Все, що тобі потрібно знати про situationship або стосунки без зобовʼязань

Situationship — стосунки чи shit?


ФОТО: @sarahbahbah

опубліковано: 3 квітня 2024

«Стосунки без зобовʼязань», «секс по дружбі», «недостосунки», «передружба» — що це і чи може такий формат взаємин бути комфортним? Знаходимо відповіді разом із психологинею та експерткою COSMOPOLITAN Україна Оленою Шершньовою.

 

Здорові стосунки між партнерами — це про зрілу близькість. А близькість передбачає відвертість, довіру і певні домовленості. Домовленості, які є зрозумілими і комфортними для обох партнерів.

Situationship — це про невизначеність. Чи пара ви, чи ні? Чи закохані одне в одного, чи ні? Чи є майбутнє у ваших взаємин, чи ні? Відповідей на ці питання немає, адже situationship-партнери це не обговорюють. Натомість приємно проводять разом час, займаються сексом і ні про що не домовляються.

@sarahbahbah

Хто обирає формат стосунків без зобов'язань:

  • Ті, хто не готові припиняти пошук. Situationship — це відсутність будь-яких зобовʼязань. Тому такий формат дає змогу приємно проводити час разом і водночас продовжувати шукати нових вражень.  
  • Люди, які мають інші пріоритети. Бувають періоди, коли фокус звужується до однієї сфери. Наприклад, молодий співробітник посилено будує карʼєру. Або творча натура з головою поринає в мистецтво, не маючи емоційних сил ні на що інше. Тоді situationship стає тимчасово комфортним форматом.
  • Ті, хто вже має стосунки. Охочі до адюльтеру можуть обирати такий формат, оскільки більшого не потребують. Адже свої основні потреби задовольняють із постійним партнером.
  • Особистості зі страхом близькості. Адже справжня близькість потребує сміливості: ми відкриваємося і стаємо вразливими. Деяким травмованим людям складно на це наважитися.

Як розпізнати, що ти потрапила у situationship:

  • Ти не розумієш свій статус. Ким ти є для іншої людини? Подругою, дівчиною, коханою? Фраза «ми не хочемо навішувати ярлики» — один із маркерів situationship.
  • Ваші стосунки не ексклюзивні. Флірт з іншими є нормою. І не тому, що вам обом це ок. А тому, що ви «нічого один одному не винні» (ще одна фраза, на яку варто звернути увагу).
  • Ви не говорите про почуття. Рівень вашої близькості не дозволяє бути повністю відвертими. Тому глибокі теми ви просто оминаєте. 
  • У вас немає спільних цілей. Будувати плани на майбутнє неможливо, адже ти уявлення не маєш, чи буде в цьому майбутньому твій situationship-партнер.

@sarahbahbah

Вийти чи лишитись: як поводитися у situationship

Перш за все запитай себе: «Чи комфортно мені?». Якщо так, спробуй припустити, чи так само почуває себе людина, з якою ти підтримуєш подібний формат. Якщо ж тобі некомфортно, заради чого ти це обираєш?

І в тому, і в іншому випадку найекологічнішим кроком буде відверта розмова. Можливо, вона покаже, що у тебе з situationship-партнером зовсім різні бажання й очікування від вашої взаємодії. І тоді ти зможеш рухатися далі власним шляхом. А можливо, саме ця розмова дозволить розставити крапки над «і» та перейти на якісно новий рівень взаємин. У будь-якому випадку, памʼятай, що ти гідна жити у злагоді із собою та почуватися гармонійно в стосунках будь-якого формату, або й без них.

Експертка COSMOPOLITAN Україна: Олена Шершньова

Схожі статті
Реклама
cosmopolitan banner
Секс і стосунки
ПОПУЛЯРНІ