Як перезавантажити свою кар’єру: 6 варіантів для нових можливостей
Поради, які допоможуть навіть тим, хто не готовий до радикальних змін
ФОТО: Кадри з фільму «Диявол носить Prada»
опубліковано: 13 листопада 2024
Успішна кар’єра не трапляється випадково — вона вимагає чіткої стратегії, обдуманих рішень та амбітних цілей. Але що робити, коли ти сидиш у своєму «тісному кабінеті», відчуваючи застій і втрату мотивації? Особливо тоді, коли здається, що всі навколо вже знайшли рецепт успіху і роздають поради на кшталт «просто піти в топкомпанію» або «сміливо просити про підвищення».
У цій статті ми зібрали 6 реальних напрямків розвитку кар’єри, які допоможуть навіть тим, хто не готовий до радикальних змін. Обіцяємо уникати зайвих мотиваційних фраз та згадок про успішний успіх.
Варіант 1: змінити компанію
Очевидний, але далеко не найпростіший крок. За даними Forbes, ті, хто залишається в одній компанії понад два роки, заробляють приблизно на 50% менше протягом свого життя, ніж ті, хто змінює компанії частіше. Звісно, це не означає, що кожні два роки потрібно шукати нове місце, проте, якщо перед тобою немає бажаних перспектив для росту, можливо, їх варто пошукати в іншому місці.
Дисклеймер: не варто вдаватися до змін заради змін. Кожне нове місце роботи має приносити унікальний досвід і відкривати нові перспективи. Крім того, до звільнення варто готуватися заздалегідь: стежити за ринком праці, підписуватися на соцмережі цікавих компаній, розвивати свій нетворк і шукати реальні відгуки про потенційних роботодавців.
Варіант 2: змінити професію
На перший погляд це може здаватися складним кроком, але лише коли мова йде про кардинальну зміну діяльності (хоча якщо у тебе є час та ресурси для повної перекваліфікації — go, girl!). Перехід у суміжну сферу, яка видається тобі цікавішою та перспективнішою, може бути хорошим варіантом. Такий крок потребуватиме додаткового навчання і, можливо, тимчасового зниження зарплати. Проте ці тимчасові жертви часто швидко окупаються ширшими можливостями та розвитком у новій сфері. Важливо лише обирати те, що дійсно подобається, інакше є загроза втратити мотивацію ще на етапі навчання.
Варіант 3: взяти на себе додаткові обовʼязки
Тут зразу почнемо з дисклеймера: збільшення навантаження може призвести до перевтоми та вигорання, тому важливо вчасно зупинитися, якщо завдань стає занадто багато. Додаткові обов’язки підходять для тих, хто хоче поступово перейти в іншу професію з мінімальними ризиками. Наприклад, офіс-менеджерка може взяти на себе організацію івентів і поступово перейти в івент-менеджмент, а флористка може спробувати себе в SMM, займаючись створенням контенту для соцмереж магазину. Так, це потребує більше часу та зусиль, але дозволяє отримати нові практичні навички без кардинальних змін.
Варіант 4: піти у сабатікал
Цей крок підходить далеко не всім (хоча може сильно допомогти тим, хто відчуває вигорання). Сабатікал — це можливість зробити тривалу паузу, перезавантажитися та переоцінити свої кар’єрні пріоритети. У реальному світі для комфортної перерви в роботі потрібна фінансова подушка, яка забезпечить спокій під час відпочинку. Якщо твоїх фінансових ресурсів вистачає на життя без стабільного доходу, то варто спробувати взяти тайм-аут.
Для максимальної користі радимо скласти чіткий план: на який період ти хочеш взяти сабатікал, що плануєш робити під час цієї перерви (наприклад, подорожі, навчання або просто час для себе) і як будеш повертатися на роботу після цього. Це допоможе уникнути зайвих хвилювань і забезпечить м’який вихід з відпустки.
Варіант 5: почати працювати на себе
Це не лише про відкриття власного бізнесу, але й про фриланс. І якщо для першого потрібні значні ресурси (і не лише фінансові), то другий варіант може підійти багатьом. Індивідуальні консультації, фотосесії, написання текстів, репетиторство — можливостей безліч. Головне — знайти відповідну платформу для пошуку клієнтів. Оскільки на фриланс-біржах конкуренція висока, тобі знадобиться сильний особистий бренд і вміння продавати свої послуги.
Практична порада: почни розвивати своє портфоліо заздалегідь — залучай потенційних клієнтів через соціальні мережі та рекомендуй свої послуги друзям і знайомим. Це допоможе швидше знайти перших клієнтів.
Варіант 6: нічого не змінювати
Можливо, відчуття «глухого кута» в кар’єрі — це лише наслідок постійного порівняння себе з іншими? Насолоджуватися стабільністю — так само нормально, як і дертися вгору карʼєрною драбиною. Якщо влаштовує робота, не відчувається вигорання і є баланс у житті, то, можливо, ніяких змін і не потрібно. Врешті-решт, кар’єрний ріст — це не обов’язково швидкість, а ще й комфорт та баланс.
Текст: Мар’яна Гумінілович