Жіночий оргазм — психологиня-сексологиня про природу нашого задоволення і те, як його досягати

Експертка про те, як отримувати ще більше насолоди від сексу


АВТОР:

ФОТО: GETTYIMAGES, СВІТЛИНУ НАДАНО ГЕРОЇНЕЮ МАТЕРІАЛУ

опубліковано: 28 серпня 2024

Реклама

У рамках нашої постійної рубрики Sex education з матеріалами від фахівців про твоє здоров’я, секс і задоволення коментар для Cosmopolitan Ukraine дала Вікторія Старовойтова, практикуюча психологиня-сексологиня в методі транзактного аналізу, схема-терапії та TFP; авторка проєктів про жіноче задоволення, викладачка сексології та статевої освіти, спеціалістка з гармонійної сексуальності пар, експертка на ТБ та YouTube. Вона розповіла про жіночий оргазм: чи бувають різні види оргазму, як досягати його і відчувати гармонію в сексуальній сфері.


 

У темі сексуальності поняття оргазму часто мало маніпулятивний характер. Історія сексології подається нам від точки, де про жіночий оргазм ніхто нічого не знав і патріархально очікував задоволення тільки для чоловіків, а жінка мала задовольнятися емоційно від того, що її чоловіку добре, до точки, де жіночий оргазм — це обʼєкт спекуляції та перевірки жінки на «справжність». У певний період вигадувалися 25 видів жіночого оргазму, щоб таким чином контролювати жінку і підганяти її під якийсь стандарт. Наприклад: анальний, вагінальний, кліторальний, сосковий, пупковий та багато інших. Нібито, якщо жінка не здатна видати таку велику кількість оргазмів, вона якась «несправжня». Навіть досі існує термін «фригідність», який є абсолютно застарілим та радянським. Зараз цього «совкового» терміну просто не існує, як і терміну «імпотенція» для чоловіків. 

Сьогодні ми вчимося розуміти, я вчу своїх клієнток розуміти, що їхній оргазм — це, з одного боку, їхня справа: тобто мати його чи ні, хотіти чи ні, але, з другого боку, їхня відповідальність. Тому що, тільки знаючи і розуміючи природу свого оргазму, природу задоволення від стимуляції своїх ерогенних зон, жінка зможе донести це партнеру. Звичайно, від партнера до партнера, від стимуляції до стимуляції, від відкритості до відкритості ми бачимо, що з якимись партнерами це вдається краще, а з якимись — гірше. Але так чи інакше, ми не можемо відкидати той факт, що жінка повинна розуміти свою фізіологію.

Із чого почати?

1. Розглядай свої геніталії. Якщо ти ніколи не робила цього раніше — бери дзеркало, розсувай ніжки і розглядай себе. Вивчай свої ерогенні зони, розкривай великі та малі статеві губи, розглядай клітор та його капюшон. Тестуй, яка стимуляція головки клітора тобі підходить — через капюшон клітора чи трошки відкривши його. 

2. Далі працюй з мастурбацією. Чи є вона в тебе? Чи мастурбуєш ти? А якщо ти мастурбуєш, чи тобі окей про це сказати? А якщо ні, то чому? Насправді мастурбація є невіддільною частиною розуміння своєї тілесності та сексуальності. І тільки через мастурбацію можна навчитися оргазмувати. Коли я працюю з коїтальною аноргазмією, тобто неможливістю оргазмувати під час статевого акту, я ставлю перше й найважливіше запитання: «Чи є у вас оргазм із собою?». Якщо жінка кінчає від мастурбації, вона є абсолютно «оргазмічною» і від оргазму в сексі з партнером її відділяє лише декілька речей. Це правильна техніка сексу і відкрита комунікація з партнером. 

Про оргазм і сором

Буває так, що жінка, яка вміє отримувати оргазм і насправді могла б оргазмувати з партнером, соромиться свого задоволення. Це серйозна психологічна тема — коли ніби соромно і страшно бути спійманою за задоволенням. Іноді жінки порівнюють це з відчуттям, наче на них навели прожектор. «Одна справа — фрикції, коли чоловік проникає в мене. Йому приємно, мені приємно, і моє задоволення трошки змазане. А от коли мені роблять кунілінгус, коли мене стимулюють руками і партнер дивиться на мене, начебто вся увага на мені, я поспішаю, щоб цю взаємодію могти замінити на щось “взаємне” і двостороннє», — приклад таких хвилювань.

Це значить, що у жінки є якась установка, повʼязана із сексуальністю, нібито секс — це для чоловіків, задоволення — для чоловіків, нібито чоловіки люблять і хочуть більше. Хоча насправді бажання, сила та глибина сексуальності залежать не від статі, а від статевої конституції. Це вроджений набір генетично детермінованих особливостей, які будуть впливати на частоту сексуального бажання та здатність протистояти сексуальній травмі.

Тому сьогодні в сучасній сексології ми говоримо, що сексуальність та оргазмічність жінки — індивідуальна, унікальна та неповторна. Зараз сексологи перестали ділити оргазми на «справжній» і «несправжній», «дитячий» та «дорослий»: уявіть, так говорилося про кліторальний і вагінальний оргазм, буцімто кліторальний — це такий «дитячий», мастурбативний, а от вагінальний — це «справжній». Хоча сьогодні ми знаємо, що всі оргазми є кліторальними, тому що клітор — це єдиний орган, який відтворює оргазм, а сам оргазм утворюється в мозку. Тому жінка може отримати оргазм уві сні, навіть не стимулюючи себе.

Тож сексологи зрозуміли про сексуальність жінки більше, коли почали досліджувати та спостерігати, а не контролювати та класифікувати. Таку важливу мініроботу і мініпрорив у своїй сексуальності може зробити кожна жінка, якщо перестане порівнювати себе і втискатися в якісь рамки. І просто відкриється собі, тій справжній, якою вона є за фактом від народження.

Схожі статті
Реклама
Секс і стосунки
ПОПУЛЯРНІ