Хто такі nepo babies та чому ними переповнений Голлівуд
Діти, що виграли в лотерею при народженні?
Дехто народжується зі срібною ложкою в роті, а дехто — із червоною доріжкою під ногами. У голлівудській тусовці давно існує поняття nepotism baby (або скорочено nepo baby): так жартівливо називають дітей знаменитостей, які пішли слідами зіркових батьків. Іншими словами, це ті щасливчики та щасливиці, хто просто народився у відомій сім’ї та вже на старті кар’єри отримав фору завдяки гучному прізвищу. Термін цей не новий, але саме в останні роки він заполонив соцмережі — американський TikTok, Instagram та Twitter рясніють постами про nepo babies. То в чому ж феномен зіркових нащадків?
Хто такі nepo babies?
Сленговий термін nepo baby утворено від слова nepotism — «непотизм», або по-простому «кумівство». Так називають дітей, які зробили кар’єру в тій самій сфері, що і їхні успішні батьки. Мається на увазі, що завдяки родинним зв’язкам такі нащадки отримують більше можливостей «влаштуватися» у житті, ніж люди без подібних зв’язків. Наприклад, акторка Дакота Джонсон, моделі Джиджі та Белла Хадід, цілий клан Кардаш’ян — усіх їх можна віднести до nepo babies. По суті, це діти із зіркових сімей, які вирішили піти стежкою батьків і досягли певного успіху в тій же індустрії.
Nepo babies найчастіше зустрічаються в шоу-бізнесі, моді та кінематографі — там, де прізвище багато значить. Але явище непотизму не обмежується лише Голлівудом: подібна «сімейність» трапляється і в бізнесі, і в політиці, і навіть у медицині (ти точно знаєш хоч одну сім’ю спадкових стоматологів). Проте саме у сфері розваг такі випадки найбільш помітні для публіки, тож не дивно, що тема набула популярності. Після гучної статті New York Magazine наприкінці 2022 року (з підписом «Погляньте, у неї мамині очі та агент!») про nepo baby boom у Голлівуді заговорили всі. Отже, хто ці люди й чому їм справді легше?
Бути дитиною знаменитості — своєрідний джек-пот при народженні. У них є безліч неочевидних привілеїв, які роблять старт кар’єри nepo babies більш м’яким порівняно з ноунеймами без зв’язків.
Діти з відомим прізвищем з більшою ймовірністю потраплять на прослуховування чи зустріч із режисером. Їх можуть рекомендувати друзі сім’ї або агенти батьків. Фактично батьківські контакти відкривають багато дверей. До того ж публіка знає їх з дитинства — ще коли вони з’являлися на руках у татка-актора на червоних доріжках. Це означає, що перший же проєкт за участі зіркового нащадка гарантовано приверне увагу ЗМІ. Легше стати знаменитим, коли твоє ім’я і так відоме.
Нащадкам багатих та знаменитих не треба підпрацьовувати офіціантами між кастингами. Вони можуть дозволити собі брати участь у десятках прослуховувань, відвідувати найкращі акторські школи чи працювати за маленький гонорар на старті, не голодуючи при цьому.
Звичайно, багато nepo babies ледь не виросли на знімальних майданчиках і за лаштунками концертів. Вони з раннього віку бачили кухню індустрії зсередини. Плюс зіркові батьки часто стають першими наставниками: хто ж ліпше навчить тонкощів акторської гри чи модельної ходи, як не тато-режисер чи мама-топмодель?
Звісно, всі ці бонуси не гарантують, що син чи донька зірки миттєво отримає «Оскар» або музичний хіт. Але вони забезпечують легкий старт, тож не дивно, що дітям знаменитостей справді простіше привернути до себе увагу, ніж талановитим одноліткам без гучного імені.
Зіркові діти зіркових батьків
Юні моделі, актори та музиканти з відомими прізвищами сьогодні всюди: від модельних подіумів до списків найкасовіших голлівудських фільмів. Ось лише кілька яскравих прикладів таких щасливчиків:
Лілі-Роуз Депп. Донька актора Джонні Деппа та співачки Ванесси Параді. Почала кар’єру моделі ще підлітком і в 16 років уже стала амбасадоркою дому Chanel, попри свій немодельний зріст у 165 см, — не без впливу того, що її мама свого часу також була музою цього бренду. Зараз Лілі-Роуз активно знімається в кіно (наприклад, у драматичному серіалі про шоу-бізнес «Ідол» чи у фільмі «Носферату») і впевнено закріпилася у статусі молодої fashion- та beauty-ікони.
