5 мов кохання: подарунки як прояви почуттів

Як дарувати любов


АВТОР:

ФОТО: Instagram-акаунти

опубліковано: 27 серпня 2024

Реклама

Вітаємо у світі мов кохання, також відомому як твоя секретна зброя для побудови довготривалих стосунків будь-якого типу. Швидше за все, ти вже знаєш щось про мови кохання завдяки прочитаним в Інтернеті дописам чи пройденому тесту, а якщо ні, то ти потрапила в потрібне місце.

Ця концепція походить із книжки 1992 року «П’ять мов кохання: Як висловити сердечну відданість своїй половинці» доктора філософії Гері Чепмена. І хоча книжка вийшла понад 30 років тому, експерти все ще погоджуються, що мови кохання є ключем до створення міцних стосунків.

За словами клінічної сексологині, психотерапевтки та докторки філософії Крісті Оверстріт, мови кохання використовуються для того, щоб пояснити, як різні люди виражають і прагнуть отримувати кохання. Ось чому знання своєї мови кохання (не кажучи вже про мови кохання партнера, батьків, друзів тощо) є дуже важливим. «Говорячи мовою любові людини, ти безпосередньо показуєш їй, наскільки вона тобі небайдужа», — додає експертка з питань стосунків докторка Лурве.

За словами доктора Чепмена, люди зазвичай тяжіють до однієї з п’яти мов любові, коли виявляють прихильність: фізичні дотики, якісно проведений час, слова підтримки, турбота або подарунки. Це не означає, що ти не любиш інші види, але твоя основна мова кохання показує, як ти проявляєш свою любов і, ймовірно, як ти хочеш отримувати любов.

@ana.kohler

Якщо ти ще не знаєш своєї мови кохання, перший крок — це, очевидно, дізнатися її за допомогою безкоштовного тесту. Потім попроси свого партнера, або друга, або когось, з ким ти хочеш спілкуватися, пройти його теж. І якщо після тесту ти виявила, що «мова подарунків» має для тебе або твоєї коханої людини велике значення, наступним кроком буде довідатися про неї все, що можна.

Від того, що означає (і чого не означає!) мова подарунків, до порад щодо побачень і рекомендацій експертів — ось що тобі потрібно знати про одну з найнезрозуміліших мов кохання.

Що означає мова любові, що виражається через подарунки?

Ліцензована клінічна соціальна працівниця й авторка книжки «Писати з любов’ю» Ешлі Старвуд пояснює: «Маленькі сюрпризи, великі презенти, дорогі чи недорогі — людині із цією мовою кохання потрібно отримувати подарунки, щоб відчувати, що її люблять».

Річ у тому, що, хоча сам подарунок — це чудово, для людей із цією мовою любові важливіша думка, яка стоїть за подарунком. Подарунок слугує відчутним, символічним нагадуванням про кохання, пояснює докторка Оверстріт. «Якщо ти витрачаєш час на вибір подарунка для конкретної людини, це свідчить про те, що вона варта твого часу та енергії», — каже вона.

Це означає, що подарунки, вибрані в останню хвилину, і знеособлені презенти, яким бракує душі та сенсу, на 100% відпадають. «Подарунок повинен мати особливе значення для людини, — пояснює Старвуд. — Непродумані подарунки (навіть якщо вони дорогі) не потішать цю людину».

До речі, окрім того що вони люблять отримувати подарунки, люди з такою мовою любові, як правило, також люблять їх дарувати. І швидше за все, вони фахівці в цьому, оскільки вкладають багато почуттів і сенсу в речі, які дарують.


@delaneychilds

Що означає те, що твоя мова кохання — це подарунки

  • Свята з подарунками (Різдво, дні народження, День святого Валентина тощо) дуже важливі для тебе. І ти, ймовірно, починаєш купувати / планувати подарунки на ці свята задовго до всіх інших.
  • Ти ніколи не пропускаєш нагоди подарувати щось «традиційне» на річниці шлюбу: наприклад, паперовий виріб на рік спільного життя або бавовняний — на два.
  • Квіти без приводу і суто символічні речі — наприклад, чашка кави або смаколик — багато значать для тебе. І ти часто дивуєш інших такими дрібничками просто так.
  • Ти вмієш відрізняти щирі подарунки від обов’язкових.
  • І ти можеш почуватися розчарованою, якщо хтось подарує тобі щось банальне.
  • Вишукана дорога прикраса може означати для тебе стільки ж, скільки й одна квітка, залежно від того, хто і чому її подарував.
  • Ти почуваєшся особливо шанованою, якщо твій партнер платить за вечерю під час романтичного побачення.
  • І ти можеш почуватися дещо пригніченою, якщо він хоча б зрідка не пропонує оплатити весь рахунок.
  • Усі дивуються твоєму блискучому вмінню робити подарунки. Ти завжди знаходиш унікальні речі, якими одержувач потім дорожить.
  • Ти зберігаєш маленькі сувеніри від дорогих людей і з подорожей.
  • Можливо, ти засушила букет квітів або поклала бутони між сторінками книги, тому що не могла просто викинути їх.
  • Якщо коханий дарує тобі своє улюблене худі чи футболку, ти майже живеш у них.

