Мрій, зірко: як ставити цілі та загадувати бажання на новий рік так, щоб вони обов’язково здійснилися

Ми схильні думати, що лише бажання достатньо, аби Всесвіт нас почув і підкинув саме те, чого ми так хотіли. Однак у житті це часто не спрацьовує. Розповідаємо, як мріяти та планувати правильно!


ФОТО: @annawinck

опубліковано: 10 грудня 2024

Реклама

Пам’ятаєш новорічну традицію писати бажання на папірці, підпалювати, а потім пережовувати недопалений папір, що залишився на дні келиха з ігристим? Усі ми тоді вдавали, що це — нісенітниця, суто для розваги, але в душі вірили, що бажання здійсняться. Так от, новорічні хотіння можуть збуватися — якщо правильно їх запланувати. Як це зробити, нам розповідає запрошена експертка, психологиня-сексологиня Юлія Бокла.

Визнач пріоритети

Звісно, нам усім хотілося б будувати кар’єру, щодня займатися спортом, розвивати свою творчу натуру, розважатися і разом з тим мати час на близьких, самих себе, регулярні чек-апи і здоровий сон. Але якщо кількість годин у твоїй добі нічим не відрізняється від діб інших, це бачення життя занадто утопічне. Щоби уникнути вигорання та смутку від нездійснених бажань, краще визнач декілька пріоритетів на наступний рік і плануй його, відштовхуючись від них. Наприклад, зосередитися на кар’єрі та здоров’ї або, навпаки, сфокусуватися на стосунках та пошуку себе.

Використай систему SMART

Це, безумовно, найкраще, що вигадало людство у сфері планування! Тому якщо ми вже говоримо про цілі на новий рік, то тут без SMART ніяк. Згідно із цією концепцією будь-яка мета має бути конкретна (Specific), вимірювана (Measurable), досяжна (Achievable), значуща (Relevant) та обмежена в часі (Time-bound). Власне, це і пояснює, чому план «почати займатися спортом» так і залишається нездійсненим, кочуючи з одного списку бажань в інший. Натомість спробуй написати: «У січні записатися на пілатес і відвідувати заняття двічі на тиждень протягом усього року». Це спрацює значно краще!

Як поставити цілі на новий рік

@annawinck

Думай не тільки про цілі, а й про дії

Ми схильні думати, що лише бажання достатньо, аби Всесвіт нас почув і підкинув саме те, чого ми так хотіли. Однак у житті це часто не спрацьовує. А знаєш, що працює завжди? Конкретні кроки назустріч меті. Тому поряд з бажаннями обов’язково пиши декілька посильних кроків, які ти можеш почати робити, щоб наблизитися до мети. І оскільки, швидше за все, ти кинешся робити все й одразу ж у січні й матимеш значно менше ентузіазму вже за декілька тижнів, краще рівномірно розподілити ці кроки на весь рік.

Переглядай плани на рік

Проблема того недогорілого папірця з келиха в тому, що ми ніколи більше не бачимо написаного там. Те, чого ми бажали у грудні, може забутися вже в січні (що вже казати про умовний червень чи липень!). Тому варто переглядати свої плани хоча б раз на 3-4 місяці. Так ти зможеш нагадати собі власні орієнтири та перевірити, чи рухаєшся в правильному напрямку. І коли щось зі списку вже не відгукується — сміливо викреслюй! Таким чином ти звільниш місце і час для чогось дійсно важливого.

як правильно загадувати бажання на новий рік

@annawinck

Навіть за всіх цих умов не варто очікувати, що всі твої бажання здійсняться. Деякі самі собою із часом стануть неважливими, іншим щось завадить, а до чогось руки так і не дійдуть. Це не означає, що з тобою, твоїми бажаннями чи планами щось не так! Насправді половина виконаних бажань — це чудовий результат, і тобі вже варто буде похвалити себе за той неймовірний шлях, який ти пройдеш протягом року. Врешті-решт, життя і складається із цих маленьких кроків, невеличких перемог і всього того, що їх супроводжує, а результат — це вже приємний бонус.

Схожі статті
Реклама
Секс і стосунки
ПОПУЛЯРНІ