Culture Hots: головні культурні події листопада
Від нових музичних релізів до вражаючих виставок і театральних постановок
АВТОР: Юлія Николайчук
опубліковано: 6 листопада 2024
Листопад обіцяє стати насиченим місяцем для поціновувачів культури, об’єднуючи різні мистецькі форми та соціальні ініціативи. Від нових музичних релізів до концептуальних виставок і театральних постановок — цей місяць пропонує нам подорож у світ творчості, де класика і сучасність зустрічаються на одній сцені. Кожна подія має свою унікальну атмосферу та сенс: це не просто культурні заходи, а спосіб об’єднати людей довкола важливих тем, що торкаються як особистого, так і загальносуспільного.
Презентація вінілової платівки SKOVORODANCE в Києві
8 листопада в Києві у книгарні «Сенс на Хрещатику» відбудеться презентація вінілової платівки SKOVORODANCE за участю її авторів. SKOVORODANCE — це ініційована Харківським ЛітМузеєм унікальна літературно-музична колаборація, яка переосмислює творчість Григорія Сковороди, а саме його збірку «Сад божественних пісень». Над створенням альбому працювали письменник і музикант Сергій Жадан, українсько-німецький музикант і диджей Юрій Гуржи та тернопільський мультиінструменталіст і звукорежисер Лесик Омодада, а також велика команда з понад 35 музикантів, зокрема Ірена Карпа.
У центрі заходу буде музика, яка стане чудовим змістовним фоном для переосмислення сталих форматів взаємодії минулого із сьогоденням.
«Хороша музика, хороші слова, які репрезентують ідеї, що допомагають жити та реалізовувати себе, навіть іноді почуватися щасливими, попри трагічне сьогодення, відчувати важливість підтримки ближнього і підтримувати інших, об’єднуватися заради свободи» — так описує альбом директорка Харківського ЛітМузею Тетяна Пилипчук.
У програмі:
- 17:30 — презентація документального фільму «ГОСПЕЛИ СКОВОРОДИ. Making of SKOVORODANCE»;
- 18:00 — офіційна частина від команди SKOVORODANCE;
- 18:15 — гра «Нерівна рівність» від проєкту «ПереФарбований Лис»;
- 19:20 — цитування та коментування творів Григорія Сковороди від авторів проєкту, виступ Ірени Карпи;
- 20:30 – DJ сет SKOVORODANCE від Олімпії Вайтмусташ.
Захід відбудеться 8 листопада в книгарні «Сенс», вул. Хрещатик, 34, початок о 17:30, вхід вільний.
Вистава «Один на Один» з новими героями та потужним соціальним меседжем
3 листопада на сцені Центру культури та мистецтв КПІ відбувся показ оновленої танцювальної вистави «Один на Один». Цього разу постановка не просто повернулася на сцену, а стала глибшим мистецьким проєктом, розкриваючи теми вибору, стосунків та суспільного впливу через танець і нові символічні образи.
Зміни торкнулися ключових сцен. Історія «Пара» стала більш драматичною, де спочатку все виглядає безтурботно, але із часом у стосунках героїв з’являються контроль та насильство.
«Ми надихнулися серіалом “911”, — пояснює Мар’яна Савчин. — Тепер ця сцена стала емоційно напруженою і відображає труднощі, з якими люди стикаються у зрілому житті».
Історія «Шахи» теж набула нового значення. Тепер два королі кланяються персонажам у червоних тканинах перед початком битви, символізуючи, що їхній бій — це не лише особистий конфлікт, а й частина великої боротьби заради вищих цінностей.
Хореограф-постановник Родіон Косяк зазначає:
«Нас надихнули мюзикли — завдяки їм ми додали нові драматичні прийоми та ще більше збагатили атмосферу вистави».
Зберігаючи традицію першого показу, вистава «Один на Один» знову поєднала мистецький задум із благодійною метою. Під час аукціону команді вдалося зібрати 35 тисяч гривень на підтримку українських військових.
Благодійна виставка картин і артоб’єктів MONATIK The Views у ЦУМ
The Views — перша персональна виставка картин та артоб’єктів MONATIK, створених у співпраці з українським мистецьким проєктом KOTO, проходитиме з 11 до 24 листопада на 7-му поверсі ЦУМу. Колекційні експонати, натхнені ключовими елементами робіт художника, відображають його неповторний стиль та візуальну мову. Кожен об’єкт — це не просто артінсталяція, а частина фантазійного світу, де образи з полотен оживають, стаючи предметами сучасного мистецтва.
Для виставки MONATIK та KOTO створили унікальний артпростір, який занурює відвідувачів у світ бачення та уяви митця. Головний артоб’єкт — батискаф, який, виникаючи перед глядачами, запрошує їх поринути у світ фантазії. Ця інсталяція є центральною концепцією простору.
Ця колаборація є важливим етапом у розвитку MONATIK як митця. Розширюючи межі свого впливу у світі мистецтва, він прагне показати, що творчість не має кордонів, а кожна нова форма — це ще один спосіб самовираження та комунікації з глядачем.
Відвідування виставки є благодійною ініціативою: кожен може зробити внесок у фонд Tabletochki, що підтримує дітей, які борються з раком. Усі зібрані кошти будуть передані у фонд після завершення виставки. Ця виставка не просто подія, а можливість відчути силу мистецтва, що допомагає іншим.
Виставка «Шість вимірів» у Музеї української діаспори
З 31 жовтня по 1 грудня 2024 року Музей української діаспори спільно з Pyslar Art Gallery презентують виставку сучасних українських мистців «Шість вимірів». Шість художників — шість унікальних всесвітів, зібраних під одним дахом. Чи готові відвідувачі винести з музейних стін у свою буденність шість призм їхнього світосприйняття? Чи готові разом з митцями поринути у рефлексії щодо того, чим для них є творчість в умовах буремних реалій?
Можливо, це рятівна нитка, яка допомагає зшивати розірване серце в найважчі часи. Можливо, це світло, яке стає тільки потужнішим, коли ним ділишся і коли його підхоплюють інші. Чи сюрреалістичні звірі, які зійшли на полотна напряму зі снів і які не можуть бути на одній стіні, бо вони з різних світів?
Можливо, творчість — це терапія, сповнена мрій про світле майбутнє, чи, навпаки, ретроспектива пережитого досвіду, коли старі замальовки перероджуються, даючи життя новим художнім потокам. Для когось творчість — духовний дім, фундаментом якого є небайдужість. Більше про учасниць та учасників можна дізнатися за посиланням.
Трибʼют Селії Крус від DISLOCADOS
Єдиний сальса-оркестр України Dislocados представляє ексклюзивний концерт на честь легендарної королеви сальси — Селії Крус. 10 листопада на гостей Caribbean Club чекає жива енергія кубинських ритмів, авторські аранжування, запальні емоції та незабутні танці.
Селія Крус, яка протягом своєї кар’єри стала символом кубинської музики та сальси, залишила по собі величезну спадщину, і команда Dislocados вирішила вшанувати її творчість авторськими аранжуваннями найвідоміших хітів. Під керівництвом видатного джазового піаніста та бенд лідера Dislocados, глядачі зможуть зануритися у світ яскравих мелодій та захопливих ритмів.
Цей концерт — це не просто музичний захід, а справжнє свято для всіх поціновувачів живої музики. Dislocados обіцяє подарувати незабутні емоції та відчуття, які піднімуть настрій і наповнять зал енергією, властивою лише музиці Селії Круз.