Хибні уявлення про цю мову любові

1. «Люди, чия мова любові — подарунки, матеріалістичні або жадібні». Давай прояснимо одну річ: ця мова любові не має абсолютно нічого спільного з матеріалізмом, зазначає докторка Оверстріт. «Ідеться про те, що людина витрачає свій час і енергію, щоб знайти конкретний подарунок для іншої людини», — пояснює вона. Це і є справжня цінність, яку такі люди знаходять у подарунках.

Причина, чому ці люди цінують подарунки більше, ніж, скажімо, те, що їхній партнер знаходить час на прибрання в домі або перегляд з ними фільму, полягає в тому, що подарунок — це фізичне втілення їхнього зв’язку, яке вони можуть бачити. Отримання подарунків дає їм відчуття, що їх помічають і цінують.

Також дуже важливо зазначити, що ми не можемо обирати мову кохання. Ліцензована шлюбна, сімейна і секс-терапевтка Адрієн Мішель вважає, що насправді мова обирає нас. «Мова кохання частково побудована на тому, як ми отримували любов або бажали любові в дитинстві й наскільки емоційно ми можемо бути прив’язані до цих дій», — пояснює вона.

2. «Подарунки повинні бути дорогими або помітними». Оскільки подарунки як мова любові не стільки про гроші, скільки про почуття, не обов’язково дарувати таким людям щось вишукане та дороге. Звичайно, все залежить від людини, але часто маленькі знаки уваги, такі як гарна мушля з пляжу, який ви відвідували разом багато років тому, або улюблене печиво з пекарні за рогом, матимуть таке ж велике значення.

Для важливих свят, таких як день народження або ювілей, ти захочеш зробити щось більш грандіозне, але це не означає, що потрібно витрачати більше грошей. Щось на кшталт фотоальбому зі світлинами ваших пригод, зробленого власноруч, кліпу з ваших спільних відео або навіть плейлиста на Spotify зі змістовними піснями — це все чудові варіанти.

Які подарунки подобаються людині, залежить від неї самої, тому важливо бути відвертими і говорити про те, що ти відчуваєш. Хтось може бажати, щоб його регулярно балували, а інший просто хоче час від часу отримувати приємні сюрпризи.

@lucahbl

3. «Щоб зустрічатися з людиною, яка любить подарунки, потрібно бути багатим». Як згадувалося раніше, часто справа не в грошах, витрачених на подарунки, а в їхньому значенні. Тому бути надзвичайно заможним — не обов’язкова вимога, пояснює Старвуд. Насправді подарунок від партнера, який не літає на приватних джетах, може означати більше, тому що показує, наскільки він цінує ваші стосунки.

Якщо ти обмежена в коштах, не вважай, що «повинна» сильно витратитися, щоб людина, якій ти робиш подарунок, відчула, що її люблять. «Іноді найкращі подарунки є недорогими, тому що в них вкладено багато думок», — каже докторка Оверстріт. Вона радить прислухатися до того, що подобається обдаровуваному, чого він потребує або чим захоплюється, а потім проявити фантазію. «Ідеться про уважність, з якою ти слухаєш, чуєш і думаєш про нього, —  каже вона. — Подарунок — символ цієї любові».

Ось кілька ідей для подарунків, які не знищать твої заощадження:

  • квитки в кінотеатр на його улюблений фільм (і не забудь узяти із собою снеки!);
  • свічка з улюбленим ароматом;
  • предмети домашнього декору, наприклад різдвяні прикраси, з кожного місця, яке ви відвідуєте;
  • книжка, про яку він говорив тижнями.

@joandkemp

Стосунки з людиною, чия мова кохання — це подарунки

Спершу про головне: пам’ятай, що такі люди відчувають любов, коли отримують подарунки, тому, хоча спільний перегляд фільму після довгого робочого дня або приготований чай — це мило, та, ймовірно, не дасть їм стільки відчуттів, як подарунок.

