Як підготуватися до соло-подорожі: повний гід
Щоб твоя мандрівка була цікавою та безпечною
АВТОР: Анастасія Якубишин
опубліковано: 10 серпня 2024
Що ж, ти запланувала самостійну подорож, але голова кишить думками? «Чи буде у мене все необхідне?», «Чи почуватимусь я в безпеці?», «Чи не буде мені самотньо?», «Що точно варто брати із собою?». З відповідями на всі запитання ми не допоможемо, однак дещо таки підкажемо. А тепер давай про все по черзі.
@ashleygraham
Планування
Визначся з маршрутом. Куди ти хочеш поїхати? Які міста та місця тебе цікавлять? Скільки часу ти маєш? Що чіткішим буде твій план, то краще ти зможеш підготуватися до подорожі. Від вибору місця також буде залежати й подальша підготовка. Соло-поїздка до Рима і соло-поїздка на Лікійську стежку в Туреччину суттєво відрізнятимуться.
Купи квитки. Якщо ти плануєш подорожувати літаком, потягом або автобусом, купи квитки заздалегідь, щоб отримати найкращу ціну. Порада: найкраще порівнювати ціни квитків на літаки на таких сайтах, як Skyscanner та Kiwi, але купувати квитки безпечніше безпосередньо на сайті авіалінії.
Забронюй житло. Існує безліч варіантів: готелі, хостели, апартаменти, кемпінги. Якщо в тебе обмежений бюджет, то можна спробувати каучсерфінг*. Але будь обережною, і якщо це твоя перша соло-мандрівка, то добре зваж переваги і недоліки такого варіанта. З одного боку, це можливість створити соціальні зв’язки та познайомитися з місцевими жителями. З іншого — це справді небезпечніше, ніж інші варіанти житла, тому добре ознайомся з відгуками, перш ніж залишатися у когось на ніч.
Застрахуйся. Це важливо, щоб убезпечити себе від непередбачуваних ситуацій. Порада: якщо плануєш більш активний відпочинок (похід у гори, серфінг, скелелазіння тощо), подбай про те, щоб у твоєму страхуванні були прописані такі страхові випадки.
Вивчи кілька фраз локальною мовою. Тобі не потрібно ставати носієм мови, але вивчити кілька базових фраз не завадить. Це допоможе тобі спілкуватися з місцевими жителями та попросити про допомогу в разі необхідності.
@kendalljenner
Збирання речей
Візьми із собою лише те, що тобі дійсно потрібне. Не перевантажуй себе багажем, адже тобі доведеться його носити із собою. Порада: подумай, що ти зможеш докупити на місці у разі потреби.
Склади список речей. Це допоможе тобі не забути нічого важливого. Порада: візьми список речей із собою. Це допоможе зібратися назад додому.
Візьми із собою зручне взуття. Найімовірніше, ти будеш багато ходити, тому важливо, щоб твоє взуття було зручним. Якщо можеш, захопи із собою ще одну запасну пару.
Не забудь про аптечку. Візьми із собою всі необхідні ліки та засоби першої допомоги. Подбай про те, щоб з тобою були навіть ті ліки та засоби, якими ти не користуєшся щодня, такі як бинт чи перекис водню.
@matildadjerf
Безпека
Повідом близьких про свої плани. Розкажи їм, куди ти їдеш, коли ти вирушаєш і коли плануєш повернутися. Домовся про те, коли і як ви зможете вийти на зв’язок. Якщо маєш таку можливість, поділися своєю локацією, що оновлюватиметься у реальному часі.
Зроби копії своїх документів. Зберігай копії своїх паспортів, квитків та інших важливих документів у безпечному місці. Порада: обов’язково відскануй усі документи та завантаж їх на всі свої електронні пристрої, а ще краще — у хмарне сховище. Окрім цього, поділися сканами з кимось зі своїх рідних. У разі крадіжки чи втрати документів вони зможуть надіслати їх тобі.
Довіряй своїй інтуїції. Якщо щось здається тобі небезпечним, краще не ризикувати.
Насолоджуйся мандрівкою
Подорож наодинці — це чудовий спосіб дослідити нові місця та познайомитися з новими людьми. Не бійся виходити із зони комфорту та насолоджуйся кожною хвилиною! Якщо ти хвилюєшся, як морально дасться тобі твоя перша соло-подорож, то краще зробити її недовгою. Тобі буде легше мандрувати, знаючи, що скоро ти повернешся додому.
@kendalljenner
Ось кілька додаткових порад
Веди щоденник. Це допоможе тобі зберегти спогади про подорож. Вклеюй туди використані квитки, листівки з нових місць, роби маленькі примітки з описом своїх емоцій і думок. Так після повернення ти зможеш у будь-який момент перенестися туди знову, лише відкривши щоденник.
Роби багато фотографій. Навіть якщо у моменті тобі здається, що ти точно не забудеш усю цю красу, що бачиш навколо, все ж зроби кілька фотографій на пам’ять. Подякуєш собі потім :)
Спілкуйся з місцевими жителями. Це найкращий спосіб познайомитися з культурою та традиціями країни. Попередньо дізнайся цікаві факти про місцевих мешканців.
Ну й остання порада на сьогодні: не бійся бути спонтанною. Іноді найкращі враження трапляються, коли ти найменше цього очікуєш.
@kendalljenner
Гарної подорожі!
*Каучсерфінг — це онлайн-сервіс гостинності, що дозволяє людям безкоштовно надавати одне одному притулок під час подорожей. Замість того щоб зупинятися в готелях, учасники мережі можуть переночувати на диванах (звідси й назва couchsurfing — «серфінг по диванах»), підлозі або у вільних кімнатах в інших членів спільноти. Сайт гарантує певний рівень безпеки для гостей і господарів за допомогою соціального рейтингу та відгуків учасників.