуваючи про пораду Гелени Гельмерссон).
«Якщо ти підприємиця, ти повинна усвідомлювати, що це стиль життя. Це не робота з 9-ї до 5-ї».