Як правильно підготуватися до першої індивідуальної сесії з психологом? Пояснює спеціалістка

Як усе відбуватиметься? Про що мені говорити? А що як я не знатиму, що відповісти? Чи треба якось готуватися до зустрічі? Відповіді — у матеріалі


ФОТО: Надані пресслужбою

опубліковано: 2 серпня 2024

Реклама

Перед першою в житті індивідуальною консультацією з психологом ми можемо дуже хвилюватися. А в голові виникає безліч питань, що подвоюють нашу тривожність. Аби емоції не завадили тобі отримати максимум користі від роботи зі спеціалістом з ментального здоров’я, психологиня та методологиня Центру «Незламна» від «Фонду Маша» Ірина Басіста підготувала добірку порад про підготовку до першої індивідуальної зустрічі з психологом.

Як усе відбуватиметься? Про що мені говорити? А що як я не знатиму, що відповісти? Чи треба якось готуватися до зустрічі? Відповіді на ці запитання — в матеріалі.

Початковим етапом у роботі з психологом є вибір самого психолога. Працювати офлайн чи онлайн? Шукати спеціаліста на платформах психологічної допомоги, через знайомих чи особисті сторінки психолога? Кожен обирає зручний для себе варіант. Далі починається наступний етап — перша зустріч.

«Перша консультація з психологом є здебільшого ознайомчою. На ній спеціаліст знайомиться зі своїм клієнтом: розповідає про себе та принципи роботи, обговорює регулярність і кількість сесій. Клієнт же ділиться інформацією про свій стан, озвучує власні очікування й переживання», — говорить Ірина Басіста.

Які запитання ставити під час першої зустрічі з психологом?

Ти можеш поцікавитися, як будуть відбуватися ваші зустрічі, що ви робитимете на них. Можеш запитати, за яким методом працює психолог. Зазнач, що тобі важливо отримати під час консультації. Також виділи вправи чи теми, які б ти не хотіла робити або обговорювати (якщо такі є). Якщо коротко: запитуй про все, що тебе цікавить і хвилює. З психологом краще забути про сором.

Чи потрібно готуватися до консультації?

Ні, жодної підготовки не потрібно. Та якщо тобі буде спокійніше прийти із «заготовками», можеш подумати над темами, які тебе турбують, над тим, що ти б хотіла отримати від консультацій з психологом.

«А ще підбери місце і час, щоб усамітнитися, почуватися в безпеці, мати світло та Інтернет (якщо займаєшся онлайн). Тоді ти зможеш отримати максимум користі від роботи», — зазначає психологиня.

А що як я хвилююся так сильно, що це паралізує мої думки?

Досвідчені фахівці точно знатимуть, як комунікувати з людиною в різних обставинах. Тому ти можеш приходити з тими емоціями, що маєш, і не боятися говорити про них. Ти можеш мовчати, просто бути присутньою тут і зараз, проживати власні емоції, плакати. Головне — відповідати на запитання психолога й намагатися ділитися своїми думками. Якщо ти не хочеш про щось говорити, так і скажи спеціалісту. Не бійся зізнаватися, що тобі соромно чи страшно. Професійні психологи зможуть надати тобі підтримку та проявити розуміння.

«Хвилюватися — нормально, а особливо якщо ти щось робиш уперше. Тому бійся, проживай емоції, але приходь на консультації. Нехай хвилювання не стане перешкодою в роботі зі своїм ментальним здоров’ям», — каже Ірина Басіста.

Отримати кваліфіковану психологічну допомогу можна, зокрема, у Центрі «Незламна» в Києві. Його «Фонд Маша» відкрив рік тому і вже встиг допомогти понад 1200 жінкам та дітям. Сьогодні у Центрі працюють понад 30 психологів, щомісяця вони надають 800+ безкоштовних онлайн- та офлайн-консультацій. Записатися на індивідуальні сесії з психологом у Центрі «Незламна» можна за посиланням.

Схожі статті
Реклама
Секс і стосунки
ПОПУЛЯРНІ