Power nap: метод короткого сну

Ефективний спосіб зарядитися енергією протягом дня


АВТОР: Анастасія Леонова

ФОТО: instagram: @alyssalynch, @yeslydimate

опубліковано: 15 березня 2024

Чи знаємо ми про те, наскільки важливим для здоровʼя є повноцінний нічний сон? Авжеж, знаємо, проте на жаль, в активному ритмі життя (і в українському сьогоденні зокрема), по-перше, не завжди виходить поспати стільки, скільки потрібно і хочеться, а по-друге, втома від виконання поточних задач може наздогнати серед дня, навіть якщо ніч була спокійною.

Метод короткого сну під назвою power nap може стати тобі в пригоді, щоб почуватися бадьорою і зібраною.

Цей термін у 90-ті роки минулого століття ввів американський психолог Джеймс Маас, автор книжки «Power Sleep».

Рекомендована тривалість сну: 10-30 хвилин, оскільки що довше спиш, то складнішим може бути пробудження через сонливість.

Короткий і легкий сон в денний час має ряд переваг:

  • поліпшує самопочуття,
  • допомагає подолати втому,
  • покращує когнітивні функції,
  • знижує рівень стресу.

Дослуховуйся до сигналів свого організму, щоб знайти оптимальний час для power napping. Щоб швидко заснути, постарайся влаштуватися максимально зручно, розслабитися та відпустити всі думки. Тобі можуть знадобитися маска для сну, невеличка дорожня подушка і навушники, щоб приглушити зовнішній шум або увімкнути фоном ненавʼязливу музику чи звуки природи.

Не переймайся почуттям провини й не тривожся через те, що витрачаєш час, якого і так може не вистачати на все. Короткий цілющий сон значно підвищує продуктивність упродовж дня, тож краще відпочити, «підзарядити батарейку» і з новими силами повернутися до своїх справ, ніж весь день мати знижену концентрацію та пригнічений настрій внаслідок втоми. Зрештою, в компаніях, де обладнано спеціальні приміщення або капсули для короткого сну, відзначається вища ефективність працівників. А серед відомих постатей, які практикували power napping, були Томас Едісон, Леонардо да Вінчі, Альберт Ейнштейн і Вінстон Черчилль.

Lifehack: випий кави просто перед швидким сном.

Кофеїн починає діяти за 20-30 хвилин, тож він не завадить тобі заснути, а от прокинешся ти з додатковим зарядом енергії. Такий метод використовують, зокрема, водії в тривалих поїздках.

Цікаво спробувати?

Схожі статті
Реклама
cosmopolitan banner
Краса та здоров’я
ПОПУЛЯРНІ