Для таких важливих днів, як річниця або день народження, встанови нагадування за кілька тижнів, щоб мати час знайти ідеальний подарунок. І хоча свята = подарунки, подарунки-сюрпризи «просто так» також мають бути. Докторка Лурве каже, що мова кохання має бути вмонтована в повсякденне життя, тому намагайся дарувати своїй половинці щось приємне раз на тиждень чи два. Це не обов’язково має бути щось вигадливе чи надзвичайне, але кілька квітів або смаколики із закладу, де ви колись обідали, безумовно, зроблять свою справу.

Щодо того, які подарунки подобаються твоєму партнеру, Мішель каже, що це дійсно залежить від людини. «Дехто може захотіти ювелірні прикраси, комусь подобаються аромати, а хтось бажає, щоб йому подарували щось або влаштували сюрприз у вигляді побачення». Хороший спосіб дізнатися, яких подарунків хоче твій партнер, — звернути увагу на те, які подарунки він робить тобі. Чи тяжіє він до сентиментальних? Функціональних? Розкішних? Існує велика ймовірність, що він дарує саме ті речі, які хоче отримати, тому намагайся наслідувати його, коли купуєш щось для нього.

Перш за все Старвуд радить пам’ятати про те, що робити подарунки, які не мають емоційного значення, може бути гірше, ніж не дарувати нічого. Якщо дарування подарунків не є для тебе природним, докторка Лурве пропонує чесно поговорити і просто запитати, які подарунки допоможуть твоєму партнеру почуватися найбільш особливим — це дуже важливо.

Якщо подарунки — це твоя мова кохання

Незважаючи на те що подарунки є надзвичайно поширеною й однією з найбільш соціально прийнятних мов кохання, докторка Лурве зазначає, що це може легко призвести до конфлікту, якщо про це не поговорити. «Розкажи про свої вподобання партнеру, щоб уникнути розчарування або думки, що він тебе не любить», — радить вона.

І на додачу до того, щоб розповісти своєму партнеру про мову кохання, варто також підказати йому конкретні ідеї подарунків, які допоможуть тобі відчути, що тебе люблять. Деякі люди просто не є фантастичними дарувальниками презентів, тому допомога партнеру в цьому не лише забезпечить тобі прояви кохання, яких ти потребуєш, але й зменшить його стрес і занепокоєння щодо пошуку правильних подарунків, які покажуть, що ти йому небайдужа».

Також важливо обговорити бюджет і очікування, особливо якщо подарунки — це твоя мова кохання. Гроші є однією з основних причин розладу в стосунках, тому розуміння того, які подарунки твій партнер може / не може собі дозволити, дає тобі більше ясності. Зрештою, Мішель каже, що ти маєш пам’ятати, що партнер не несе цілковитої відповідальності за задоволення всіх твоїх потреб, пов’язаних з любов’ю. «Якщо твоя мова кохання — це мова подарунків, тобі варто розуміти, які саме подарунки ти хочеш отримувати. І не забувай балувати себе!» — зазначає вона.

Що робити, якщо твоя мова кохання відрізняється від мови твого партнера?

Перш ніж ти почнеш хвилюватися, зауваж, що, за словами докторки Оверстріт, більшість людей не мають такої ж мови кохання, як їхні другі половинки, і навіть якщо мови збігаються, це не є гарантією міцних стосунків. Натомість відкрите спілкування та вміння «розмовляти» мовою кохання свого партнера — це те, що будує міцні зв’язки. «Зосередься на тому, щоб дарувати любов так, як хоче твій партнер, а не так, як ти хочеш її отримувати», — пояснює докторка Оверстріт.

Працюючи разом зі своїм партнером над вивченням мов кохання одне одного, скажи йому, як сильно ти цінуєш те, що він проявляє любов так, як ти цього бажаєш. І не забувай про мову кохання свого партнера — швидше за все, він дарує тобі тонни любові по-своєму. Мішель зазначає, що знання того, як твоя друга половинка природно виражає своє захоплення, допоможе ще більше зміцнити ваш зв’язок.

Докторка Оверстріт зауважує, що незалежно від того, якою мовою кохання ти розмовляєш, важливо бути відкритою, емпатійною та дарувати партнеру любов, якої він потребує, — ось що дійсно має значення.

За матеріалами cosmopolitan.com

Схожі статті
Реклама
ПОПУЛЯРНІ