Що таке lazy girl job та чи потрібна така тобі?

Працюй розумніше, а не більше


АВТОР:

ФОТО: Instagram: @keziacook

опубліковано: 17 квітня 2025

Реклама

Кілька годин на день, без зайвого стресу, з гідною зарплатою і часом на себе? Звучить як опис роботи мрії, чи не так? Термін lazy girl job (дослівно — «робота для ледачої дівчини») виник як інтернет-неологізм у 2023 році. Його вперше ввела в обіг 26-річна тіктокерка та кар’єрна інфлюенсерка Габріель Джадж у травні 2023-го​.

Джадж, відома в соцмережах під псевдонімом antiworkgirlboss, опублікувала відео на TikTok, де порадила молодим жінкам шукати віддалену, добре оплачувану роботу, яка покриває всі витрати й не виснажує​. Цей підхід вона назвала lazy girl job, навмисно використавши слово «ледача» для привернення уваги. Використання цього слова насправді було іронічним, адже Джадж виступала не за заохочення ліні, а проти надмірної hustle culture* та «успішного успіху». 

@gabrielle_judge Career advice for women who don’t know what remote job to apply to. You can bay your bills at not feel tired at the end of the day. Women are here to collect those pay checks and move on from the work day. We have so much more fun stuff happeneing in our 5-9 that is way more important than a boss that you hate. #corporatejobs #jobsearchhacks #remoteworking #antihustleculture #9to5 ♬ original sound - Anti Work Girlboss

Таким чином, термін виник як реакція на токсичні очікування в робочому середовищі та явища на кшталт quiet quitting. Хоч назва тренду звернена до дівчат, сама Джадж зазначає, що «ледачими» можуть бути й хлопці — ідеться про загальний підхід до роботи.

Які характеристики має такий підхід?

Lazy girl job є легкою (в розумінні невиснажливою) офісною або віддаленою роботою з хорошою оплатою і здоровим балансом між роботою та життям​. Іншими словами, це робота, яку можна виконувати без зайвого напруження, отримуючи стабільну зарплату і не жертвуючи особистим часом​. Головні риси lazy girl job часто окреслюють так:

Комфортна оплата праці. Зарплата достатня для покриття потреб і комфортного життя. За словами Джадж, жінки не повинні жити «від зарплати до зарплати», а такі ролі дають фінансову безпеку. 

Чітко внормований час. Робота має фіксований графік (класично 9:00 до 18:00) без понаднормових, працівники покидають робоче місце рівно о 18:00, і від них не очікують перебування на зв’язку поза роботою​. Тих, хто дотримується цієї концепції, відрізняє принципове невиконання завдань у неробочий час: ніяких дзвінків чи імейлів увечері​.

@raeandzeebo Loving it🥰 #fyp #xyzbca #job #lazygirljob #corporate #9to5 #officelife #workbreak #VikingRise ♬ Summer Background Jazz - Jazz Background Vibes

Віддалений або гнучкий формат. Більшість завдань на таких посадах можна виконувати з дому. Робота часто не потребує фізичної присутності в офісі, що економить час і знижує рівень стресу.

Низький рівень відповідальності. Ідеться про відносно спокійні обов’язки без постійного тиску. Таким чином працівниці уникають вигорання: вони виконують необхідний мінімум для роботи і не перепрацьовують понад норму​. Фактично можна робити паузи протягом дня, виходити на прогулянки чи працювати у розслабленій домашній обстановці.

Важливо розуміти, що «ледача» робота не означає нехтування обов’язками чи низьку продуктивність. Насправді працівники та працівниці на таких посадах виконують свою роботу якісно, але рівно в тих межах, що вимагаються, без додаткової ініціативи понад оплату. Сам тренд став своєрідним антиподом агресивної кар’єрної моделі girlboss із 2010-х​. 

Концепція набула величезної популярності: TikTok-хештег #lazygirljob зібрав десятки мільйонів переглядів​. Молоді співробітниці масово діляться відео про свої «ліниві» робочі будні, описуючи переваги таких умов праці, а інколи й жартуючи про те, скільки часу насправді витрачають на перегляд серіалів під час роботи​. Критики цього підходу зауважували, що така поведінка може призвести до звільнень чи заміни «ледачих» співробітниць та співробітників штучним інтелектом. Натомість прихильники наголошують, що це про здоровий баланс і психічне здоров’я, а не про реальні лінощі.

@virtual.vivian Just Virtual Assistant things 👩🏻‍💻 #virtualassistant #workfromhome #remotework ♬ original sound - Virtual Vivian 🇨🇦

Чи існують lazy girl jobs в Україні?

Тенденції на ринку праці в Україні багато в чому віддзеркалюють глобальні. Зокрема, після пандемії COVID-19, а потім і з початком повномасштабного вторгнення у 2022 році віддалена та гнучка зайнятість стало значно популярнішою в Україні. Багато компаній були змушені перейти на віддалену роботу, а співробітники — облаштувати домашні робочі місця. У таких умовах усе більше людей почали цінувати гнучкий графік та відсутність жорсткого контролю. 

Звісно, масштаб явища в Україні поки менший. Ринок праці переживає стрес через контекст війни, і багато хто радше хвилюється про саме збереження роботи, ніж про те, щоб вона не викликала стресу. Однак українська молодь так само прагне уникнути вигорання і роботи заради роботи, віддаючи перевагу гнучкості. Щобільше, у період постійних потрясінь (локдауни, війна) питання особистого життя, здоров’я та родини вийшли на перший план, тож ідея працювати менше, але ефективніше й жити повніше знайшла відгук.

І хоча не кожен може дозволити собі такий підхід до кар’єри, поширення цього тренду свідчить про зміну пріоритетів у культурі роботи як у світі, так і в Україні. Хтозна, можливо, це саме про той баланс, який ми всі прагнемо віднайти?

* Hustle culture — це культура постійної зайнятості, у якій високий темп роботи, багатозадачність і самопожертва заради кар’єрного успіху вважаються нормою або навіть ідеалом. Людина в такій системі постійно «хаслить», тобто докладає максимальних зусиль, аби досягти професійних цілей, часто на шкоду власному здоров’ю чи психологічному стану. 

Схожі статті
Реклама
ПОПУЛЯРНІ