Гроші та (чи) дружба, або Як упоратися з фінансовими розбіжностями

Делікатна тема


АВТОР:

ФОТО: Instagram: @negin_mirsalehi

опубліковано: 22 січня 2025

Реклама

Можливо, ти була у ситуації, коли подруга дуже хоче у новий ресторан, а в тебе зовсім немає на нього коштів цього місяця? Але ти відчуваєш, що не можеш відмовити, оскільки хочеш побачитися з друзями. Або ж ти постійно пропонуєш нові активності для спільного проведення часу (гончарство, сквош, балет чи вечір з коктейлями), та подруга відкидає всі твої пропозиції? Банально, але річ може бути у грошах.

З дитинства ми звикли, що дружба — це просто, зрозуміло і не потребує додаткових зусиль. Спершу ти дружиш з однокласниками, сусідами по вулиці чи у дворі, згодом — з одногрупниками, з якими разом учиш конспекти й переживаєш на іспитах. Однак час іде, ви дорослішаєте, ваші інтереси, кола спілкування чи місця роботи змінюються. Хтось продовжує навчатися, а хтось фокусується на пошуку роботи й побудові кар’єри. У когось пріоритетом стає сім’я та родина. Хтось переїжджає до більшого міста або ж повертається жити до батьків.

На перший погляд, усе залишається так само, ви досі знаєте улюблені кольори одне одного та маєте мільйон і одну спільну історію з минулого. Однак є й речі, що змінюються. Ви можете бути все тими ж людьми, але з різним рівнем доходу.

Instagram: @negin_mirsalehi

Чи означає це, що дружба точно зміниться?

Тут є хороша і погана новина. Почнемо з поганої — так, ваша дружба зміниться. Проте хороша новина у тому, що це не означає зміну в гірший бік. Чи були б у цьому рівнянні гроші, чи ні, ваша дружба піддалася б змінам. Ви теж змінюєтеся, набуваєте нового життєвого досвіду, зустрічаєтеся з труднощами й радощами, поразками та болем — кожна зі своїм, хоч можете і проходити через це разом. Хочете ви цього чи ні, час нас змінює.

Також близькість дружби часто залежить від зовнішніх обставин та змінюється із часом. Звісно, ви спілкуватиметеся частіше, якщо спите на сусідніх ліжках у гуртожитку чи живете у будинках поруч. Існує дружба, що базується лише на спільних обставинах, таких як місце проживання, школа, університет чи робота. У таких випадках емоційна близькість може зникнути разом з фізичною при зміні місця роботи, переїзді чи закінченні школи й університету. У цьому разі варто чесно запитати себе: а чи справді річ у грошах?

Якщо ж рівень вашої емоційної близькості не змінився і ти чітко розумієш, що подруга відмовляється бачитися з тобою або ти з нею через різний рівень доходу, час скласти план.

Instagram: @matildadjerf

Як зберегти дружбу при різних рівнях доходу?

Будьте відкриті та спілкуйтеся. Розмова про гроші може бути непростою, але вона допоможе зрозуміти ваші обставини та звести до мінімуму непорозуміння. Якщо це справді твоя подруга, вона ніколи не осудить твою фінансову спроможність чи неспроможність.

Знаходьте компроміси. Під час планування зустрічей обговорюйте опції, які підходять для всіх їх учасників. Прогулянки у парку чи чаювання у когось з вас удома можуть теж стати чудовим варіантом для безкоштовних і доступних розваг.

Цінуйте якісний час разом. Зосередьтеся на якості часу, проведеного разом, а не на витратах. Пам’ятайте, що справжня дружба не вимірюється грішми. Чи справді вам потрібно сидіти у дорогому ресторані, аби обговорити останні життєві події й поділитися новинами одна з одною?

Визначте ваші межі. Будьте відверті щодо своїх можливостей та готовності на спільні витрати. Важливо встановлювати кордони та поважати одна одну. Також обговоріть питання, чи зручно вам проводити спільно час коштом більш фінансово забезпеченої подруги. Якщо їй окей пригостити тебе чашкою кави, то чи комфортно тобі на це погодитися?

Пам’ятай, що дружба — це не лише про витрати, але й про взаємопідтримку, розуміння та спільні моменти радості. Якщо ти та твоя подруга цінуєте одна одну, то зможете знайти способи зберегти ваші стосунки, попри фінансові відмінності.

Схожі статті
Реклама
Секс і стосунки
ПОПУЛЯРНІ