Чому бути наодинці інколи легше, ніж у стосунках?

Вхід у стосунки після тривалого часу наодинці — це непросто, але будь-яка перехідна фаза потребує часу для адаптації


АВТОР:

ФОТО: Instagram: @selenagomez

опубліковано: 1 жовтня 2024

Реклама

Зміни — це завжди складно, незалежно від того, на якому етапі життя ти перебуваєш: від переїзду в інше місто або зміни кар’єри до розриву стосунків, дружби чи будь-якої іншої події. Ми часто говоримо про те, як важко людям, які були у стабільних і довготривалих стосунках, звикнути до самотності. Проте рідко обговорюємо інший бік — складність повернення до стосунків і прийняття емоційної близькості після того, як ти була сама довгий час.

Нещодавно співачка Селена Гомес відкрито поділилася своїм досвідом повернення до стосунків після п’яти років самотності. В інтерв’ю для журналу TIME вона розповіла про свої нові стосунки з музичним продюсером Бенні Бланко.

«Я була сама п’ять років і дуже звикла до цього. Багато людей бояться самотності, і, ймовірно, я два роки мучила себе через це. Але потім я прийняла цей стан», — зізналася Гомес.

Також Селена розповіла, що її нові стосунки не були «єдиним джерелом щастя» і що вона планувала інші речі, такі як усиновлення дітей, самостійно, якщо не зустріне потрібну людину. Тривала самотність дозволяє тобі побудувати життя за власним сценарієм, не думаючи про іншу людину, але це може ускладнити процес адаптації, коли у твоєму житті з’являється новий партнер.

ВТРАТА НЕЗАЛЕЖНОСТІ

Одна з найскладніших речей після довгої самотності — це навчитися ділитися простором і часом з іншою людиною. Наприклад, після початку нових стосунків може бути важко звикнути до компромісів. 

@angelsam444

Plz tell me ppl relate to this

♬ original sound - sam

Люди вибудовують стіни, щоб зберегти свою незалежність. Існує відчуття досягнення у самотньому житті, а також страх змінитися. Проте нові відносини не обов’язково означають втрату себе. У здорових стосунках можна знайти баланс між самостійністю і спільним життям.

ЯК ДБАТИ ПРО ВЛАСНІ ПОТРЕБИ

Коли ти довго була сама, ти звикаєш задовольняти власні потреби самостійно. Довіритися комусь, хто буде піклуватися про тебе, може бути не тільки лячно, але й складно. Як зрозуміти, які потреби має задовольняти інша людина, а які краще залишити для себе?

Люди, які довгий час були самотніми, можуть перестати розуміти свої емоційні потреби у стосунках. А ще потреби могли просто змінитися із часом (а ти й не помітила). Багато людей навіть не усвідомлюють, як їхні емоційні потреби могли еволюціонувати.

Тобі може знадобитися час, щоб повернутися до розуміння себе і своїх очікувань від стосунків. Уміння знайти баланс і встановити межі може стати ключем до щастя у нових взаєминах.

ВИБІР, ЩО ПРИГОЛОМШУЄ

Ще один виклик — це усвідомлення надмірної кількості варіантів, які пропонують нам сучасні додатки для знайомств. Величезна кількість потенційних партнерів може викликати почуття сумнівів щодо свого вибору.

Цей «синдром вибору» може залишити тебе з відчуттям, що ти повинна продовжувати шукати когось ідеального, навіть якщо ти вже у стосунках. Це може викликати почуття провини або сумніви. Природно вважати інших людей привабливими, але це нормально до того моменту, поки ти не плануєш робити щось таке, про що ви не домовлялися з твоїм поточним партнером. 

ЯК УПОРАТИСЯ ЗІ ЗМІНАМИ?

Вхід у стосунки після тривалого часу наодинці — це непросто, але будь-яка перехідна фаза потребує часу для адаптації. Важливо бути чесною із собою та своїм партнером і пам’ятати, що зміни — це частина життя і вони не обов’язково повинні бути негативними. Баланс між самостійністю та емоційною близькістю можливий, якщо працювати над цим разом.

За матеріалами: cosmopolitan.com

Схожі статті
Реклама
ПОПУЛЯРНІ