Як пісні Френка Сінатри стали одним зі світових символів Різдва
Його голос — втілення ностальгії, тепла та надії
12 грудня ми відзначаємо день народження легендарного Френка Сінатри — людини, чий голос став незамінною складовою різдвяного сезону по всьому світу. Його музика — магія, якою ми не раз мали змогу насолодитися у кав’ярнях, супермаркетах, на різдвяних ярмарках та слухаючи улюблені різдвяні плейлисти та платівки. Але як же так сталося, що саме пісні Сінатри стали одним зі світових символів Різдва?
ПЕРШИЙ РІЗДВЯНИЙ АЛЬБОМ
Історія починається у 1948 році, коли Френк Сінатра випустив свій перший різдвяний альбом Christmas Songs by Sinatra. Альбом містив вісім класичних святкових треків, серед яких були White Christmas й O Little Town of Bethlehem. Цей реліз заклав основу для майбутніх різдвяних проєктів співака.
У 1940-х роках світ переживав жахіття Другої світової війни. Музика ставала потужним інструментом для підтримання морального духу. Пісні на кшталт I’ll Be Home for Christmas або Have Yourself a Merry Little Christmas відображали почуття втрати, розлуки та надії на майбутнє. Саме надія була так потрібна слухачам, особливо на Різдво. Сінатрі вдалося вловити емоцію тогочасного суспільства, що зробило його творчість ще популярнішою.
Цікаво, що текст Have Yourself a Merry Little Christmas спочатку містив доволі похмурі рядки: «Have yourself a merry little Christmas, it may be your last». Завдяки проханням Джуді Гарленд і пізніше самого Сінатри текст переписали на більш оптимістичний лад.
A JOLLY CHRISTMAS: ІДЕАЛЬНЕ СВЯТО
У 1957 році Сінатра випустив свій другий різдвяний альбом A Jolly Christmas from Frank Sinatra. Цей альбом став ключовим у закріпленні його статусу як голосу Різдва. Серед треків — нові версії знайомих пісень і оригінальна композиція Mistletoe and Holly, яку він написав разом із Джеком Волшем та Доком Северінсеном. Пісня чудово передає радісне очікування свят: «Then comes that big night, giving the tree the trim…».
ЧОМУ ГОЛОС СІНАТРИ — ЦЕ СИМВОЛ РІЗДВА?
Сінатра був одним з перших артистів, які популяризували ідею різдвяних телевізійних спеціальних випусків. Його шоу Happy Holidays with Bing & Frank, що вийшло у 1957 році, стало класикою, яка допомогла закріпити його статус як зірки Різдва.
У 2004 році вийшла Frank Sinatra Christmas Collection, що включала раніше невидані треки, такі як дует з Бінгом Кросбі та виконання Silent Night, записане у 1991 році.
Різдвяні пісні, виконані Френком Сінатрою, стали класикою святкового сезону, і багато виконавців створили власні версії цих композицій. Зокрема, Майкл Бубле у своєму альбомі Christmas (2011) представив інтерпретації таких пісень, як Let It Snow! та Jingle Bells.
Мерая Кері в альбомі Merry Christmas (1994) виконала Silent Night та O Holy Night, які також були в репертуарі Сінатри. А акапельний гурт Pentatonix відомий своїми аранжуваннями Let It Snow! та Winter Wonderland. Ці артисти, а також багато інших додали сучасного звучання різдвяним пісням, популяризованим Сінатрою.
Як зазначила дочка Сінатри Ненсі:
«Ніхто не любив Різдво так, як мій батько».
Сьогодні його творчість живе у виконанні сучасних артистів, підсилюючи спадщину, що охоплює десятиліття. Френк Сінатра втілює те, що Різдво означає для багатьох: тепло, ностальгію, надію і святкову радість.