Мая Гоук. Донька голлівудських зірок Уми Турман та Ітана Гоука. Прославилася роллю Робін у серіалі «Дивні дива» від Netflix, а також з’явилася у фільмі Квентіна Тарантіно «Одного разу в Голлівуді». Цікаво, що Мая теж спробувала себе в моделінгу, як колись її мама, і навіть училася в престижній школі мистецтв Джулліард, проте покинула навчання, щойно отримала серйозні пропозиції в кіно. Талановита і харизматична, вона швидко довела, що відоме прізвище — це бонус, а не єдина її перевага. Також вона є однією з тих, хто відкрито визнає переваги свого походження і не применшує їхню вагу.
@stuff_films do you get deja vu? #mayahawke #umathurman #fypシ #viral #parati #robin #strangerthings #mayahawkeedit #films ♬ deja vu - Olivia Rodrigo
Кайя Гербер. Донька супермоделі 90-х Сінді Кроуфорд. З таким генетичним джек-потом Кайя просто не могла не стати моделлю! Уже у 18 вона відкривала покази провідних брендів, знімалася для Vogue і стала обличчям рекламних кампаній. Кайя — типовий приклад «модельної» nepo baby, адже успадкувала не лише вроду матері, а і її зв’язки у фешн-індустрії. Сьогодні вона пробує себе і в кіно, але головні її здобутки — саме на подіумі.
Джейден Сміт. Син актора Вілла Сміта та акторки Джади Пінкетт-Сміт. Джейден дебютував у кіно у восьмирічному віці у фільмі «У гонитві за щастям» разом із власним татом. Пізніше він зіграв головні ролі у стрічках «Карате Кід» і «Після нашої ери», продюсованих сімейною компанією Смітів. Окрім акторства, Джейден зайнявся музикою та модою: випустив кілька альбомів у жанрі реп і навіть заснував свій бренд одягу. Хоча критики часом і сумніваються в його талантах, дорогу в індустрію йому точно проклали зіркові батьки.
Бруклін Бекхем. Первісток легендарного футболіста Девіда Бекхема та дизайнерки (колишньої Spice Girls) Вікторії Бекхем. Бруклін, мабуть, один з найбільш обговорюваних nepo babies, адже він постійно пробує себе в різних сферах. Спершу юнак захопився фотографією і навіть випустив фотокнигу (щоправда, її розкритикували як дилетантську). Потім Бекхем-молодший вирішив стати шеф-кухарем: вів власне кулінарне шоу в Instagram і запустив бренд соусів Cloud 23. У чому б він не проявився, увага преси гарантована йому від народження.
@andreaclips3 David Beckham /// David Bacon #lacobra #lacobraaa #lacobraclips #davooxeneize #davo #mikemaquinadelmal #losfutbolitostv #davidbeckham #realmadrid #realmadridfc #madrid #mbappe #argentina #argentina🇦🇷 #buenosaires #cordoba #españa #mexico #colombia #peru #ecuador #streamer #kick #tendencia #foryoupage ♬ sonido original - Andreaclips
Ці приклади лише вершина айсберга. До «дітей із привілеями» можна зарахувати ще багато відомих персон: від акторки Зої Кравіц (доньки рокера Ленні Кравіца) до режисерки Софії Копполи (доньки оскароносного Френсіса Форда Копполи) чи попспівачки Майлі Сайрус (доньки кантрі-музиканта Біллі Рея Сайруса). Усі вони виросли в сяйві софітів і успішно скористалися цим шансом для власної кар’єри.
Але чи справедливо це?
Як тільки термін nepo baby вийшов у масову культуру, піднялася і хвиля критики. Численні обговорення поставили питання руба: чи не губить nepo baby boom справжні таланти? Адже поки одна акторка пробивається на кастингах роками, інша отримує роль значно легше — просто тому, що її прізвище вже відоме продюсерам.
Правда, як завжди, десь посередині. Бути nepo baby — це гарантований аванс, але не гарантія довгострокового успіху. Так, зв’язки відкривають двері, але зайти в ці двері та втриматися всередині допомагають лише талант і праця. Багато хто визнає: навіть якщо nepo babies отримують фору, їм усе одно потрібні навички та наполегливість, щоб утримати свій успіх. Не всі зіркові спадкоємці стають новими Меріл Стріп чи Бредом Піттом, і прізвище тут не завжди вирішальний фактор.
З іншого боку, маємо і випадки, коли «дитина знаменитості» справді талановита і працює не покладаючи рук — можливо, їй би вдалося пробитися і самотужки, просто на це пішло б більше років. Є думка, що nepo babies навіть доводиться старатися вдвічі більше, аби довести свою профпридатність і позбутися упередження публіки. Як зауважила Лілі-Роуз Депп, можна скільки завгодно нарікати на несправедливість, але краще «просто працювати дуже-дуже багато і робити все якнайкраще». Іншого способу заслужити повагу немає.