Культурна полиця: які книги, фільми, вистави й не тільки радить акторка серіалів, кіно та дубляжу Наталка Денисенко
Знахідки, які варті уваги
У постійній рубриці від Cosmo відомі українці та українки діляться своїми культурними знахідками: від найкращих фільмів та вистав до подкастів та книжок. Сьогодні в гостях у Cosmo — українська акторка серіалів, кіно та дубляжу Наталка Денисенко. Що читає українська акторка, яку музику слухає, які вистави радить та на який власний захід дуже чекає гостей — усе це та більше в новому матеріалі!
Книги
Оскільки в мене є свій благодійний проєкт «Наталка-Читалка», де читаю вірші українських поетів, я замовила книгу «Вірші з бійниці» Максима Кравцова. Це боєць і поет, який загинув на війні, і, на жаль, про нього дізналися тільки після смерті. Мені дуже шкода, що я познайомилася з його творчістю запізно. Він писав дуже болючі вірші, але вони варті прочитання, тому що це поезія нашої сучасності, це той біль, який зараз відчувають щодня наші люди. Максим відтворив те, що проживають наші захисники, і, на мою думку, це найвище мистецтво.
Зараз я також читаю книгу «Життя з задоволенням», автором якої є Олександр Палієнко. До неї я вже не вперше повертаюся, тому що автор — надзвичайний енерголог, він розповідає про те, як працює наше життя з енергетичного погляду. Я читала її до війни, але зараз перечитую, оскільки прийшло дуже багато нових усвідомлень. І я вважаю, що це та книга, яку можна перечитувати безліч разів у різні етапи нашого життя.
Не можу сказати, що з художньої літератури зараз маю на полиці, бо більшість моїх читань — це вірші. Мені дуже подобається те, що робить «Книголав». Це видавництво створює дуже класні збірки поезії. У мене є три його книжки: «Книга Love 2.0. Любов і війна», «Книга Love 3.0. Любов, що перемагає» і «Книга Love». Коротко кажучи, це дуже круті збірки, і в них є й сучасні, й досить класичні автори поезії. Мені вони справді запали в душу.
Фільми
У цьому розділі хочу порадити мій улюблений фільм про плинність часу та буття — «Велика краса» Паоло Соррентіно. Це кіно в італійському стилі, про світогляд італійців, їхнє життя, його варто подивитися всім. Це таке медитативно красиве кіно з глибоким сенсом. Мені подобаються такі фільми: не масові, не комедійні й не популярні. Цікаве кіно для того, щоб ви з користю для свого мистецького, культурного розвитку провели вечір.
Не можу також не порадити фільм, у якому я нещодавно озвучила одну з головних ролей, — це «Граф Монте-Крісто». Володимир Дантес дублював головну роль Едмонда Дантеса, а я роль коханої графа Монте-Крісто — Мерседес. Це надзвичайно красиве та глибоке кіно.
І пораджу серіал Netflix «Вікінги», де також я дублювала головну героїню. Для пар це чудовий вибір для вечорів удвох.
Вистави
Хочу порадити ті вистави, в яких я граю, бо вважаю, що на них дійсно варто сходити. По-перше, «Наші Кайдаші» — це побутова комедія, в якій грають Володимир Горянський, Тарас Цимбалюк, Ольга Сумська, Ірина Кудашова та я в ролі баби Палажки. Люди мене не впізнають у цьому образі, тож варто подивитися хоча б на це. Вистава дуже смішна, вона про побут, про моменти, коли кажуть: і сміх і гріх. Вона для того, щоб люди побачили свої клопоти зі сторони, занурилися у побутовий світ, сільський світ, де найстрашніше — це те, що чоловік випив зайвих 50 грамів горілки. Це саме та вистава, на якій можна відпочити.
І звичайно, я раджу виставу «Основний інстинкт», акторський склад якої не менш зірковий. Це вистава за мотивами п’єси «Готель між двох світів» Еріка-Емманюеля Шмітта про цінність життя, про смерть, про Бога, про любов. Попри свою глибину, вона створена в дуже легкому форматі філософської комедії. Після перегляду цієї вистави люди підходять і кажуть: «Ми настільки задоволені, настільки раді, ми хочемо жити». Тож вистава і про цінність життя. Усі, хто був на ній, не залишилися байдужими.
Подкаст чи шоу на YouTube
Зараз мені дуже подобається дивитися нове YouTube-шоу «Перепрошую», де подруги Анна Трінчер, Diana Gloster, Валерія Андріївна та Аніта Соловей спілкуються на різні життєві та трошки провокативні теми. Дівчата — великі молодці, адже зробили ну дуже круте, саме «дівчаче» шоу. З останнього мені також дуже сподобалось інтерв’ю Раміни Есхакзай з Ярославою Гресь, їхня розмова справді надихає. Я захоплююся сильними особистостями, тож отримала задоволення від перегляду.
Музика
Я слухаю дуже багато української попмузики. Перш за все я справді насолоджуюсь, а також прагну підтримувати українських виконавців своїм поширенням або прослуховуванням. Зараз мені дуже імпонує українська співачка KOLA — моя улюблена виконавиця на цю мить. І ось зовсім недавно світ побачила нова пісня «Темно-синій» за участі Pivovarov Prod, що не перестає лунати в моїх навушниках.
У Артема Пивоварова, до речі, є проєкт «Твої вірші, мої ноти», що для української культури дуже класно. Також постійно слухаю зараз новий трек «А що?» у виконанні Дмитра Монатіка. І ще мені подобається дует ROXOLANA та Phil It, їхній спільний альбом у мене асоціюється з вечором і келихом вина в руці — дуже атмосферно.
Подія
Хочу запросити всіх на свою подію, на мій благодійний вечір поезії «Наталка-Читалка», що відбудеться 31 серпня. Це буде дуже класний атмосферний захід, де я виконаю найкращі зразки української поезії під акомпанемент фортепіано. Ми робимо не просто культурний вечір, а й такий, щоб люди могли розслабитися. Кількість місць — обмежена. Будемо пригощати ігристим та смаколиками, а також звучатиме мій голос та найкращі вірші українських поетів, які беруть за душу. Буває, що приходять гості, які ніколи не цікавилися поезією або не любили її, а потім виходять після заходу і кажуть: «Я не думав, що можу так закохатися у вірші». Так що приходьте всі, запрошую!
Збір
Я рекомендую долучатися лише до перевірених зборів, зокрема від великих фондів. Нещодавно благодійний фонд «Повернись живим» оголосив збір під назвою «Дронопад».
У рамках цього заходу фонд збирає кошти на FPV-камікадзе та повну екосистему для їхньої роботи, а саме: на транспорт для екіпажів, FPV-дрони та боєприпаси до них, антени, пульти, щогли та все необхідне для польотів і багато іншого.
Головна мета збору: збити 1000 російських розвідувальних БПЛА і зробити це не ракетами за мільйон доларів, а дронами, що роблять протиповітряну оборону нашої країни більш ефективною. Це дуже актуальний збір, який збереже життя наших захисників і цивільних людей. Закликаю всіх не бути байдужими.