5 атмосферних київських книгарень, в яких хочеться провести не один вечір

Must-visit


АВТОР: Юлія Николайчук

ФОТО: Instagram: @linaaaalinlin

опубліковано: 1 квітня 2024

Книгарні стали новим чорним — обираючи, де провести вечір, ми все частіше робимо вибір на користь атмосферних місць, де можна випити кави в оточенні книжок, відвідати тематичну лекцію чи зустріч з улюбленими письменниками, поспілкуватися з такими ж любителями літератури та просто насолодитися таким відносним, невловимим спокоєм.

В нашій добірці — атмосферні книгарні Києва, в яких тобі точно захочеться провести вечір (й з яких — перевірено — неможливо вийти з порожніми руками).

«Readeat»

Де: Антоновича, 50

1 вересня 2023 року на вулиці Антоновича біля станції метро Олімпійська запрацювала перша книгарня-кавʼярня «Readeat». Заклад має два поверхи, на яких розташувалися книгарня, кав’ярня й локація для проведення зустрічей з авторами, музичних заходів, читань, лекцій тощо. Впізнавані «риси» книгарні — затишний запах свіжомеленої кави, спокійна (часто — жива) музика, консультанти, яких тут називають «котиками», вражаючий асортимент книжок на будь-який смак, картонна 3D-модель «Батьківщини-Матері» з гербом-тризубом на другому поверсі, дитяча зона та унікальна здатність підкидати вам зустрічі зі знайомими — навіть тими, яких не бачили роками. 16 березня відбулося відкриття другої книгарні-кавʼярні «Readeat» — на території ЖК «Комфорт таун», що на Лівому березі.

«Сенс на Хрещатику»

Де: Хрещатик, 18/2

16 лютого розпочала роботу велика книгарня на головній вулиці столиці — «Сенс на Хрещатику». В день відкриття відвідувачів зустрічали Сергій Жадан та Ірена Карпа, які презентували у новоствореному культурно-громадському просторі кліп на пісню «Виживи». Як і її «сестра» на Арсенальній, нова книгарня «Сенс» обʼєднує книгарню, кав’ярню, коворкінг, а також зали для проведення культурних та освітніх подій. На момент відкриття простір мав барʼєри у вигляді сходинок між поверхами, однак, як пообіцяв співвласник книгарні Олексій Ерінчак, в найближчому майбутньому це зміниться.

«Ми не анонсували відкриття, бо до останнього моменту не були впевнені, чи зможемо відчинити двері для гостей. Тому всі, хто чекав запрошення на урочисту подію, не ображайтеся, що його не було. Та і яке гучне відкриття, коли наш простір має барʼєри у вигляді сходинок на книжковий та подієвий поверхи. А ви знаєте, яка для мене важлива доступність. Це має виправити ліфт, що вже в дорозі та, сподіваюсь, запрацює впродовж місяця-двох», — повідомив він у Facebook. 

«Сяйво книги»

Де: Велика Васильківська, 6

Найстаріша книгарня Києва, яку відкрили ще у 1944 році на вулиці Володимирській. У 1961 році книгарня перебралася на вул. Велика Васильківська, 6, й відтоді це місце залишається одним з головних магнітів для книжкових поціновувачів. Тут книгу собі до смаку знайде навіть найбільш перебірливий читач — на стелажах книгарні розташувалися понад 15 тисяч різних видань. Читання тут можна поєднати з куштуванням смачної кави (класика жанру, без якої, мабуть, вже неможливо уявити жодну київську книгарню), а в окремі дні в «Сяйві» проводять лекції, презентації книг, майстер-класи, мовні клуби, зустрічі з письменниками й не тільки.

«Тиша»

Де: Богдана Хмельницького, 68

У Києві на Золотих Воротах відкрили унікальну книгарню «Тиша» — тут книжки не продаються, а здаються в оренду «за підпискою». Всього бібліотека містить 1500 книжок різних жанрів. На вході до книгарні відвідувачам пропонують перевзутися у домашні капці, аби кожен почувався тут як вдома. Також тут планують проводити різноманітні заходи. 

«Це як бібліотека, але з асортиментом від казок про Труханів острів до пригод Доктора Хто з однойменного серіалу (так-так, здебільшого ми за художню літературу, хоча не цураємось біографій Моне і Мане). Це місце, де ми пригостимо тебе чаєм і закутаємо в затишок», — розповіла засновниця Лада Атаманчук-Анге у дописі в Instagram.

«Readellion»

Де: Вознесенський узвіз, 23

Київську книгарня Readellion варто відвідати хоча б тому, що нещодавно вона стала переможцем архітектурної премії Building Of The Year 2024 в категорії «Архітектура інтер'єрів». 

«Відтепер називайте нас виключно “award-winning space”, бо дизайн readellion отримав топову міжнародну нагороду Building of the Year 2024 в категорії Interior Architecture. Нагадаємо, що цю нагороду насправді заробили (на основі нашого геніального ТЗ) найкращі в світі архітектори prototyp, з якими нам пощастило працювати та дружити», — йдеться в дописі в Instagram-акаунті книгарні.

Книгарня існує в онлайн-форматі з вересня 2019 року, а офлайн-простір розпочав свою роботу в серпні минулого року. Окрім книжок, відвідувачам тут також пропонують презентації локальних зінів та власних проєктів, дизайн-воркшопи та зустрічі.

Схожі статті
Реклама
cosmopolitan banner
ПОПУЛЯРНІ