Як покращити фокус та концентрацію: 9 порад, що дійсно працюють

Вчимося концентруватися та не зважати на інформаційний шум


АВТОР:

ФОТО: Instagram: @Gisele

опубліковано: 1 вересня 2024

Реклама

У наш час, коли інформації навколо нас надзвичайно багато, здатність зосереджуватися стає все ціннішою. Смартфони, соціальні мережі, постійний потік новин — усе це створює інформаційний шум, який заважає нам тримати фокус уваги. Як навчитися концентруватися в умовах сучасного світу? Як покращити своє вміння зберігати фокус? Є кілька доволі простих порад, що допоможуть тобі у цьому.

ВИЗНАЧАЙ ЧІТКІ ЦІЛІ

Чітке розуміння того, чого ти хочеш досягти, допомагає зосередитися на головному. Розділяй великі завдання на менші частини та визначай конкретні кроки для їх виконання. Ось кілька форматів, у яких ти можеш записати намічені цілі. Обирай той, що буде комфортний саме тобі:

@lykkenaenfeldt you have to try this🤍 it’s so much easier to indentify what you truly want when categorizing your life and mapping out your ideal scenarios 🫶🏼 #motivation #goalsetting #visionboardtips #goalsettingtips #selfgrowthjourney #selfgrowthtips #selfgrowth ♬ original sound - Lykke Naenfeldt
@thatgirlmel3 I do this every year, and I’ve manifested all my goals. Also, don't share your goals and vision board with anyone 🫶🏾🤍 #goals #success #goalsetting #2024goals #manifestation #inspiration ♬ original sound - Success Mentors
@theerickamezcua Great journaling template for preparing for the new year! 🧙‍♂️ #journal #journaling #goalsetting #manifestation ♬ original sound - EarthenCo

ЗБАЛАНСОВАНЕ ХАРЧУВАННЯ

Правильне харчування забезпечує мозок необхідними поживними речовинами. Вводь до свого раціону більше фруктів, овочів, цілозернових продуктів та риби. Мозок — дуже енергоємний орган. Він потребує постійного постачання глюкози, яка утворюється з вуглеводів. Нестача глюкози призводить до зниження енергетичних ресурсів мозку і, як наслідок, до погіршення концентрації та появи втоми. Водночас велика кількість швидких вуглеводів, алкоголю та кофеїну у довготривалій перспективі може зашкодити твоїй здатності концентруватися.

Порада: перед внесенням будь-яких значних змін у свій раціон проконсультуйся з лікарем або дієтологом.

РЕГУЛЯРНІ ФІЗИЧНІ ВПРАВИ

Фізична активність покращує кровообіг і забезпечує мозок киснем, що сприяє покращенню розумової діяльності та концентрації. Також фізичні вправи допомагають відчувати себе впевненіше й енергійніше, що позитивно впливає на мотивацію і здатність зосередитися на поставлених завданнях. Практично будь-яка фізична активність буде корисною, але особливо ефективними для кращої концентрації вважаються біг, плавання, їзда на велосипеді, а також йога. 

ОБМЕЖУЙ ВИКОРИСТАННЯ СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ

Соціальні мережі можуть сильно відволікати. Чи знаєш ти, що середній користувач смартфону перевіряє свій телефон близько 150 разів на день? Кожне таке відволікання перериває наш робочий процес і ускладнює повернення до фокуса. Установи обмеження на час, проведений у соцмережах, або використовуй спеціальні додатки для блокування доступу до них під час роботи.

ВИКОРИСТОВУЙ ТЕХНІКУ POMODORO

Метод Pomodoro передбачає роботу в інтервалах по 25 хвилин з 5 хвилинами перерви. Це допомагає уникати втоми та підтримувати високий рівень концентрації. Однак тут варто враховувати те, що цей метод підходить не всім. Протестуй його на нескладних або нетермінових завданнях, аби сформувати свою думку.

@jun_yuh

When we procrastinate, rarely is it because the task is overly complex in and of itself. Instead, we as humans have a natural tendency to overthink about the details creating ARTIFICIAL complexities in our minds. The longer we do this for, the harder it becomes to start the task. This certainly applies to studying especially when we try to study for longer durations at once. Instead, try to implement the pomodoro technique as studying for 25 minute intervals with rests in between is a lot more manageable. Upon completing your first pomodoro, you will have done three things for yourself: 1. Dismantled some of the perceived complexities 2. Built positive momentum so the subsequent pomodoros are easier to achieve 3. Gained confidence as you’ve proven to yourself you can follow through with your commitments You will be so surprised to see how much work you can get done in just a few pomodoros!!

♬ original sound - Jun Yuh

ВІДПОЧИВАЙ ДОСТАТНЬО

Недостатня кількість сну також може значно знижувати здатність до концентрації. Намагайся спати не менше 7-8 годин на добу і дотримуйся режиму сну. Саме під час сну мозок обробляє інформацію, отриману протягом дня, і закріплює її в довготривалій пам’яті. Завдяки цьому ми прокидаємося із «чистою головою» і готові до нових викликів. Крім того, сон допомагає нам бути уважнішими. Коли ми добре відпочили, наш мозок здатний швидко перемикатися між завданнями й ігнорувати фактори, що здатні відволікати. Недосипання ж, навпаки, уповільнює реакцію і погіршує концентрацію. Саме тому часто проводити ніч за виконанням якогось важливого завдання дуже не рекомендується.

ПРАКТИКУЙ МЕДИТАЦІЮ

Медитація допомагає заспокоїти розум і поліпшити здатність до концентрації. Почни з коротких сесій по 5-10 хвилин на день, поступово збільшуючи час. 

ПИЙ ДОСТАТНЬО ВОДИ

Знаємо-знаємо, здається, немає списку рекомендацій щодо будь-чого, де не згадується пиття достатньої кількості води. Однак, повір нам на слово, це справді важливо! Мозок є одним з найбільш енергозалежних органів. Вода необхідна для транспортування глюкози — основного джерела енергії для мозку. Що швидше глюкоза доставляється до нейронів, то краще працює мозок.  

ЗАЙМАЙСЯ РОЗУМОВОЮ ГІМНАСТИКОЮ

Різні вправи для мозку, такі як кросворди, судоку або гра на музичних інструментах, допомагають підтримувати його в тонусі та покращують здатність до концентрації.

Також, якщо ти та людина, що постійно пробує щось нове і має мільйон хобі, ми маємо для тебе гарну новину! Кожне нове хобі стимулює мозок до створення нових нейронних зв’язків. Це робить його більш пластичним і адаптивним, а отже, і здатним до кращого тримання фокуса.

Схожі статті
Реклама
Стиль життя
ПОПУЛЯРНІ