Не лише лижі та сноуборд: за чим їхати в Буковель у будь-який сезон

Власний досвід редакції Cosmopolitan


АВТОР:

опубліковано: 24 березня 2024

Реклама

Авторка: Анастасія Ткаченко

Карпати — справжнє місце сили. Такими вони запам’яталися мені з дитинства і такими лишаються й досі. Екскурсії, фестивалі просто неба, катання на лижах — такими активностями був зазвичай наповнений мій відпочинок у цій гірській місцевості. Цьогоріч у мене була можливість переосмислити потенціал Карпат та поглянути на їхню головну туристичну серцевину — Буковель — по-новому.

Моє перебування тут припало на перший місяць весни. Звісно, лижний сезон ще був у розпалі, та цього разу мені хотілося сповільнитися і провести час більш розмірено. До того ж моя поїздка більшою мірою припала на будні дні, тому мене супроводжували ноутбук і блокнот з робочими задачами. З цієї причини план був такий: максимально оптимізувати робочий процес та організувати спокійний лаунж-відпочинок.

Комфортне проживання

Мій варіант поїздки передбачав, що значну частину часу я проводитиму у номері, тому комфорт і зручність були для мене першочерговими. У цьому розумінні мені дуже пощастило, бо номери в оновленому готелі Tavel Hotel & SPA затишні, просторі й ніби створені для психологічної релаксації та перезавантаження. Атмосфера тут для цієї задачі відповідна: продумане планування, стримана колірна гама в інтер’єрі, ідеальна чистота та привітний персонал.

Сам готель Tavel Hotel & SPA та SPА-зона були на повній реновації та тільки у березні 2024 року розпочали свою роботу. А ресторан «Корені», що на території готелю — це новий проєкт, що був реалізований засновниками Тетяною та Романом Родзоняк.

SPA

SPA — завжди гарна ідея, коли мова йде про лаундж-відпочинок. Сама назва готелю вже говорить про те, що цій зоні тут приділили особливу увагу. І це дійсно так. Як говорять постійні відвідувачі, ця зона тут і раніше була досконалою, а після реновації — стала ще більш сучасною і просто «вау».

SPA-центр у Tavel Hotel дійсно вражає: великий критий басейн розміром 20 х 6 метрів, дитячий басейн, доріжка Кнейпа, зона для релаксу з лежаками, соляна кімната, а ще фінська, карпатська і римо-турецька сауни. І що не може не тішити, відвідування SPA-зони вже входить у вартість, тому не потрібно нічого додатково бронювати чи заморочуватися з оплатою, якщо мова йде про загальний простір. Запис потрібен лише на масаж чи інші індивідуальні процедури.

Навіть мене (не велику любительку аква-процедур) цей простір і місцевий вайб вразили, а з теплого джакузі просто не хотілося виходити. Ванночка Кнейпа — два резервуари з холодною і гарячою водою, з яких переходиш з одного в інший, — теж залишила по собі незабутні враження.

Піші прогулянки

Піші прогулянки — моя велика любов. Такий ентертейнмент для мене — можливість порефлексувати, зробити приємне для тіла навантаження та насолодитися природою. Враховуючи те, що готель Tavel знаходиться у самому центрі Буковеля, будь-який обраний маршрут тут буде мальовничим, але при цьому і не відірваним від міської інфраструктури (хіба що захочеться піти далеко у гори, але такого пориву у мене цього разу не було). Коротше, прогулянки тут — неймовірна насолода. Особливо коли на повні груди вдихаєш повітря і розумієш, що воно тут зовсім інакше — чисте, хрустке, ним просто неможливо надихатися! До того ж на другий день мого перебування тут випав сніг, і місцеві пейзажі стали ще більш дивовижними.

Етнічний колорит

У Tavel Hotel & SPА дбають про те, аби місцеві традиції квітли та розвивалися. Мінімалістичний інтер’єр доповнюють роботи місцевих майстрів та художників. Засновники готелю, Роман та Тетяна Родзоняки, підтримують творчість локальних митців. Саме під час мого перебування у готелі на першому поверсі проходила виставка гобеленів Богдана Губаля, який є майстром художнього текстилю та заслуженим діячем мистецтв. Його роботи з першого погляду полонили моє серце, і я можу їх легко уявити в інтерпретації когось з українських fashion-дизайнерів, які апелюють до українських автентичних технік. Особливо надихнула колористика його роботи «Сі святі гори» — це щось дійсно виняткове.

Вишукана автентична кухня

Не менше мене (а особливо — мої рецептори) вразила кухня ресторану «Корені», який знаходиться на першому поверсі Tavel Hotel & SPA. Ресторан відкрився у березні 2024 року.

«Назва "Корені" має багато значень та сенсів, — говорить засновниця Тетяна  Родзоняк. — Для початку, корені — це заглиблення у своє коріння, у свій рід, в історичні рецепти, у традиційні етнічні страви. Ми презентуємо їх у новому осмисленому та осучасненому вигляді. Також назва відображає той факт, що традиційно багато століть поспіль українці використовувати в їжу здебільшого коренеплоди — ріпу, цибулю, селеру, пастернак, петрушку, пастернак, буряк та інші. І третє трактування назви в тому, що в декорі ресторану та подачі страв використовується різне коріння, яке символізує багатство природи та земні дари».

«Ресторан «Корені» — це ресторан локальної української кухні, — розповідає бренд-шеф ресторану Віталій Гуралевич. — Це означає, що ми використовуємо тільки локальні вітчизняні продукти, вирощені та вироблені тут — у Карпатах та регіонах, що знаходяться поруч».

Смакові поєднання тут дійсно приємно дивують, особливо коли дізнаєшся, які саме інгредієнти фігурують у стравах. Загалом для приготування тут використовуються продукти з п’яти регіонів — Закарпатська, Львівська, Івано-Франківська, Волинська та Чернівецька області.

Благодійні івенти

Благодійні заходи на підтримку ЗСУ — вже звична історія для готелів Tavel та сусіднього HVOYA, засновниками якого також є Роман та Тетяна Родзоняки. Такі івенти відбуваються тут на постійній основі майже від самого початку війни.

Якраз під час мого перебування у готелі відбулася благодійна гастро-вечеря, яку організував та провів бренд-шеф ресторану Віталій Гуралевич. Для гастрономічної вечері у «Коренях» він запросив ще чотирьох відомих шеф-кухарів: Ігоря Брагіна, Олександра Висоцького, Олену Жаботинську та Миколу Линіва. Всі вони приготували по одній кулінарній страві. Серед страв, котрі були презентовані гостям, — «Салат з вудженим вугром із шацьких озер та соусом із палених овочів», «Потапці з паштету з карасів, тушкованих у сметані», «Запечене м'ясо копченого коропа та мусом з томатного леквару» та інші.

Паралельно з частуванням відбувся благодійний аукціон, завдяки якому вдалося зібрати 300 000 гривень, які підуть на підтримку воїнів з Восьмого полку сил спеціальної операції, що зараз воюють на херсонському напрямку.

Ось як нова реальність об’єднує відпочинок та допомогу. Та, щоб «віддавати», потрібно мати внутрішній ресурс, а він можливий завдяки ментальному перезавантаженню і відпочинку.

Схожі статті
Реклама
ПОПУЛЯРНІ