Underconsumption core — лайфстайл-тренд, що дозволяє нам «видихнути»

Тренд, який прийшов на зміну культу надмірного споживання


АВТОР:

ФОТО: Instagram: @cassdimicco

опубліковано: 17 вересня 2024

Реклама

Безупинне прагнення до більшого давно стало культурною нормою. Одяг, косметика, їжа, техніка, засоби для догляду чи прибирання — заохочення споживати присутнє всюди. Культура споживання диктує нам, що щастя можна знайти у постійному купуванні нових речей. Серед метушні надмірного споживання з’являється новий тренд — underconsumption core (з англ. — недоспоживання), який закликає зупинитися, переосмислити свої пріоритети та знайти справжню цінність у простоті та помірності.

ЩО ТАКЕ UNDERCONSUMPTION CORE?

За своєю суттю underconsumption core — це філософія, яка віддає пріоритет якості над кількістю. Ідеться про цінування того, що вже маєш, ремонт замість заміни та знаходження задоволення в досвіді, а не у володінні. Цей тренд заохочує нас упорядковувати своє життя, зменшувати кількість відходів і, зрештою, жити більш усвідомлено.

@newlifestyleabb We get on these apps constantly bombarded with videos about the next “must have” item. 🚩 This is your reminder that this type of overconsumption is not normal and is bad for your wallet, your mental health, and the planet. #overconsumption #target #targethaul #antihaul #sustainability #consciousconsumer #sustainableliving #ecofriendly #ecofriendlyhome ♬ moments - Teesa

У світі, який тоне в надмірності, underconsumption core пропонує бажаний відпочинок. Він кидає виклик уявленню про те, що щастя пов’язане з матеріальним багатством, і нагадує нам про справжню цінність речей. Зосереджуючись на якості та довговічності, ми не тільки заощаджуємо гроші, але й зменшуємо наш вплив на навколишнє середовище. The Guardian у статті про underconsumption пише: «Це вірусний ребрендинг свідомого споживання, коли люди виявляють “розкішну” повільність. Крім того, це відображає зміни у поведінці споживачів».

@shelbizleee 🫶 #underconsumption ♬ Don't Know Why - Norah Jones

Коли ти не женешся постійно за наступною річчю, яку тобі неодмінно потрібно придбати, у тебе є більше часу, щоб цінувати те, що маєш, спілкуватися з близькими та займатися своїми захопленнями. Це справжня зміна мислення, яка може бути нам так необхідна.

ПРАКТИЧНІ КРОКИ ДЛЯ ВПРОВАДЖЕННЯ UNDERCONSUMPTION CORE

Очисть свій простір. Почни з позбавлення від речей, які більше не використовуєш або не любиш. Не викидай нічого, що може знадобитися твоїм друзям, рідним чи піти на благодійність. Також для того, аби віддати непотрібні тобі речі, використовуй локальні Facebook-групи та Telegram-канали. Те, що не подобається або не корисне тобі, не обов’язково не потрібне іншим. Суть свідомого споживання не в тому, щоб викидати все, що «криво лежить», а в тому, щоб давати речам нове життя.

@jasmynellliemay this underconsumption series is about to go crazy (updates soon!) #underconsumption #projectpan #overconsumption ♬ Apple - Charli xcx

Ремонт замість заміни. Продовжуй термін служби своїх речей, ремонтуй їх, коли це можливо. Це дозволяє заощадити гроші та зменшити кількість відходів. Дірки можна зашити, а плями вивести. Для того аби «підлатати» свої речі, можеш скористатися послугами хімчистки, ательє чи майстерні, якщо тобі не вдається полагодити їх самостійно.

Позичай або орендуй. Розглянь можливість позичити чи обмінятися речами з друзями або родичами, а також варіант оренди замість покупки. Це особливо корисно стосовно предметів, які використовуються рідко, наприклад інструментів, спортивного спорядження або навіть одягу для особливих подій.

@sabrina.sustainable.life Things i wont be buying in 2024 because its better for the planet and saves me money ✨#sustainability #sustainabilitytiktok #sustainableswaps #mindfulliving #nobuyyear #savemoney #lowwastelifestyle #simpleliving #reducewaste #ecofriendlyliving #deinfluencer #skincare #bathroom #makeup #nontoxicliving #bidet #minimalist ♬ Sunday - HNNY

Усвідомлене споживання. Часто імпульсивні покупки приносять лише короткочасне задоволення, яке швидко змінюється на відчуття порожнечі або навіть розчарування. Усвідомлене споживання допомагає уникнути цього. Запитуючи себе, чи справді тобі потрібна та чи інша річ, ти починаєш уважніше ставитися до своїх потреб і вподобань. Це також дає змогу уникнути накопичення непотрібного, що не тільки полегшує життя, але й зменшує вплив на довкілля. Чи відповідає ця покупка твоїм цінностям? Чи сприяє вона твоєму особистісному зростанню, добробуту або щастю? Якщо ні, можливо, краще відмовитися від неї та спрямувати ресурси на щось дійсно важливе.

Схожі статті
Реклама
ПОПУЛЯРНІ